StockWatch.pl

Czterech technicznych kandydatów na styczeń

Omawiane walory: , , ,

Jak nie rajd św. Mikołaja, to może efekt stycznia. Walory ciekawych spółek tylko czekają na pozytywny sygnał z szerokiego rynku, który opiera się spadkom. Na styczniową odwilż ekspert z SGH wytypował specjalnie dla StockWatch.pl spółki z ciekawym układem technicznym na wykresach notowań.

Grudzień zamiast prezentów przyniósł ponad 3-proc. spadek indeksu szerokiego rynku. Kolejną nadzieją inwestorów na szybką hossę jest tzw. efektem stycznia. Z nowym rokiem giełdy często rosną, co wynika z wdrażania nowych strategii inwestycyjnych oraz z przebudowy portfeli, które w końcówce roku są ustawiane pod dobry wynik księgowy oraz optymalizację podatkową.

Jednak efekt stycznia nie jest regułą na warszawskim parkiecie. Na pięć ostatnich lat tylko w styczniu 2012 roku widoczny był mocny 9-proc. wzrost indeksu WIG. Tymczasem nad rynkiem widzi obecnie szereg czynników ryzyka, zwłaszcza geopolitycznych, co każe inwestorom mieć się na baczności. Niemniej nawet na słabym rynku nie zabraknie okazji inwestycyjnych. Specjalnie dla StockWatch.pl pretendentów na styczniowe gwiazdy wytypował ekspert od techniki z SGH. Kwartet zaproponowany przez Krzysztofa Borowskiego to Arctic Paper, Eurotel, KGHM i Vistula.

Akcje pierwszej z nominowanych spółek zyskały w tym roku na wartości około 60 proc. Producent papieru ma za sobą publikację dobrych wyników za III kwartał 2014 roku. W tym okresie EBITDA grupy wzrosła o 250 proc. do 82,5 mln zł. Natomiast zysk netto Arctic Paper wyniósł 34,4 mln zł wobec 15,3 mln zł straty sprzed roku. Przyczyniły się do tego usprawnienia w obrębie organizacji oraz podobnie jak we wcześniejszych okresach sprzyjające czynniki zewnętrzne: ceny celulozy i kursy walut.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Arctic Paper, KGHM, Eurotel i Vistula wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT arctic, EUROTEL, kghm, vistula, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Lekkie wzrosty na GPW, KGHM spada w ślad za cenami miedzi

  Mocny początek sezonu wyników na Wall Street wspiera nastroje na światowych giełdach, lekko pomagając również warszawskiej giełdzie. Jednak, żeby indeksy mocniej ruszyły do góry, konieczne będą nowe impulsy. Pytanie, czy takowe się dziś pojawią?

 • LPP i KGHM mocno w górę, ale to ECB zdecyduje o losach sesji

  Mocne wzrosty LPP, KGHM i Play to za mało, żeby pociągnąć indeksy w górę. Inwestorzy są ostrożni przed posiedzeniem ECB i realizują zyski z ostatnich dni. Nikt nie ma bowiem dziś wątpliwości, że to właśnie od decyzji ECB będzie zależało, jakim wynikiem zakończy się czwartkowa sesja w Warszawie i innych europejskich parkietach.

 • Vestor DM ściął cenę docelową akcji KGHM do 85 zł

  Marcin Górnik w raporcie z 30 sierpnia obniżył cenę docelową akcji KGHM-u o 1/4 do 85 zł za sztukę. Z uwagi na lipcowo-sierpniową przecenę, która sprowadził kurs w okolice 70 zł, biuro podtrzymało rekomendację akumuluj.

 • Miłe złego początki, w centrum uwagi KGHM, Dino Polska i Ursus

  Giełda w Warszawie rozpoczęła dzień od mocnych wzrostów, reagując na poprawę nastrojów na rynkach globalnych. Jednak z godziny na godzinę nastroje się pogarszają, a w południe z wzrostów nic już nie zostało.

 • Fala spadków uderzyła w europejskie giełdy, czerwono na KGHM-ie i JSW

  Pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych sprowadziło warszawską giełdę na ziemię. Po trzech sesjach wzrostów dziś WIG20 zanotował solidną przecenę. Największe spadki zanotowały dziś akcje KGHM, JSW i Orange Polska. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR