X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PGNiG

 • 08 listopada 2018

  PGNiG podpisało długoterminową umowę na dostawy LNG z USA

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zawarło z firmą Cheniere Marketing International umowę zakupu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w okresie 24 lat w łącznym wolumenie ok. 39,73 mld m3 gazu. Ponadto polski gigant chce podpisać kolejne 2 kontrakty na dostawy LNG, które uzupełnią portfel dostaw gazu w tej formie.

 • 29 października 2018

  PGNiG wypłaci 404,48 mln zł zaliczki na poczet dywidendy za 2018 r.

  Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) podjął decyzję o wypłacie akcjonariuszom zaliczki w kwocie 404.482.040 zł na poczet przewidywanej dywidendy z zysku spółki za 2018 r., co daje 0,07 zł na akcję. 

 • 19 października 2018

  Powrót spadków na giełdach, czerwony PGNIG, Lotos i Orbis

  Silne spadki wróciły na Wall Street, na rynkach ponownie pojawił się strach o Włochy, a wzrost gospodarczy w Chinach okazał się niższy od prognoz. W takich warunkach spadki na GPW nie mogą dziwić. W WIG20 mocno traci PGNIG i Lotos, a na szerokim rynku negatywnie wyróżnia się Orbis oraz spółki Leszka Czarneckiego.

 • 18 października 2018

  PGNIG – analiza techniczna

 • PGNiG kupił udziały w złożu gazu i ropy za 220 mln dolarów

  PGNiG Upstream Norway AS - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - zawarł umowę zakupu udziałów w koncesji na Norweskim Szelfie Kontynentalnym od Equinor Energy AS. Cena zakupu udziałów w koncesji wynosi 220 mln USD przy umownej dacie transakcji 1 stycznia 2018 roku.

 • 17 października 2018

  PGNiG podpisał długoterminowe kontrakty na zakup gazu z USA

  Przez okres 20 lat Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie odbierało ładunki skroplonego gazu ziemnego z USA z przeznaczeniem dla krajowych odbiorców lub do dalszej odsprzedaży.

 • 10 października 2018

  WIG20 mocno w dół, mWIG40 koryguje spadki

  Po jednodniowej przerwie WIG20 wraca do spadków. W dół ciągnie go bardzo słabo spisujący się ostatnio CD Projekt, a także PKO BP, PKN Orlen i PGNIG. Na szerokim rynku gorąco jest m.in. na Qumaku i Kruku.

 • 08 października 2018

  PGNiG rozbuduje sieć gazową w Lubuskiem i Wielkopolsce do 2022 r.

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wykona 38 nowych odwiertów oraz rozbuduje kopalnie ropy naftowej i gazu ziemnego w Lubuskiem i w Wielkopolsce do 2022 roku, podała spółka.

 • Chiny, Włochy i CD Projekt psują nastroje na GPW

  Gwałtowne pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji, za którym stoją Chiny i Włochy, w połączeniu z ogólną słabością GPW i przeceną CD Projektu, nie pozwalają na optymizm. Ani dziś, ani też w kolejnych dniach.

 • PGNiG szacuje wydobycie polskiego gazu w 2018 r. na 3,8 mld m3

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zaprezentowało przewidywane wydobycie gazu w Polsce na lata 2018-2019. Nowym rozdziałem w polskim gazownictwie maja być odwierty w okolicach Kramarzówki. 

 • 03 października 2018

  PGNiG i ERU z kolejnym kontraktem, 200 mln3 gazu popłynie z Polski do Ukrainy

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wraz z ukraińskim partnerem - Energy Resources of Ukraine (ERU) dostarczą gaz ziemny dla operatora sieci przesyłowych i magazynów Ukrtransgaz.

 • 28 września 2018

  Komentarz posesyjny: Trudna końcówka tygodnia w Europie

  Piątkowa sesja, która jednocześnie była ostatnią sesją trzeciego kwartału, zapewne nie zostanie przez nas dobrze zapamiętana. O ile sesja azjatycka przebiegała w spokojnej atmosferze, o tyle na Starym Kontynencie obserwowaliśmy swego rodzaju panikę.

 • 26 września 2018

  Giełdy czekają na decyzję FED, w grze PGNiG, Ursus i Famur

  Niewielkie wahania warszawskich, ale też i europejskich indeksów zdradzają, że rynki akcji czekają na wieczorne wyniki posiedzenia Fed. Ciężar uwagi przeniósł się na małe spółki. Gorąco jest na akcjach Famuru, Kopeksu i Ursusa.

 • PGNiG chce wypłacać zaliczki na poczet dywidendy

  PGNiG na 22 października zwołało NWZ. Jeden z projektów uchwał dotyczy zmian w statucie, które mają umożliwić spółce wypłatę akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy na koniec roku obrotowego. Inwestorzy ciepło przyjęli plany spółki. W środę kurs akcji PGNiG rośnie o 1,5 proc.

 • 25 września 2018

  Dziś na GPW warto obserwować spółki rafineryjne i surowcowe

  Po wczorajszym szumie medialnym dotyczącym zmiany kwalifikacji polskiego rynku na rozwinięty, dzisiaj inwestorzy na GPW powinni głównie zajmować się spływającymi danymi ekonomicznymi. Sytuacja WIG i WIG20 jest niepewna. Pozostając w trendzie horyzontalnym, inwestorzy z rezerwą podchodzą do poważniejszego kupna akcji. Dziś warto obserwować spółki rafineryjne i surowcowe.

 • 30 sierpnia 2018

  PGNiG: Jeden spośród 5 projektów akwizycyjnych jest „bliżej niż pozostałe”

  Jeden z rozważanych pięciu projektów akwizycyjnych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) na Morzu Północnym jest bliżej realizacji niż pozostałe, poinformował prezes Piotr Woźniak.

 • Korekta na GPW nie pozbawia blue chipów szans na 2.500 pkt., w grze Eurocash i PGNiG

  Rekordy na Wall Street, szybujące akcje Eurocashu i rosnący po wynikach PGNiG to za mało, żeby uchronić WIG20 przed realizacją zysków. Rynek w dół ciągną giełdy europejskie, taniejąca lira oraz słabe zachowanie Orlenu, PZU i CD Projektu.

 • 24 sierpnia 2018

  Analiza techniczna 4 gorących spółek paliwowych

  Akcjonariusze największych polskich rafinerii mają powody do zadowolenia. Akcje Orlenu i Lotosu w ciągu kilku tygodni podrożały o kilkanaście procent. Po przeciwnej stronie znalazły się PGNiG i Unimot, gdzie wakacje upłynęły pod znakiem przeceny. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził aktualną kondycję techniczną czterech znanych reprezentantów sektora paliwowego.

 • 27 lipca 2018

  WIG20 przerywa wzrostową passę. W centrum uwagi Forte, PGE i dane z USA

  Psychologia wzięła górę. Po serii pięciu wzrostowych sesji w wykonaniu WIG20, piątek przynosi realizację zysków. O dzisiejszym wyniku, ale też i o nastrojach w przyszłym tygodniu, zdecydować mogą popołudniowe dane nt. amerykańskiego PKB.

 • 20 lipca 2018

  Orlen po świetnych wynikach ciągnie WIG20 w górę. Wielkie rozczarowanie na PGNiG

  Zdecydowanie lepsze od prognoz wyniki finansowe Orlenu, nie tylko wsparły notowania akcji samej spółki, ale też poprawiły nastawienie inwestorów do giełdowych blue chipów. Jedyną czarną owcą w stadzie jest PGNiG, którego kurs akcji spada o 6 proc.

 • Mocny zwrot w sprawie dywidendy PGNiG za 2017 r. Skarb Państwa chce zatrzymać cały zysk w spółce

  Takiego obrotu spraw akcjonariusze PGNiG nie spodziewali się. Skarb Państwa wnioskuje, by całość zysku netto za ubiegły rok pozostała w spółce, mimo iż wcześniejszy projekt uchwały zakładał wypłatę dywidendy w wysokości 0,15 zł na akcję. Rynek nerwowo zareagował na tę zmianę. W piątek kurs akcji gazowej spółki spada o blisko 6 proc.

 • 05 lipca 2018

  4 nowe rekomendacje dla gigantów z branży paliwowej

  DM mBanku w raporcie z 29 czerwca zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla czterech najważniejszych spółek z branży paliwowej. Biuro w swoim scenariuszu makro rekomenduje przeważanie spółek z ekspozycją na segment E&P, a więc PGNiG i MOL-a, kosztem Orlenu.

 • 02 lipca 2018

  Giełda i złoty rozpoczęły lipiec od spadków. Gorąco na CCC i PGNiG

  Giełda w Warszawie rozpoczęła lipiec w takich samych nastrojach, w jakich kończyła czerwiec. W poniedziałek indeksy w dół pociągnął PKN Orlen, PZU, Dino Polska i Play. O losach lipca rozstrzygną wyniki spółek i to, co dalej wydarzy się w temacie wojen handlowych.

 • PGNiG: Trybunał Arbitrażowy wydał korzystny częściowy wyrok w sporze z Gazpromem

  Trybunał Arbitrażowy wydał korzystny dla polskiej spółki gazowej wyrok częściowy w postępowaniu przeciwko PAO Gazprom i OOO Gazprom Export, dotyczącym obniżenia ceny kontraktowej za gaz dostarczany przez Gazprom na podstawie tzw. kontraktu jamalskiego.

 • 27 czerwca 2018

  PGNiG zwiększa skalę dostaw LNG z USA

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało porozumienia z dwoma producentami skroplonego gazu ziemnego (LNG) z USA - Port Arthur LNG oraz Venture Global LNG - dotyczące długoterminowych kontraktów na zakup tego surowca. PGNiG odbierać będzie od każdego z amerykańskich partnerów po 2 mln ton LNG rocznie, co po regazyfikacji daje łącznie około 5,5 mld m3 gazu ziemnego.

 • 01 czerwca 2018

  WIG20 najniżej od początku 2017 r., 11 bit studios i PlayWay kontynuują korektę

  Rynki finansowe wpadły z deszczu pod rynnę. O ile włoskie strachy ustały, to wrócił temat wojen handlowych. W tej sytuacji trudno będzie o trwałą poprawę nastrojów na GPW, która i tak nie zachwyca w tym roku. Szczególnie, że dodatkowo rozpoczęła się selektywna korekta na spółkach gamingowych.

 • 28 maja 2018

  PGNiG rekomenduje wypłatę 0,15 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa proponuje akcjonariuszom 866,75 mln zł dywidendy z zysku netto za 2017 r., co oznacza wypłatę w wysokości 0,15 zł na akcję. Po decyzji akcje spółki gazowej tanieją o ponad 2 proc.

 • wczoraj

  PGNiG przewiduje wypłatę dywidendy za 2017 r.

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) również i w tym roku zamierza podzielić się zyskiem z akcjonariuszami, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Woźniaka.

 • Analiza techniczna 4 mocnych kandydatów na faworytów majowego rajdu

  Na GPW trwa kolejna odsłona wielkiej hossy na akcjach producentów gier wideo. W jej cieniu na wykresach kilku znanych spółek rysują się obiecujące formacje techniczne. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził potencjał wzrostowy kursów akcji Bogdanki, Enei, Energi i PGNiG.

 • 05 kwietnia 2018

  Giełdowy rollercoaster trwa w najlepsze, w grze PGNiG i Qumak

  W środę WIG20 spadł o 1,7 proc., a dziś startuje na 1,5-proc. plusie. Giełdowy rollercoaster na GPW trwa w najlepsze. Pytanie kiedy się zatrzyma? W czwartek w centrum uwagi duże spółki oraz Qumak i Prairie Mining.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku