DM mBanku podniósł cenę docelową CD Projektu

Omawiane walory:

Biuro w raporcie z 5 września podniosło wycenę akcji producenta gier wideo o blisko 15 proc. do 272,50 zł i podtrzymało zalecenie akumuluj. Piotr Bogusz, analityk DM mBanku szacuje, że Cyberpunk 2077 w przyszłym roku sprzeda się w nakładzie 24 mln egzemplarzy.

CDProjekt, rekomendacje, mbank, akcje

(Fot. CD Projekt/fb)

W czwartek akcje CD Projektu na GPW są wyceniane na ok. 253 zł. Nowa cena docelowa biura jest wyższa od rynkowej o 7,7 proc. Piotr Bogusz, analityk DM mBanku w najnowszym raporcie na temat CD Projektu uwzględnił nie tylko wyższą sprzedaż Cyberpunka, ale także IP BOX, czyli ulgę podatkową dla firm, które uzyskują przychody z komercjalizacji własności intelektualnej.

– Wyższa cena docelowa to efekt podniesienia prognoz sprzedaży Cyberpunka i kolejnych gier oraz uwzględnienia IP BOX, czyli ulgi podatkowej (efektywna stawka wyniesie 5 proc. na sprzedaży własnych gier) jeszcze w tym roku – powiedział w rozmowie z StockWatch.pl Piotr Bogusz, analityk DM mBanku.

Regulacje dotyczące tzw. IP BOX weszły w życie z początkiem 2019 roku i pozwalają na obniżenie podatku dochodowego do 5 proc. Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu jeszcze przy okazji sierpniowej konferencji wynikowej przyznał, że spółka rozważa złożenie wniosku o interpretację podatkową w tej sprawie.

– Obserwujemy też Steam Global Top Sellers, czyli listę światowych bestsellerów w największym sklepie cyfrowym z grami. Cyberpunk 2077 cały czas utrzymuje się w TOP 20-30. Spodziewam się wysokiej sprzedaży. Prognoza względem poprzedniej rekomendacji urosła o 3 mln sztuk do 24 mln w 2020 r. – dodaje Piotr Bogusz, analityk DM mBanku.

Przedsprzedaż Cyberpunka ruszyła zaraz po czerwcowej prezentacji w Los Angeles. Do wyboru jest wersja standardowa na PC (199 zł) i konsole (269,99 zł). Premierę gry ustalono na 16 kwietnia 2020 r. Obecnie gra zajmuje 26. pozycję na liście Steam Global Top Sellers. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projektu

Przedstawiciele studia mówią jednym głosem, że są „więcej niż zadowoleni” z dotychczasowej sprzedaży, ale nie podają konkretnych liczb. Nieco światła na tę kwestię rzucił Przemek Staniszewski, analityk StockWatch.pl, w omówieniu raportu za II kwartał. Jego zdaniem, najprawdopodobniej dystrybutorzy gry (poza gog.com) przesłali raporty sprzedażowe dot. preorderów na początku lipca i spółka zaksięgowała je jako należności handlowe oraz z drugiej strony rozliczenia międzyokresowe przychodów. Wskazywać może na to bardzo wysoka wartość należności handlowych (90 mln zł) na koniec czerwca.

– Wszystkie preordery złożone do końca czerwca są obecnie zaksięgowane na bilansie (rozliczenia międzyokresowe przychodów – lub jak kto woli przychody przyszłych okresów) i zostaną zaksięgowane do rachunku wyników dopiero w drugim kwartale 2020 roku (premiera CP 2077). Tak więc obecnie spółka ma pieniądze z preorderów, ale nie ma tego w rachunku wyników, a za 3 kwartały sytuacja będzie odwrotna. Wyniki sprzedaży preorderów pojawią się w rachunku zysków i strat, ale bez wpływu na stan gotówki. Warto o tym pamiętać – zaznacza Przemek Staniszewski, analityk StockWatch.pl.

>> Fun with numbers in the Night City – omówienie sprawozdania finansowego CD Projektu za 2 kw. 2019 r.

Od poprzedniej rekomendacji DM mBanku sporo się wydarzyło. W czerwcu CD Projekt zrobił show na targach E3 w Los Angeles, w sierpniu był gwiazdą na gamescomie w Kolonii, a na koniec miesiąca pochwalił się świetnymi wynikami kwartalnymi, które na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat okazały się o niebo lepsze od oczekiwań rynkowych ekspertów. We wrześniu studio sprawiło kolejną niespodziankę i oficjalnie zapowiedziało tryb multiplayer gry.

W czwartek pod koniec sesji jedna akcja CD Projektu kosztuje 252,90 zł (+0,36 proc.). Od początku roku notowania spółki urosły o blisko 75 proc. Obecna kapitalizacja całej grupy wynosi 24,21 mld zł.

Rekomendacja dla CD Projektu pochodzi z „Przeglądu miesięcznego: wrzesień 2019. Opracowanie powstało 5 września 2019 r. Autorem rekomendacji jest Piotr Bogusz, analityk DM mBanku. Raport ze skrótem Przeglądu miesięcznego jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR