Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Czerwono w Warszawie, CD Projekt tanieje przed wynikami

Opublikowano: 2019-05-20 11:46:01

Omawiane walory: , ,

To jest wyjątkowo zimny maj na giełdzie w Warszawie. Od początku miesiąca WIG20 stracił blisko 7 proc. i pomimo solidnego wyprzedania, ma problemy z wygenerowaniem odbicia. W poniedziałek w dół ciągnie go CD Projekt i PGNiG.

Źródło: ATTrader.pl

W tym roku w maju bardziej niż giełda w Warszawie może rozczarowywać tylko pogoda. Tyle tylko, że o ile w tym wyjątkowo zimnym maju, jak kiedyś śpiewał Maanam, może jeszcze się zrobić ciepło, to przy ulicy Książęcej w Warszawie o podobną zmianę pogody dla inwestorów może być trudno. Nawet wyprzedanie indeksów nie jest dla graczy dostatecznym pretekstem do kupna akcji. Niestety, początek poniedziałkowej sesji to potwierdza.

Nowy tydzień na GPW rozpoczął się od umiarkowanych zmian indeksów, ale dość szybko podaż przycisnęła i ponownie zagościł czerwony kolor. Po dwóch godzinach handlu na wartości traciły akcje aż 46 proc. wszystkich notowanych spółek, podczas gdy walory jedynie 28 proc. zyskiwały. Pod kreską były też wszystkie indeksy. Grupujący największe spółki WIG20 spadał o 0,53 proc. do 2.172 pkt. i jedyną dobrą wiadomością było to, że wciąż pozostawał on w przedziale wahań z poprzedniego tygodnia, co jeszcze mogło dawać cień nadziei na wzrostowe odbicie w kolejnych dniach. Ale już bardzo blady. Doskonale to było widać na wykresie dziennym, gdzie na przestrzeni ostatnich 14 sesji, tylko jedna dzienna świeca miała biały korpus, czyli zamknięcie dnia było wyżej niż otwarcia, a na drugiej sesji otwarcie i zamknięcie wypadło na podobnych poziomach. W pozostałych wypadkach WIG20 kończył notowania poniżej poziomu otwarcia.

PKN Orlen – analiza techniczna >>> KLIKNIJ

W poniedziałek w ślad za indeksem blue chipów podążały pozostałe warszawskie indeksy. O godzinie 11:02 WIG testował poziom 56.322 pkt. i spadał 0,42 proc., mWIG40 miał wartość 3.881 pkt. (-0,32 proc.), a sWIG80 11.566 pkt. (-0,47 proc.).

Na tle mieszanych nastrojów na europejskich parkietach GPW wypadało słabo. Szczególnie na tle rosnących indeksów w Budapeszcie (+0,2 proc.), Moskwie (+0,3 proc.) i Ankarze (+0,2 proc.). Mocno natomiast równała natomiast do giełd we Frankfurcie (DAX -0,7 proc.) i Paryżu (-0,8 proc.). Niestety, właśnie zachowanie głównych europejskich giełd i ryzyko spadków na Wall Street, podsycane nowymi doniesieniami nt. wojen handlowych pomiędzy USA a Chinami (Google zerwał współpracę z Huawei, bo amerykański departament handlu, wpisał Huawei i 70 innych firm na tzw. czarną listę podmiotów, które muszą uzyskiwać zgodę Waszyngtonu na to, by kupować amerykańskie komponenty i technologię), nie wróżą najlepiej na dalszą część notowań.

W poniedziałek w dół WIG20 ciągną przede akcje CD Projektu (-2 proc.) i PGNiG (-2,1 proc.). Kurs producenta gier spada do 206,80 zł, wciąż pozostając jednak w miesięcznej konsolidacji, a wybicie z niej dołem jest tak samo prawdopodobne jak górą. Takim potencjalnym impulsem do wybicia w jedną bądź drugą stronę może okazać się zaplanowana na 23 maja publikacja przez CD Projekt wyników za I kwartał br. A dokładnie nie samych wyników, ale tego, co spółka zechce ujawnić nt. przygotowywanej gry Cyberpunk 2077.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Na szerokim rynku negatywnie wyróżnia się inna spółka gamingowa Ten Square Games. Jej akcje tanieją o 4,9 proc. do 136 zł, po tym jak w piątek spadły o 2,46 proc. W tym wypadku jest to jednak jedynie korekta techniczna, po tym jak w czwartek kurs znalazł się najwyżej w historii.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o CDPROJEKT, PGNiG, TSGAMES)

 • Draghi dał impuls do wzrostów na GPW, CD Projekt zawraca z okolic 200 zł

  Jedna sugestia cięcia stóp procentowych przez ECB, jaka popłynęła z ust Mario Draghiego wystarczyła, żeby poranne spadki na giełdach zamieniły się we wzrosty. Niepewność co do wyników posiedzenia Fed jednak stanowi poważną przeszkodę w drodze do silnych zwyżek. Na GPW w centrum uwagi m.in. CD Projekt i Elektrobudowa.

 • Cyberpunk 2077 podbił serca dziennikarzy na E3

  CD Projekt pod względem marketingowym zmiótł konkurencję na targach E3. Keanu Reeves, wcielający się w jedną z postaci, nowy trailer fabularny oraz zamknięty pokaz gry dla dziennikarzy przyczyniły się do sukcesu spółki w Los Angeles. Postanowiliśmy przyjrzeć się jakie wrażenia wynieśli dziennikarze z pokazu Cyberpunka 2077.

 • PGNiG planuje realizacje 20 kolejnych odwiertów w obszarze złoża Przemyśl

  Spółka złożyła wniosek w sprawie odnowienia koncesji na największe w Polsce złoże gazu Przemyśl i spodziewa się pozytywnej decyzji "w krótkim czasie". Firma zapowiada również rozpoczęcie prac "w terenie" w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) we wrześniu tego roku.

 • Spokojna sesja na GPW, w centrum uwagi spółki telekomunikacyjne

  Inwestorzy ponownie mocniej zainteresowali się spółkami telekomunikacyjnymi, które pozytywnie wyróżniają się na tle pozostających w miejscu warszawskich indeksów. Kontynuowana jest też realizacja zysków na akcjach CD Projekt.

 • Fala spadków na europejskich giełdach, czerwono na CD Projekcie i JSW

  W środę radość z oczekiwanych przyszłych obniżek stóp procentowych przez banki centralne ustąpiła miejsca obawom o eskalację wojny handlowej na linii USA-Chiny. Wyprzedażowa fala dotarła także do Warszawy, a WIG20 stracił dziś 0,6 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku