CD Projekt atakuje 200 zł, a 11 bit studios rośnie w dwucyfrowym tempie

Omawiane walory: ,

Spółki gamingowe przyciągają uwagę inwestorów na GPW. Wczoraj pierwsze skrzypce grał CD Projekt, dziś po wynikach mocno drożeją akcje 11 bit studios. To wszystko w atmosferze niewielkich wahań indeksów zarówno w Warszawie, jak i Europie.

Źródło: ATTrader.pl

Pierwsza połowa czwartkowej sesji upłynęła pod znakiem niewielkich zmian warszawskich indeksów. Z tą tylko różnicą, że nastąpiło odwrócenie biegunów. Duże spółki są na małych plusach, a średnie i małe na minusach. O godzinie 12:43 indeks WIG20 miał wartość 2.319 pkt., rosnąc o 0,2 proc. i czwarty kolejny dzień pozostając na podobnych poziomach. Indeks WIG testował poziom 59.878 pkt. (+0,05 proc.), sWIG80 11.869 pkt. (-0,2 proc.), a mWIG40 4.171 pkt. (-0,5 proc.). Pomimo przewagi indeksów znajdujących się po „zielonej stronie”, co jest zbieżne z zachowaniem większości europejskich parkietów, większość spółek jednak traciło na wartości. Tanieją akcje ponad 44 proc. wszystkich spółek notowanych w Warszawie, podczas gdy drożeją 33 proc. z nich.

Zmienne nastroje i ograniczone wahania indeksów nie oznaczają wcale, że atmosfera przy ulicy Książęcej jest senna. Wręcz przeciwnie. Szczególnie gorąco jest na spółkach gamingowych. Po wczorajszych emocjach na CD Projekcie, sprowokowanych lepszymi od oczekiwań wynikami, a także rozgrzanymi do czerwoności nadziejami związanymi z oczekiwaniem na grę Cyberpunk 2077, dziś uwaga inwestorów przeniosła się na 11 bit studios.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Akcje producenta gier Frostpunk i This War of Mine drożeją o 11,5 proc. do 349 zł, wybijając się na nowe półroczne maksima. Podobnie jak w przypadku CD Projektu, impulsem do wzrostu były lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne i optymistyczne zapowiedzi. W IV kwartale 2019 roku 11 bit studios zarobił netto 9,1 mln zł. To wynik o 15 proc. lepszy od oczekiwań analityków. Przychody sięgnęły 22,5 mln zł i również były o 15 proc. wyższe od prognoz. W całym 2018 roku zysk spółki wzrósł do 37,55 mln zł z 3,42 mln zł rok wcześniej.

11 bit studios poinformował też, że obecnie „finalizuje rozmowy z kilkoma platformami dystrybucji cyfrowej gier”. Wartość tych umów to około 3 mln zł. Stawia też na „zwiększanie skali działania i potencjału komercyjnego, multiplatformowość, czyli tworzenie gier jednocześnie na wszystkie kluczowe platformy”. 11 bit studios chce równolegle „realizować 3 wewnętrzne projekty” i wydawać 4 gry rocznie.

Układ sił na wykresie 11 bit studios wskazuje na dominację strony popytowej. Obecnie wiele wskazuje na to, że celem kupujących będą okolice 400 zł, gdzie znajduje się środek szerokiej luki bessy z końca wakacji.

Podczas gdy 11 bit studios dopiero zmierza w kierunku potencjalnego oporu, to CD Projekt, będący bohaterem wczorajszej sesji, taki opór atakuje. Akcje producenta Wiedźmina i Cyberpunk 2077 drożeją o 1,4 proc. do 198,60 zł, atakując strefę oporu 200,00-201,40 zł, tworzoną m.in. przez szczyt ze stycznia. Jeżeli to się uda to kolejnym celem będzie historyczny rekord na poziomie 222,40 zł.

Oprócz spółek gamingowych dziś skalą wzrostu na GPW wyróżnia się jeszcze m.in. Getin Noble Bank (+4,4 proc.), Neuca (+3,6 proc.), Braster (-5,3 proc.) i Izoblok (-5,2 proc.).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR