DM BOŚ rekomenduje kupno akcji CD Projektu, 11 bit studios i PlayWay

Omawiane walory: , , , , ,

Dom Maklerski BOŚ wydał rekomendacje kupuj dla CD Projektu, 11 bit studios i PlayWay oraz zalecenie sprzedaj dla CI Games, wynika z raportu datowanego na 20 sierpnia.

(Źródło: Gwent, Frostpunk, Car Mechanic Simulator 2018)

– Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do 11 bit studios (‚kupuj’ + ‚przeważaj’, 12M wycena = 261 zł na akcję), biorąc pod uwagę (i) duży potencjał nowej produkcji Frostpunk, (ii) utrzymujące się mocne wpływy ze sprzedaży TWOM, (iii) bardzo interesujące projekty w segmencie wydawniczym oraz (iv) dotychczasowe osiągnięcia oraz koncentrację na jakości produktu. Lekko zmodyfikowaliśmy prognozy wyników z uwagi na deprecjację USD, która może zauważalnie odbić się na denominowanych w walucie amerykańskiej środkach pieniężnych oraz na przyszłych przychodach – czytamy w raporcie.

Analiza techniczna 4 producentów gier wideo obecnych na gamescomie >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Analitycy podtrzymują wysokie oczekiwania co do Gwinta CD Projektu (kupuj + przeważaj, 12M wycena = 103,40 zł na akcję) ze względu na otwartość spółki na prośby i sugestie swoich fanów, co w ich opinii może stać się kluczowym narzędziem przy zdobywaniu dużego kawałka globalnych przychodów z kolekcjonerskich gier karcianych. Ponadto – według nich – CD Projekt może stać się beneficjentem zmian na rynku gier, które idą w stronę rosnącej monetyzacji poprzez mikrotransakcje i tryb online. Może to mieć kluczowe znaczenie dla Gwinta i, co jest póki co mniej oczywiste, dla trybu wieloosobowego Cyberpunk 2077.

– Nie dostrzegamy argumentów przemawiających za tym, by wyceniać CI Games (‚sprzedaj’ + ‚niedoważaj’; 12M wycena = 0,72 zł na akcję) znacznie powyżej progu 100 mln zł, biorąc pod uwagę (i) słabą kondycję finansową spółki po nieudanym debiucie SGW3, (ii) 4-letnie oczekiwane pasmo strat netto (2015-18P) oraz (iii) pogorszenie reputacji. Spółka musi rozpocząć od nowa swoje starania o odzyskanie zaufania inwestorów i graczy (co wydaje się zadaniem znacznie ważniejszym i trudniejszym) – czytamy dalej.

DM BOŚ rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki PlayWay (kupuj + przeważaj, 12M wycena = 84,30 zł za akcję), zwracając uwagę na jej „wyjątkowy model biznesowy, skutkujący znaczną dywersyfikacją ryzyka”.

– Strategia PlayWay zakłada stworzenie bogatego portfela gier, aby zwiększyć szanse na znalezienie Świętego Grala. Co prawda, biorąc pod uwagę liczebność produkcji, ich jakość może być wyzwaniem, jednakże spółce udaje się produkować przyzwoite gry, z których część osiągnęła spory sukces finansowy. Niemniej, w naszej ocenie, kurs akcji spółki nie zachowywał się dotychczas tak dobrze, jak powinien ze względu na złożony, słabo rozumiany przez inwestorów, model biznesowy i potencjalne trudności w prognozowaniu wyników finansowych PlayWay – napisali analitycy.

Uważają oni, że wycenę Artifex Mundi należy oprzeć o istniejący i dobrze prosperujący segment gier HOPA, a wejście spółki na rynek gier free-to-play trzeba traktować jako raczej niedrogą opcję. Rynek gier free-to-play wydaje się mocno konkurencyjny, a wielkie zyski zarezerwowane dla dużych podmiotów z odpowiednimi zasobami na marketing, stwierdzili.

Zdaniem DM BOŚ, Bloober Team przebył długą drogę do producenta bardzo solidnych gier w klimacie horroru. Analitycy dostrzegają jednak znaczące ryzyko związane z bilansem spółki i wysokim poziomem zapasów, które mogą zagrozić rentowności przyszłych projektów, a także nieco wymagającą wyceną.

Roczne stopy zwrotu z akcji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, Artifex, BLOOBER, CDPROJEKT, CIgames, playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR