CI Games odwołało prognozy przepływów finansowych

Omawiane walory:

CI Games odwołało prognozy przepływów finansowych w grupie kapitałowej w okresie od IV kwartału 2018 r. do III kwartału 2019 r.

(Fot. CI Games/FB)

– Decyzja zarządu spółki o odwołaniu prognozy za okres II i III kw. 2019 r. spowodowana jest następującymi czynnikami:
a) zmiana jednego z istotnych założeń, na których oparto prognozę, tj. zakończenie przez spółkę współpracy z Defiant Studios LLC,
b) znaczący spadek nakładów inwestycyjnych w III kw. 2019 r. spowodowany zmianą zespołu produkcyjnego gry „Lords of the Fallen 2”,
c) rozpoczęcie przez spółkę rozmów z potencjalnymi podwykonawcami gry „Lords of the Fallen 2”,
d) skuteczne przeprowadzenie przez spółkę emisji akcji serii H w ramach oferty publicznej, w wyniku której spółka pozyskała dodatkowe finansowanie w wysokości ok. 9,2 mln zł – czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki podjął też decyzję o niepublikowaniu kolejnej prognozy.

CI Games zapewnia, że posiadane obecnie środki pozwalają na dalszą realizację strategii spółki i grupy kapitałowej CI Games oraz produkcję gry „Sniper Ghost Warrior Contracts”, której premiera odbędzie się w 2019 r.

– Spółka będzie realizować cele emisyjne sformułowane w związku z emisją akcji serii H po zaksięgowaniu wpływów z tej emisji – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wcześniej, tj. w listopadzie ub.r. spółka poinformowała, że prognozuje przychody z dystrybucji cyfrowej na poziomie 3,26 mln zł w IV kw. 2018 r., przy poniesionych nakładach finansowych ogółem wynoszących 11,49 mln zł. Przychody z dystrybucji cyfrowej miały wynieść 3,31 mln zł w I kw. 2019 r., a także 2,89 mln zł i 3,17 mln zł w kolejnych dwóch kwartałach. Poniesione nakłady finansowe ogółem miały w tych okresach wynieść odpowiednio: 10,9 mln zł, 11,55 mln zł i 10,36 mln zł.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive). W środę na zamknięciu sesji jeden walor spółki kosztował 0,99 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR