DM BDM podniósł cenę docelową akcji Kruka o niemal 50 proc.

Omawiane walory:

Analitycy DM BDM podnieśli cenę docelową akcji Kruka do 320,10 zł z 215,40 zł i podtrzymali zalecenie akumuluj, wynika z raportu datowanego na 8 maja.

Rekomendacja została wydana przy cenie 290 zł za akcję Kruka. W czwartek ok. godz. 11:00 za akcję płacono 305,55 zł.

– Utrzymujemy nasze poprzednie zalecenie akumuluj i jednocześnie podnosimy cenę docelową do 320,10 zł/akcję. Doceniamy ambitne cele jakie stawia sobie zarząd spółki i oceniamy, że przyszła realizacja celów strategii średnioterminowej będzie sprzyjała dalszej budowie wartości dla akcjonariuszy. Przypominamy, że podstawowy parametr strategii to wzrost EPS o przynajmniej 15 proc. rocznie. Drugim założeniem jest ROE powyżej 20 proc. Wreszcie budujący jest fakt ogłoszenia ambitnej długoterminowej wizji przez prezesa Kruka, czyli budowa organizacji numer jeden na świecie pod względem wartości rynkowej (wśród podmiotów z branży) – czytamy w raporcie.

>> Zobacz analizę najnowszego raportu kwartalnego Grupy KRUK

Maklerzy założyli, że Kruk w 2017 roku wypracuje wynik netto na poziomie prawie 314 mln zł. W latach 2018-2019 biuro prognozuje wzrost zysku netto do ponad 368 mln zł i 429 mln zł. W porównaniu do poprzedniego raportu analitycznego z czerwca 2016 (akumuluj) eksperci podnieśli założenia dla oczekiwanego zysku netto na rok 2017 o 10 proc. i o 14 proc. na rok 2018.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR