StockWatch.pl

DM BOŚ dodał Inter Cars, Mercor, Idea Bank i Lena Lighting do top picks

Omawiane walory: , , ,

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje spółek: Inter Cars, Mercor, Idea Bank i Lena Lighting. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Marvipol, Ergis, PGNiG i Robyg.

Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, Asbis, Asseco BS, Asseco SEE, CD Projekt, Dino, Eurotel, Famur, GTC, Idea Bank, Inter Cars, JSW, KGHM, Lena Lighting, Lotos, LSI Software, Mercator, Mercor, Neuca, OEX, Play, PlayWay, Vindexus, Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Ciech, CI Games, Comp, Erbud, Eurocash, ING BSK, PGE, Polnord, Tauron.

– W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o 3 p.p. – w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 3,1 proc. w porównaniu z 0,1-proc. wzrostem indeksu WIG – czytamy w raporcie.

>> Perspektywy przed EURUSD – bezpłatny raport >>

Od początku br. portfel brokera przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 31,4 proc. (wobec 20,6 proc. wzrostu indeksu WIG), w efekcie w stosunku do poziomu z początku roku wynik portfela jest wyższy o 10,8 p.p. Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.) bezwzględna stopa zwrotu wyniosła 8.268 proc. (w porównaniu do 30 proc. wzrostu indeksu WIG), co oznacza, że w ciągu ostatnich 116 miesięcy portfel przekroczył poziom referencyjny o 8.238 p.p.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, INTERCARS, Lena, mercor, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR