Tryb co-op Green Hell trafi do sprzedaży wczesną wiosną. Creepy Jar chce przenieść się na główny parkiet GPW w 2020 r.

Omawiane walory:

Zarząd Creepy Jar będzie rekomendował akcjonariuszom przeniesienie notowań akcji spółki na rynek główny GPW. Nastąpi to już po premierze Green Hell w trybie co-op, która planowana jest na przełom marca i kwietnia 2020 r. W podobnym czasie odbędzie się premiera gry na konsoli Nintendo Switch. Wersje symulatora przetrwania na konsole PlayStation i Xbox gotowe będą w trzecim kwartale bieżącego roku.

creepy jar, gaming, akcje, debiut, gpw

Fot. materiały prasowe Creepy Jar

– Zarówno kapitalizacja, jak i obroty i potencjał spółki predysponują ją do notowań na rynku głównym GPW. Mamy bardzo dużo deklaracji inwestorów instytucjonalnych o potencjalnej inwestycji w nasze akcje po zmianie rynku notowań. Będziemy dążyć do szybkiego rozpoczęcia procedur. Na tę chwilę nie widzimy potrzeby łączenia tego z nową emisją akcji. Środki, które posiadamy wystarczą na bieżące wydatki i produkcję nowej gry – tłumaczy Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Premiera nowej gry (zawierającej już tryb kooperacji) w wersji PC na platformie Steam wstępnie planowana jest na koniec 2021 r.  Przewidywane są również wersje konsolowe przeznaczone na platformy: PS4, Xbox One, konsole nowej generacji oraz Nintendo Switch. 

– Od wielu miesięcy pracowaliśmy nad kilkoma koncepcjami równolegle. Ostatecznie po dziesiątkach analiz wybraliśmy tę, która naszym zdaniem ma największy potencjał sprzedażowy. Będzie to zaawansowany symulator rozwoju bazy wraz z elementami survivalu, z perspektywy pierwszej osoby w scenerii science-fiction. Część zespołu została już delegowana do nowego projektu. Zakładamy, że budżet gry będzie większy niż Green Hell – zapowiada Krzysztof Kwiatek.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wśród podobnych produkcji wymieniane są m.in.: Astroneer, Satisfactory, Subnautica.

– Tym razem większy nacisk położymy na base building/managing. Gra będzie tez mocniej opierała się na trybie co-op- dodaje Krzysztof Kwiatek.

Premierę nowego tytułu poprzedzi jednak najbardziej wyczekiwana przez graczy (tzw. wish lista przekroczyła 610.000), premiera Green Hell w trybie co-op na Steam a następnie na konsole Nintedo Switch i dalszej kolejności PlayStation i Xbox.

– Premiera Green Hell w trybie co-op planowana jest na przełom marca i kwietnia 2020 r. Wiążemy z nim duże nadzieje, ponieważ zainteresowanie graczy, interesujących się trybem kooperacyjnym, jest duże. Rozmawiamy ponadto ze Steam o przyszłej promocji nowego trybu – powiedział Kwiatek na spotkaniu z dziennikarzami.

Jak wskazał prezes, spółka stawia na jakość gry na Switch i podkreślił że nie ma istotnej konkurencji dla tytułu na tej platformie. Grę portuje Forever Entertainment. Z kolei na duże konsole studio chce portować grę samodzielnie.

– To, że gra będzie gotowa w III kwartale nie oznacza jednocześnie, że to termin premiery. Rozmawiamy z markowymi wydawcami i jeśli dojdzie do porozumienia, to przyszły wydawca zdecyduje o ostatecznym terminie. Duży wydawca zapewni grze odpowiedni marketing – zaznaczył prezes Kwiatek.

Przypomnijmy, że pełna wersja Green Hell, symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej, trafiła do sprzedaży 5 września 2019 r. Od tego czasu w serwisie Steam pojawiło się prawie 3.000 nowych komentarzy, a średnia wszystkich (ponad 6.880 w 17 miesięcy) to wciąż 86 proc.. Równie wysoka jest średnia (77 proc.) komentarzy na portalu Metacritic. Green Hell kupiło już ponad 360.000 tysięcy graczy.

Creepy Jar jest producentem gier komputerowych, specjalizującym się w gatunku premium indie survival. Menedżerowie spółki mają doświadczenie z Techland. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CreepyJar, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR