Creepy Jar zanotował drugi najlepszy kwartał w historii

Omawiane walory:

O ponad 31 proc. wzrosły przychody Creepy Jar w I kw. 2021 r. w porównaniu do ostatniego kwartału roku ubiegłego (596 proc. rok do roku), wynika ze wstępnych rezultatów opublikowanych przez spółkę. W zakończonym kwartale warszawski developer wypracował 5,2 mln zł zysku brutto (wzrost o 505 proc. r/r), a stan gotówki na koniec marca zwiększy się o ponad 8,2 mln zł osiągając poziom 36,2 mln zł.

creepyjar,2021,wyniki,zysk,greenhell

Creepy Jar zanotował drugi najlepszy kwartał w historii

– Jesteśmy zadowoleni z efektów sprzedaży pierwszej z trzech części dodatku do Green Hell- Spirt of Amazonia (SoA). Wysoka sprzedaż na PC to kolejne potwierdzenie, że nasz produkt jest longsellerem, który będzie generował stabilne przychody przez kolejne kwartały nie tylko tego roku, ale i kolejnych lat- podkreśla Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Wyniki spółki w I kw. 2021 r. były lepsze nie tylko niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, ale co ważniejsze były również wyższe od rezultatów wypracowanych w ostatnim kwartale roku ubiegłego, kiedy to Creepy Jar wciąż zarabiał na wydania tzw. wersji coop.

Miniony kwartał pokazuje również, że warszawski developer potrafi utrzymać wysoką zdolność do generowania gotówki oraz utrzymać wysoką rentowność pomimo rosnących kosztów produkcji i działalności. Warto podkreślić dodatkowo, że w kosztach znaczący udział mają pozycje niegotówkowe wynikające z rozliczania kolejnych etapów programu motywacyjnego.

Kolejnym sprawdzianem siły Green Hell, będzie premiera gry na konsole XboxOne i PS4.

– Więcej szczegółów na temat premiery podamy wkrótce. Wszystko idzie zgodnie z planem. Teraz pałeczka jest po stronie producentów konsol- komentuje prezes.

W tym roku spółka wyda również kolejne dwa epizody Spirits of Amazonia, którego pierwsza część odpowiadała za świetne wyniki minionego kwartału.

Creepy Jar jest producentem gier komputerowych, specjalizującym się w gatunku premium indie survival. Menedżerowie spółki mają doświadczenie z Techland. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CreepyJar)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR