Cztery telekomy, które łączy apetyt na wzrosty

Omawiane walory: , , ,

Halo, dobrze słychać? Kursy giełdowych telekomów mają na wykresach coraz częstsze pozytywne sygnały. Odreagowaniu przecenionych akcji sprzyja poprawa nastrojów na rynkach. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy jak od strony technicznej wygląda sytuacja spółek telekomunikacyjnych.

Rynek ma już dość spadków i przechodzi do kontrofensywy. Moment zrywu jest jednak  nietypowy, ponieważ maj jest uznawany za jeden z najgorszych miesięcy do zarabiania w roku. Jednak należy doprecyzować, że odbicie na rynku rozpoczęło się jeszcze pod koniec kwietnia. Pierwsze sygnały pojawiły się wśród blue chipów.

Z reguły to właśnie najpłynniejsze spółki idą na pierwszy ogień. Powiew optymizmu starają się wykorzystać zdołowane wcześniej telekomy. Wyjątkowo dobrze radzi sobie ostatnio Telekomunikacja Polska, co od razu przełożyło się na wyższe noty dla całego WIG-Telekomunikacja. Indeks w niecały miesiąc zyskał 15 proc. Wcześniej telekomy raziły ponad 40-proc. przeceną liczoną od początku roku. >> Wszystkie giełdowe spółki z sektora telekomunikacyjnego znajdziesz tutaj.

Głównym winowajcą negatywnego sentymentu do telekomów była również TPSA, która postraszyła rynek słabymi wynikami, prognozami i dwukrotnym przycięciem dywidendy. Doniesienia wywołały panikę, która sprowadziła kurs na wieloletnie minima. Jednak w ostatnim czasie klimat wokół akcji TPSA uległ poprawie. W niespełna miesiąc kurs zyskał 20 proc., a na rynku wreszcie pojawiły się pozytywne rekomendacje. Pod koniec kwietnia analitycy ING Securities podwyższyli cenę docelową akcji Telekomunikacji Polskiej do 7,60 zł z 6,80 zł poprzednio. Rekomendację podwyższono do kupuj z trzymaj. Biuro uważa pomysł na niskokosztową markę NJU za dobre posunięcie, które może zagrozić pozycji konkurencyjnej głównego rywala spółki, czyli P4. Natomiast Wood & Company rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki od zalecenia kupuj. Tu cenę docelową wyznaczono na 9,80 zł. TPSA ma już za sobą prezentację wyników za I kwartał. Kwartalny zysk netto telekomu przebił oczekiwania brokerów o 56 proc., ale jednocześnie okazał się gorszy od osiągnięcia bazowego o 66 proc. >> Techniczną stronę waloru znajdziesz też w ATTrader.pl

– Kurs TPSA wyraźnie zakręcił w górę i podąża w kierunku oporu na 8,35 zł. Kolejnym ważny poziom do pokonania znajduje się na 8,85 zł, a następny opór liczony zasięgiem Fibonacciego jest na 10,50 zł. Jeśli chodzi o wsparcia to położone są na 7,58 zł, 6,80 zł oraz 6,25 zł – dno z 10 kwietnia. Na wskaźnikach mamy optymistyczne wskazania, widać na nich jeszcze pewien potencjał wzrostowy. Akumulacja/Dystrybucja pokazuje lekką przewagę kupujących. Jednak dopiero gdyby zaczęły rosnąć obroty, to można by mówić o tworzeniu się formacji spodka. Jednak to pozostaje na razie w sferze życzeń. – mówi Krzysztof Borowski, ekspert z Katedry Bankowości SGH.

Kliknij aby powiększyć

>> Większość wskaźników wskazuje na spore niedowartościowanie TPSA na tle rynku i sektora. >> W serwisie znajdziesz aktualną analizę fundamentalną i wskaźnikową spółki.

Drugim dobrze zachowującym się ostatnio telekomem jest Midas. Jego kurs w tym roku ma zmienne szczęście. Najpierw zaliczył ponad 35-proc. wybicie w nieco ponad 2 miesiące, a później poddał się ponad 20-proc. korekcie. Ostatnie sesje to kolejna demonstracja siły. Akcje Midasa podrożały o 10 proc. przy dużych obrotach. Należy pamiętać, że ta spółka jest jeszcze przed publikacją wyników.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Midas, Hawe i Netia wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT hawe, midas, netia, tpsa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR