DM BOŚ podniósł cenę docelową Vistuli do 4,88 zł za akcję

Omawiane walory:

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ obniżyli rekomendację akcji Vistula Group do trzymaj z kupuj, a cenę docelową podnieśli na 4,88 zł z 4,45 zł, wynika z raportu datowanego na 7 lutego.

(Fot. spółka)

Rekomendacja została wydana przy cenie 4,90 zł za akcję. W środę na zamknięciu kurs wynosił 5,28 zł.

– Obniżamy długoterminową rekomendację fundamentalną do trzymaj (poprzednio: kupuj). Od wydania przez nas w styczniu 2014 roku rekomendacji kupuj kurs akcji Vistuli wzrósł o 180 proc. i obecnie nie dostrzegamy szczególnie wysokiego potencjału wzrostu. Uważamy, że w porównaniu z CCC i LPP Vistula powinna być wyceniana z dyskontem, gdyż jej potencjał rozwoju jest ograniczony geograficznie, nawet jeśli założymy szybki wzrost e-commerce – czytamy w raporcie.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Analitycy podtrzymali natomiast krótkoterminową rekomendację relatywną przeważaj. Oczekują „mocnych” wyników za IV kw. 2017 roku, z widoczną poprawą we wszystkich markach. Ponadto, według nich, dane sprzedaży z początku br. są solidne, a kursy walutowe korzystne; w styczniu sprzedaż grupy zwiększyła się o 21 proc. r/r (odpowiednio 21 proc. i 19 proc. w segmencie modowym i jubilerskim), także rentowność okazała się „przyzwoita” (+0,4 pkt proc. r/r), a zysk brutto na sprzedaży wzrósł o 22 proc. r/r.

– W naszej ocenie, sytuacja akcjonariuszy Vistuli ma szanse poprawić się po fuzji z Bytomiem. Po pierwsze, powinny pojawić się synergie; po drugie, wskaźnik dług netto/EBITDA powinien spaść i pozwolić na dalszy wzrost albo raczej wypłatę dywidendy. Wprawdzie mamy wątpliwości, czy parytet rynkowy (0,56) zostanie zaakceptowany, gdyż jest zbyt odległy od proponowanej wysokości (0,82). Ostateczny parytet, prawdopodobnie pomiędzy tymi wartościami, spowoduje adekwatne dostosowanie kursów rynkowych obu spółek – czytamy także.

Analitycy prognozują, że Vistula miała 43,4 mln zł zysku netto w 2017 r., a w 2018 r. osiągnie 54,8 mln zł. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Vistuli

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vistula, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Dino Polska i Play zastąpią Energę i Eurocash w WIG20

  Giełda przedstawiła wynik rocznej rewizji portfeli głównych indeksów. Energa i Eurocash tracą miejsce w prestiżowym segmencie na rzecz debiutantów z 2017 r. Rewizja zmniejszy odrobinę udział Skarbu Państwa w indeksie WIG20.

 • Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 

 • Sąd zarejestrował połączenie Vistula Group i Bytomia

  Fuzja dwóch znanych spółek odzieżowych stała się faktem. Krakowski sąd dokonał wpisu w rejestrze przedsiębiorców KRS połączenia VISTULA Group ze spółką Bytom.

 • Vistula Group miała 14,1 mln zł zysku netto w II kw. 2018 r.

  Odzieżowo-jubilerska nie przełożyła blisko 12-proc. wzrostu sprzedaży na poprawę zysków w II kw. 2018 r. Zarząd zapewnia, że fuzja Bytomiem dojdzie do skutku jeszcze w tym roku.

 • UOKiK wydał zgodę na połączenie Vistuli i Bytomia

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na połączenie VISTULA Group i Bytom. W piątek po południu obie spółki znajdują się nad kreską i rosną odpowiednio o ok. 1 i 3,5 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR