Cykl webinariów e-KHR „Praca hybrydowa – jak efektywnie dla pracownika i pracodawcy łączyć pracę stacjonarną i zdalną?”

11 maja br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KHR dotyczące pracy hybrydowej.

Fot. SEG

Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak:

  • Modele pracy hybrydowej i sposoby ich wdrażania (Czym jest hybryda? Definicja i różnice między pracą hybrydową, telepracą, pracą zdalną a home office; Modele pracy hybrydowej – podstawowe założenia/limity/ramy prawne; Jak wdrożyć pracę hybrydową: na czas pandemii, jako rozwiązanie długoterminowe)
  • Praca zdalna vs. praca w biurze – benefit vs. obowiązek (Czy praca zdalna to zawsze benefit dla pracownika?; Zakres jednostronnego uprawnienia pracodawcy do wyznaczania miejsca i warunków pracy; Hot desking – czym jest i jak się ma do pracy hybrydowej?; Jak uniknąć ryzyka dyskryminacji czy zarzutu mobbingu przy pracy hybrydowej?)
  • Regulacje wewnętrzne – wymogi vs dobre praktyki. Na co zwrócić szczególną uwagę wdrażając pracę hybrydową? (Regulamin Pracy czy Dobre Praktyki Pracy Hybrydowej?; Tryb wprowadzenia pracy hybrydowej – czy trzeba konsultować się z pracownikami lub Związkami Zawodowymi?; Czy praca hybrydowa będzie wymagać zmiany umowy o pracę lub innych dokumentów?)
  • Ryzyka i najczęstsze problemy praktyczne związane z pracą hybrydową – zgodnie z aktualnymi przepisami i projektowanymi zmianami – oraz jak ich uniknąć? (Jak wyznaczać i weryfikować czas pracy – efektywność dla pracodawcy oraz prawo do bycia off line dla pracownika; Zasady BHP – aktualne zasady i planowane zmiany; Wyposażenie pracownika i miejsca pracy – optymalne sposobu przekazania sprzętu; Jak zapewnić compliance z RODO w trakcie pracy hybrydowej? Najważniejsze kwestie, w tym dostęp do danych spoza zakładu pracy i bieżąca „migracja” danych pomiędzy zakładem pracy a domem pracownika)

– Praca hybrydowa to jedno z tych pojęć, które zyskało niebywałą popularność w ostatnim czasie. Okazuje się, że po miesiącach „przymusowej” pracy z domu, sami pracownicy zaczęli dostrzegać pozytywy pracy z biura. I tak coraz częściej hybrydy – w różnych wariantach – zaczynają wypierać czarno-biały podział na pracę zdalną i pracę stacjonarną. Warto jednak pamiętać, że praca hybrydowa to nie prosta suma dwóch powyższych – i choć większość problemów zw. z pracą zdalną jest tu aktualna, to hybryda dokłada też nowe, związane z łączeniem rożnych modeli, np. jak wprowadzić pracę hybrydową i uniknąć jakiejkolwiek dyskryminacji? Coraz częściej myślimy też z optymizmem o czasach post pandemicznych – a wtedy zlecenie pracownikowi pracy zdalnej nie będzie już możliwe na bazie jednostronnego polecenia pracodawcy. O tym jak się przygotować na wdrożenie pracy hybrydowej, czego się spodziewać i jak zabezpieczyć ryzyka opowiemy już 11 maja. – mówi Natalia Komarzańska, Manager, Dział Prawny, Olesiński & Wspólnicy

SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

Wydarzenie skierowane jest do działów HR spółek giełdowych. Partnerem wydarzenia jest Olesiński & Wspólnicy, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

IX Kongres HR Spółek Giełdowych SEG to cykliczne spotkanie działów zarządzania zasobami ludzkimi, które w tym roku odbywa się wyjątkowo w wersji online. e-KHR składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 21-22.04.2021), oraz cyklu 7 webinariów (27.04-20.05.2021).

Więcej informacji na www.seg.org.pl: https://www.seg.org.pl/pl/cykl-webinariow-khr-praca-hybrydowa-jak-efektywnie-dla-pracownika-pracodawcy-laczyc-prace

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR