Cyfrowy Polsat dostał ofertę na infrastrukturę Polkomtela za 7 mld zł

Omawiane walory:

Cyfrowy Polsat i Polkomtel zawarli z Cellnex Poland (podmiot zależny hiszpańskiej Cellnex Telecom) warunkową umowę sprzedaży ok. 99,99 proc. udziałów spółki Polkomtel Infrastruktura za 7,07 mld zł. Informacja zelektryzowała kurs akcji Cyfrowego Polsatu. Rano notowania spółki rosły o blisko 10 proc.

cyfrowy,polsat,, polkomtel, infrastruktura, sprzedaż,

Cyfrowy Polsat i Polkomtel sprzedadzą Polkomtel Infrastruktura za 7,07 mld zł

– Z czego spółka zobowiązała się sprzedać 1 552 061 udziałów Polkomtel Infrastruktura, reprezentujących ok. 74,98 proc. kapitału zakładowego Polkomtel Infrastruktura, za cenę w wysokości 5 302 101 313,47 zł, a Polkomtel zobowiązał się sprzedać 517 595 udziałów Polkomtel Infrastruktura, reprezentujących ok. 25,01 proc. kapitału zakładowego Polkomtel Infrastruktura, za cenę w wysokości 1 768 191 539,73 zł. Powyższa cena sprzedaży (w tym jej części przypadające, odpowiednio, spółce i Polkomtel), zostaną dodatkowo: 1. pomniejszone o określone płatności wykonywane przez Polkomtel Infrastruktura na rzecz sprzedających i podmiotów powiązanych sprzedających zrealizowane po dniu 31 grudnia 2020 r. oraz o kwotę tzw. wzrostu rentowności w związku z umową serwisową […] za okres od 1 stycznia 2021 r. do ostatniego dnia miesiąca w którym nastąpi zamknięcie transakcji; oraz 2. powiększona o odsetki naliczane wg stopy 6 proc. rocznie za okres od 1 stycznia 2021 r. do dnia zamknięcia transakcji r. zgodnie z przyjętym w umowie sprzedaży mechanizmem locked-box – czytamy w komunikacie.

Zamknięcie transakcji zostało uzależnione od spełnienia się warunków zawieszających, m.in. uzyskania przez nabywcę zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji.

– Jednocześnie spółka informuje, że w związku z zawarciem umowy sprzedaży spółka zakończyła proces przeglądu różnych opcji strategicznych związanych z potencjalnym zbyciem części mobilnej infrastruktury telekomunikacyjnej Grupy Polsat, o rozpoczęciu którego spółka poinformowała […] 23 września 2020 r. – zakończono.

Przewidywane zamknięcie transakcji sprzedaży kontrolnego pakietu udziałów Polkomtel Infrastruktura na rzecz Cellnex Telecom to październik 2021 roku, podał Cyfrowy Polsat.

Informacja o ofercie zelektryzowała notowania Cyfrowego Polsat. Momentami kurs akcji spółki rósł o blisko 10 proc. Popyt na akcje był tak duży, że przez chwilę handel był wstrzymany równoważeniem. „Rykoszetem” zyskuje Orange Polska, czyli branżowy konkurent, który również przymierza się do sprzedaży części swojej infrastruktury światłowodowej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CYFRPLSAT)

 • CCC ma umowy sprzedaży 20 proc. eobuwie.pl na rzecz Cyfrowego Polsatu i A&R Inv.

  CCC Shoes & Bags zawarło z Cyfrowym Polsatem oraz z A&R Investments Limited - jednym z akcjonariuszy InPostu - dwie warunkowe przedwstępne umowy sprzedaży akcji eobuwie.pl, określające warunki sprzedaży na rzecz każdego z inwestorów pakietów po 10 proc. akcji za cenę 500 mln zł każdy. Jednocześnie, Grupa CCC zawarła umowę z MKK3 - wehikułem inwestycyjnym założyciela spółki - która przewiduje sprzedaż w najbliższych dwóch kwartałach na rzecz CCC pakietu 20 proc. akcji eobuwie.pl.

 • Nowy rekord zakażeń COVID-19 ciągnie w dół GPW, w grze Mercator i PZU

  Mercator zdecydowanie wyróżnia się w indeksie WIG20. To jednak zbyt mała spółka, żeby zapewnić mu wzrosty. Szczególnie, że nastroje na rynkach akcji się pogorszyły, a oczekiwane zaostrzenie pandemicznych restrykcji w Polsce dodatkowo te nastroje może popsuć. Humory psuje też sam WIG20 forsujący kluczowe wsparcie.

 • Spółki Rafała Brzoski i Zygmunta Solorza chcą zainwestować w eobuwie.pl

  Grupa CCC jest na ukończeniu procesu pozyskania dwóch nowych inwestorów mniejszościowych dla spółki eobuwie.pl. 11 marca rozpoczęły się negocjacje, na zasadzie wyłączności, z dwoma wybranymi inwestorami - Cyfrowym Polsatem i A&R Investments Limited, jednym z akcjonariuszy spółki prawa luksemburskiego InPost. Każdy z wymienionych podmiotów jest zainteresowany zakupem po 10 proc. udziałów Eobuwie od CCC w ramach transakcji pre-IPO, za kwotę 500 mln zł każdy.

 • Nerwowo na światowych giełdach, w grze Alior Bank i Cyfrowy Polsat

  Dobre wiadomości ze spółek ratują GPW przed mocnymi spadkami w następstwie wczorajszej przeceny na Wall Street. Pomaga też korekta na rynku długu. O losach sesji w Warszawie zdecydują popołudniowe dane z USA i reakcja na nie amerykańskich indeksów.

 • Projekt nowego podatku od reklam ciągnie w dół notowania spółek mediowych

  Rząd planuje przyjęcie w I kwartale br. projektu wprowadzającego podatek od reklam w Internecie i od mediów tradycyjnych. Ministerstwo Finansów szacuje, że wpływy ze składki od reklam w 2022 roku (pierwszym pełnym roku obowiązywania) mogą wynieść około 800 mln zł. Pomysł wprowadzenia nowego podatku już odbija się na wycenach największych spółek mediowych.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR