Columbus Energy miał 8,59 mln zł zysku netto w I kwartale 2021 r.

Omawiane walory:

Columbus Energy odnotował 8,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 13,51 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki spada w poniedziałek rano o ponad 5 proc.

columbus, fotowoltaika, akcje, wyniki,

(Fot. Pexels)

Zysk operacyjny wyniósł 17,3 mln zł wobec 19,3 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 20,05 mln zł wobec 20,05 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 153,62 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 125,5 mln zł rok wcześniej.

– Pierwszy kwartał bieżącego roku przyniósł wiele aktywności. Przede wszystkim zwiększyliśmy udział w rynku podstawowej linii biznesowej grupy, czyli fotowoltaiki i pomp ciepła dla gospodarstw domowych, utrzymując oczekiwaną marżę na sprzedaży. Był to ważny kwartał również ze względu na fakt, iż rynek, w oczekiwaniu na nową edycję programu ‚Mój Prąd’, podczas kolejnej fali pandemii i zastoju gospodarczego w pierwszych tygodniach nowego roku, przestał dynamicznie rosnąć i przeszedł w fazę spokojnego rozwoju i konsolidacji. Udział w rynku tracą więc małe firmy instalujące fotowoltaikę, a wokół tych większych rynek zaczyna się konsolidować. Na rynku można spodziewać się dekady stabilnego popytu. Wolniejsze nasycenie rynku jest dla nas dobrą informacją, bo Columbus będzie miał jeszcze więcej argumentów dla prosumentów i przewag konkurencyjnych, aby zwiększać w nim udział – napisał prezes Dawid Zieliński w liście załączonym do raportu.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2021 r. wyniósł 10,5 mln zł wobec 13,32 mln zł zysku rok wcześniej.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku New Connect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Columbus)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR