Creepy Jar: prowizja Steam od sprzedaży Green Hell została obniżona do 25 proc.

Omawiane walory:

Creepy Jar przekroczył 10 mln USD przychodów ze sprzedaży Green Hell na platformie Steam w okresie od 1 października 2018 r. do 1 lipca br. (kwota ta nie uwzględnia pierwszego miesiąca sprzedaży po premierze Early Access). W związku z tym prowizja Steam od sprzedaży kolejnych egzemplarzy gry została obniżona z 30 proc. do 25 proc.

creepyjar, greenhell, gaming, gra, prowizja, steam,

Fot. Creepy Jar

Obniżenie prowizji Steama dla Green Hell oznacza większe zyski dla Creepy Jar. Pod koniec czerwca spółka informowała, że gra sprzedała się w liczbie 1 mln egzemplarzy. Przekroczenie 10 mln USD przychodów z gry oznacza, że Steam od kolejnych sprzedanych egzemplarzy będzie pobierał 25 proc. prowizji, a nie 30 proc. jak dotychczas. Kolejny próg obniżki prowizji to 50 mln USD przychodów ze sprzedaży. Wtedy prowizja Steama spada do 20 proc.

Tytuł od debiutu w Steam Early Access jest stale rozwijany o nowe treści, które niezmiennie cieszą się dużą aprobatą grającej społeczności. Z blisko 16 tys. recenzji, 85 proc. jest bardzo pozytywnych. Spółka planuje wydać grę na konsole Sony i Microsoft oraz Nintendo Switch a także na gogle VR, które rosną na znaczeniu dzięki głośnej premierze najnowszej produkcji od Valve.

Creepy Jar jest producentem gier komputerowych, specjalizującym się w gatunku premium indie survival. Menedżerowie spółki mają doświadczenie z Techland. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CreepyJar, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR