Dadelo oczekuje kilkudziesięcioprocentowych wzrostów przychodów w l. 2021 i 2022

Omawiane walory:

Dadelo jest optymistycznie nastawiony do przyszłych wyników i oczekuje "wysokiego kilkudziesięcioprocentowego" wzrostu przychodów w 2021 i w 2022 roku, poinformował prezes Ryszard Zawieruszynski.

Fot. Pexels

– Chcielibyśmy rosnąć podobnie jak nasz główny akcjonariusz spółka Oponeo kiedy rozpoczynała działalność. Oczekujemy wysokiego kilkudziesięcioprocentowego wzrostu przychodów w 2021 i w 2022 roku – powiedział prezes podczas wideokonferencji prasowej.

Dodał, że celem strategicznym spółki jest wzrost udziału w rynku rowerów, akcesoriów, części i ubrań rowerowych do poziomu 10 proc. w perspektywie 3-5 lat. Obecnie Dadelo szacuje swój udział w rynku, który jest bardzo rozdrobniony, na poziomie około 1,5 proc.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wcześniej spółka poinformowała, że w okresie 6 miesięcy zakończonym 30 czerwca 2020 r. jej przychody wyniosły 33 mln zł, a EBITDA 3,6 mln zł (wzrost odpowiednio o ponad 113 proc. oraz 843 proc. r/r).

– Widzimy, że w związku z pandemią brakuje produktów na rynku i w tej chwili sprzedajemy artykuły nawet naszym konkurentom. Przyszły rok będzie jeszcze lepszy dla producentów jak i sprzedawców. Dużo osób kupiło rowery w tych ostatnich okresach, co nas cieszy, bo to znaczy, że klienci będą potrzebowali części, ubrania i inne akcesoria. Dlatego jestem optymistycznie nastawiony do przyszłego roku – dodał prezes.

Zawieruszyński podkreślił, że celami emisji jest właśnie rozbudowa infrastruktury magazynowej i  rozbudowa oferty produktowej do ok. 20-25 tys. SKU z 12 tys. notowanych obecnie.

Wczoraj spółka podała, że oferta publiczna nie więcej niż 4 600 000 nowo emitowanych akcji rozpocznie się 4 grudnia od przyjmowania zapisów od inwestorów indywidualnych. Maksymalna cena akcji oferowanych wynosi 18 zł. Spółka podała, że celem oferty jest pozyskanie środków, które planuje wykorzystać na dalszy rozwój działalności, poprzez: nabycie dodatkowych towarów do oferty spółki i tym samym rozbudowę oferty produktowej do ok. 20-25 tys. SKU, na co spółka zamierza przeznaczyć około 90-92 proc. wpływów z oferty (około 60-70 mln zł), a także rozwój infrastruktury magazynowej wykorzystywanej przez spółkę, na co zamierza przeznaczyć około 8-10 proc. wpływów z oferty (około 6,5 mln zł). Łącznie z emisji nowych akcji spółka chce pozyskać ok. 72,8-82,8 mln zł brutto.

Od 4 do 11 grudnia będą przyjmowane zapisy od inwestorów indywidualnych, a 7 grudnia zaplanowano rozpoczęcie procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Do 14 grudnia zaplanowano ustalenie i opublikowanie ostatecznej liczby akcji oraz ostatecznej ceny akcji oferowanych. Na 18 grudnia zaplanowano zamknięcie oferty i przydział akcji. 

– Te perturbacje z dostępnością produktów u niektórych producentów mogą mieć miejsce jeszcze w 2021 r. i w kolejnym roku stąd tak istotny jest odpowiedni magazyn i jego zatowarowanie – wskazał prezes. 

Spółka nie wyklucza także ekspansji zagranicznej.

– Widzimy gigantyczny potencjał w Polsce i dopiero potem będziemy rozważać ekspansję. Jeśli  byśmy rozważali wyjście za granicę to zapewne zaczęlibyśmy od Czech, Słowacji i Węgier, a dopiero później inne kraje zachodnie – powiedział  Zawieruszyński.

Prezes ujawnił także, że spółka chce zaprojektować i zlecić produkcję własnego roweru.

– Chcemy zaprojektować rowery w takim przedziale cenowym 1 000-2 000 zł i chcemy zlecić ich produkcję, zamówić także produkcję odpowiednich części. W dalszym etapie dołożymy do tego marketing i reklamę – zapowiedział Zawieruszyński.

Dadelo zostało przejęte w 2017 roku przez notowaną na GPW spółkę Oponeo.pl. Spółka prowadzi sprzedaż online przez sklep internetowy działający pod marką centrumrowerowe.pl.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o dadelo)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR