CI Games podsumował ostatni kwartał przed premierą Snipera. Na tapecie tryb multiplayer do SGWC

Omawiane walory:

Trzeci kwartał dla spółki Marka Tymińskiego upłynął na przygotowaniach do premiery Sniper Ghost Warrior Contracts. Wypracowane wyniki to efekt sprzedaży poprzednich gier z serii Sniper oraz Lords of the Fallen. Obecnie CI Games na bieżąco wprowadza aktualizacje zawierające kluczowe udoskonalenia na wszystkie platformy oraz prowadzi prace nad trybem multiplayer.

cigames,sniper,wyniki

(Fot. CI Games/FB)

Na poziomie netto i EBIT producent gier wypracował w III kwartale po 2,9 mln zł straty. Przychody ze sprzedaży wyniosły 4,4 mln zł. Narastająco po trzech kwartałach CI Games miało nieco ponad 11 mln zł straty netto, 10,7 mln straty operacyjnej i 11,56 mln zł przychodów ze sprzedaży.

– Główny wpływ na wyniki finansowe grupy w III kwartale miał cykl życia produktów z dotychczasowego portfolio i zwiększone nakłady marketingowe związane z przygotowaniem do premiery. W III kwartale przychody były wygenerowane głównie przez sprzedaż wcześniejszych gier z serii „SGW” oraz „Lords of the Fallen” – dodaje Marek Tymiński.

>> W piątek 29 listopada br. o godzinie 11:00 rozpocznie się czat inwestorski z Markiem Tymińskim, prezesem CI Games

W wynikach fajerwerków nie ma, ale należy pamiętać, że mają one drugorzędne znacznie. W tym okresie grupa koncentrowała się na finalizacji produkcji gry Sniper Ghost Warrior Contracts, której premiera miała miejsce 22 listopada, oraz kampanii marketingowej. Kluczowy dla całorocznego rezultatu będzie więc raport za IV kwartał, w którym poznamy skalę sprzedaży najnowszego tytułu.

Sniper Ghost Warrior Contracts co prawda nie zajmuje topowych miejsc na liście światowych bestsellerów Steam, ale za to zdobywa dużo wyższe oceny niż wszystkie poprzednie gry z serii. To daje nadzieje na relatywnie dobrą sprzedaż w kolejnych okresach.

– Widzimy zdecydowanie pozytywne oceny od użytkowników zarówno na konsolach, jak i wśród graczy PC. Przekłada się to na wysoką sprzedaż, która jest zauważalnie wyższa niż poprzedniej gry w analogicznym okresie od premiery. Jednocześnie nasz zespół sprawnie dokonuje kolejnych poprawek na podstawie feedbacku ze strony graczy. Planujemy kilka dodatków, które wkrótce trafią do ich rąk. Lepiej rozumiemy graczy i budujemy społeczność wokół gry, czego odzwierciedleniem są dobre oceny gry – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Gra Sniper Ghost Warrior Contracts została wydana w wersji cyfrowej jak i pudełkowej na konsole PlayStation4, Xbox One oraz PC na wszystkich kluczowych rynkach na całym świecie. Gra zebrała dobre recenzję od mediów branżowych (średnia ocen na Metacritic wynosi 71 proc.) oraz samych graczy – User Score na platformie Steam na poziomie 75 proc.

Obecnie zespół deweloperski prowadzi prace nad trybem multiplayer SGWC, który planowany jest do wydania w grudniu br. Tryb multiplayer jest ważnym dodatkiem do gry, mającym pozytywny wpływ na zwiększenie poziomu sprzedaży.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. W piątek rano kurs akcji spółki rośnie o 2,3 proc. do 0,93 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR