CI Games planuje podział akcji w celu zwiększenia płynności

Omawiane walory:

Zarząd CI Games zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podczas którego akcjonariusze zdecydują o podziale akcji w stosunku 1:10. Podział akcji ma na celu zwiększenie płynności notowań oraz łatwiejszy dostęp inwestorów do zakupu akcji.

Komunikat prasowy, 5 stycznia 2017 r.

Poza poprawą płynności, oczekiwanym efektem przeprowadzania splitu akcji będzie łatwiejszy dostęp inwestorów do zakupu akcji, dzięki niższej cenie akcji. Planowane zmiany nie mają wpływu na wysokość kapitału zakładowego spółki. Po zmianie liczba akcji wzrośnie 10-krotnie, a ich wartość nominalna spadnie z 0,10 zł na 0,01 zł.

– Przygotowując proponowane zmiany mieliśmy na celu głównie wzrost wartości inwestycji naszych akcjonariuszy. Dzięki przeprowadzeniu podziału akcji powinna wzrosnąć płynność notowań spółki. Wierzymy, że w konsekwencji doprowadzi to do wzrostu zainteresowania spółką i atrakcyjności inwestycji – powiedział Marek Tymiński, prezes CI Games.

Obecnie CI Games pracuje nad finalizacją gry „Sniper Ghost Warrior 3” – odpowiednią optymalizacją gry oraz przygotowaniem i przeprowadzeniem marketingu. Premiera trzeciej części Sniper Ghost Warrior 3” planowana jest na 4 kwietnia 2017 roku równocześnie na wszystkich rynkach i na najważniejsze platformy – Playstation 4, Xbox One i komputery PC.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • GPW odreagowuje czwartkowe załamanie, w grze XTB i CI Games Warszawski rynek akcji podnosi się po czwartkowym nokaucie. Wydatnie w tym pomogło zachowanie Wall Street. Przede wszystkim odbijają giełdowe maluchy. Szczególnie te, które doświadczyły największych strat. Losy sesji nie są jednak jeszcze przesądzone.
 • CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2 i negocjuje umowę współwydawniczą LotF 2

  CI Games podpisał z Koch Media umowę na dystrybucję Sniper Ghost Warrior Contracts 2 w większości europejskich krajów. Wcześniej spółka zawarła podobne umowy na inne ważne kraje. Jednocześnie spółka negocjuje warunki umowy współwydawniczej na Lords of the Fallen 2 z dużym, globalnym graczem. Kurs akcji studia rośnie w piątek rano o 7,29 proc., a za jedną akcję zapłacimy 1,56 zł.

 • CI Games negocjuje umowę współwydawniczą gry Lords of the Fallen 2

  CI Games negocjuje warunki umowy współwydawniczej na grę "Lords of the Fallen 2" z dużym, globalnym graczem, poinformowała spółka. Partner jest zainteresowany inwestycją na poziomie przekraczającym 50 mln zł w produkcję gry oraz jej współwydanie. Kurs akcji studia rośnie o 8,04 proc. a za jedną akcję zapłacimy 1,746 zł.

 • CI Games rozmawia z globalnymi graczami o współpracy przy Lords of the Fallen 2

  CI Games rozmawia z kilkoma dużymi globalnymi graczami z branży o m.in. współpracy w zakresie współfinansowania oraz współwydania Lords of the Fallen 2, poinformował ISBtech prezes Marek Tymiński. Pierwsza część gry przyniosła spółce łącznie ponad 100 mln zł przychodów ze sprzedaży i zarobiła blisko 50 mln zł.

 • WIG20 z trudem odrabia straty, w grze CD Projekt i Biomed-Lublin Silne odbicie na akcjach CD Projektu ciągnie WIG20 w górę. Bez tego, pomimo dobrych nastrojów na rynkach globalnych, indeks ten testowałby poziomy z wtorkowego zamknięcia. Gorąco dziś jest też na akcjach Biomed-Lublin i CI Games.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR