DM BOŚ wycenił Ten Square Games na 5 mld zł

Omawiane walory:

W raporcie z 25 maja Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ podwyższył cenę docelową Ten Square Games z 503 zł do 703 zł za akcję. Przy tym kursie kapitalizacja producenta gier przekroczy 5 mld zł.

dmboś, ten, square, games, gry, rekomendacja

DM BOŚ podwyższył cenę docelową Ten Square Games do 703 zł

Nowa cena docelowa jest wyższa od bieżącego kursu na GPW o 36 proc. Analityk DM BOŚ podtrzymał zalecenie na poziomie kupuj dla rekomendacji długoterminowej fundamentalnej i przeważaj dla rekomendacji krótkoterminowej relatywnej.

Wyniki Ten Square Games za I kwartał okazały się zgodne z oczekiwaniami rynku i w zasadzie były już w cenie. W centrum uwagi znalazły się dane za kwiecień, gdzie spółka zaraportowała 38-proc. m/m wzrost przychodów ze sprzedaży Fishing Clash (wyniosły one aż 43,7 mln zł). Jednocześnie wydatki na marketing w kwietniu osiągnęły rekordowy poziom 19,2 mln zł (+167 proc. m/m) i w pierwszej połowie maja wzrosły do 19,7 mln zł (4,8 mln USD). Spółka poinformowała, że zaobserwowała większą niż w poprzednich miesiącach efektywność pozyskiwanego ruchu, co uzasadnia wysokie koszty marketingu. Taka sytuacja jest spowodowana anomaliami rynkowymi wynikającymi z wpływu pandemii skutkującego osłabieniem konkurencji na rynku reklamy.

– Skala ekspansji przychodów w kwietniu była dla nas dużym pozytywnym zaskoczeniem i zgodnie z naszymi zaktualizowanymi prognozami oczekujemy dalszego ich wzrostu – pod wpływem wysokich wydatków marketingowych – w maju/czerwcu/lipcu o 14 proc./ 10 proc./7 proc. m/m. Sądzimy, że ten wysoki poziom przychodów powinien się utrzymać po obniżeniu wydatków na marketing, co będzie prowadziło do podwyższenia rentowności Spółki. Dlatego też podwyższyliśmy nasze prognozy finansowe dla Spółki na lata 2020-22 – czytamy w raporcie przygotowanym przez Tomasza Rodaka.

>> Moby Dick – omówienie sprawozdania finansowego Ten Square Games po I kw. 2020 r.

Tomasz Rodak zakłada, że w 2020 roku przychody ze sprzedaży Fishing Clash na rynkach zachodnich wzrosną do 605,5 mln zł (398,3 mln zł, względem wcześniejszej prognozy), a chińska wersja gry na androida uzyska certyfikację w ciągu najbliższych miesięcy. Pierwsze przychody na tym rynku powinny pojawić się we wrześniu (poprzednio zakładano lipiec). Według prognoz DM BOŚ, przychody spółki ze sprzedaży gry Fishing Clash w Chinach w 2020 roku wyniosą 8,6 mln zł (vs 21 mln zł w poprzedniej prognozie).

– Pod wpływem podwyższenia prognoz rośnie o 40 proc. nasza 12-miesięczna wycena spółki do 703 zł na akcję (poprzednio 503 zł na akcję). Zgodnie z naszymi prognozami TSG jest notowana przy skor. P/E na 2020 rzędu 16,7x, co implikuje 26-procentowe dyskonto wobec zagranicznych porównywalnych spółek. W konsekwencji podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj – argumentuje analityk DM BOŚ.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.

>> Co dalej z kursem akcji Ten Square Games – analiza techniczna na życzenie

Rekomendacja dla Ten Square Games powstała 25 maja 2020 r. Autorem rekomendacji Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ. Wymagany prawem disclaimer jest do pobrania TUTAJ

Disclaimer

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR