X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Discord rzuca wyzwanie Steamowi, ruszyły beta-testy nowej platformy sprzedaży gier

Opublikowano: 2018-08-10 13:49:27

Omawiane walory:

Discord uruchamia sklep z cyfrowymi wersjami gier. Internetowy komunikator rozpoczął wczoraj w Kanadzie beta-testy swojej wersji platformy sprzedaży, stając do nierównej walki ze Steamem, Originem, Uplay-em czy GoG-iem.

Fot. fb/Discord

Działający od maja 2015 roku internetowy komunikator chce powalczyć o rynek cyfrowej dystrybucji gier. Wczoraj ruszyły beta-testy nowej platformy zakupowej. Na początek w ofercie sklepu znajdą się tytuły takich wydawców jak THQ Nordic, czy Deep Silver. W sklepie znajdziemy również gry studia Raw Fury, niezależnego wydawcy odpowiedzialnego za takie tytuły jak Bad North, czy Sable oraz tak znane tytuły jak Hollow Knight i Dead Cells. W ofercie sklepu mamy również polski akcent, którym jest znakomicie przyjęty Frostpunk od rodzimego 11 bit studios.

Uczestnicy beta-testów będą mogli skorzystać również z usługi Discord Nitro. To miesięczny abonament podobny do Xbox Live Gold czy Play Station Plus. W zamian za miesięczną opłatę, użytkownicy będą mogli zagrać w oferowane przez Discord tytuły. W tym momencie mają do dyspozycji takie tytuły jak Darksiders: Warmastered Edition, Metro: Last Light Redux czy Saints Row: The Third. Opłata ma wynieść 4,99 dolara miesięcznie lub 49,99 dolarów za cały rok.

Najciekawszą informacją dotyczącą startu nowej platformy sprzedażowej jest otwarcie programu First on Discord. Ma on za zadanie wspierać niezależnych twórców gier. W zamian za trzymiesięczną wyłączność gry na platformie, deweloperzy będą mogli liczyć na pomoc finansową. Dopiero po upływie 90 dni, wydawca będzie mógł umieścić grę na innych platformach sprzedaży. Co ciekawe, firma uruchomi również usługę Universal Library, która pozwoli uruchamiać gry z poziomu Discorda niezależnie od platformy, w której grę kupiliśmy.

 

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o 11bit)

 • Analiza techniczna 5 mocno przecenionych producentów gier wideo

  Przecena wśród czołowych producentów gier wideo idzie szeroką ławą. Dwucyfrowe spadki zanotowali zarówno potentaci z głównego rynku jak i małe studia notowane na NewConnect. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, gdzie szukać okazji do zajęcia pozycji na akcjach 5 znanych producentów elektronicznej rozrywki.

 • Mocne odbicie na WIG20, wciąż gorąco na CD Projekt

  Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od silnego odbicia indeksu WIG20, który dzień wcześniej zaliczył spadek o 1,77 proc. Niestety w obliczu narastającej awersji do ryzyka szanse na trwały powrót wzrostów są niewielkie.

 • Chiny, Włochy i CD Projekt psują nastroje na GPW

  Gwałtowne pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji, za którym stoją Chiny i Włochy, w połączeniu z ogólną słabością GPW i przeceną CD Projektu, nie pozwalają na optymizm. Ani dziś, ani też w kolejnych dniach.

 • Bartosz Brzostek ma poniżej 5 proc. głosów na walnym 11 bit studios

  W piątek o sprzedaży akcji 11 bit studios poinformował Bartosz Brzostek. Po październikowej transkacji jego udział spadł do 4,96 proc.

 • Raport: Ile zarabiają menedżerowie spółek z branży gier wideo?

  Branża gier wideo jest dziś szybko rozwijającą się gałęzią przemysłu rozrywkowego. Niewątpliwie sukcesy polskich wydawców sprawiają, że stopniowo staje się ona wizytówką polskiej gospodarki, a wydawcy osiągają coraz wyższe zyski. W niniejszym artykule przyjrzymy się jak wynagradzani są top menedżerowie spółek notowanych na GPW.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku