Świetne wyniki CD Projektu. Trzecia część Wiedźmina starzeje się jak wino

Omawiane walory:

Producent gier wprawił w osłupienie rynkowych ekspertów. Przychody za II kwartał okazały się lepsze od oczekiwań o ponad 40 proc., a zysk netto przebił konsensus o ponad 80 proc. Wiedźmin, mimo upływu czasu, trzyma się świetnie. W tym roku CD Projekt sprzedał więcej kopii trzeciej części gry niż w I półroczu ubiegłego roku.

CDProjekt, premiera, cyberpunk, Wiedźmin,

(Fot. CD Projekt/fb)

W II kwartale CD Projekt wypracował 133,5 mln zł ze sprzedaży. Konsensus rynkowy opracowany przez PAP zakładał wynik na poziomie 94 mln zł. Jeszcze większe niespodzianki producent gier sprawił na poziomie zysków. Wynik netto wyniósł 33,9 mln zł, czyli o niemal 83 proc. więcej niż prognozowali eksperci. EBIT na poziomie 39,4 mln zł okazał się lepszy od konsensusu o 88 proc.

W całym I półroczu 2019 r. CD Projekt wypracował 214,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i 51,7 mln zł zysku netto.

– Największy wpływ na osiągnięty w pierwszym półroczu wynik niezmiennie miała świetna sprzedaż Wiedźmina 3. To potwierdza nasze przekonanie, że warto inwestować w tworzenie jak najlepszych gier, które dzięki swej jakości sprzedają się przez wiele lat. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku gracze kupili nawet więcej kopii trzeciej części Wiedźmina niż w analogicznym okresie zeszłego roku – mówi Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu ds. finansowych.

​​

>> W piątek 30 sierpnia o godzinie 14:00 zapraszamy na czat inwestorski z Adamem Kicińskim i Piotrem Nielubowiczem

Wyższa niż przed rokiem sprzedaż trzeciej części Wiedźmina, czyli gry wydanej w 2015 r., robi wrażenie. Mimo upływu czasu, gra wciąż przyciąga nowych graczy. Warto jednak pamiętać, że w tytuł jest oferowany po mocno obniżonej cenie. Podczas Steam Summer Sale 2019, czyli corocznej letniej wyprzedaży gier w największym sklepie cyfrowym na świecie, trzecia cześć Wiedźmina długo utrzymywała się na pierwszej stronie bestsellerów, ale jej cena była obniżona aż o 70 proc.


W I półroczu br. wydatki grupy na produkcję gier i nowych technologii wyniosły 60 mln zł, co przełożyło się na skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe na koniec okresu w wysokości 292 mln zł. Stan gotówki i lokat na koniec czerwca (po wypłacie dywidendy w wysokości 101 mln zł) wyniósł 530 mln zł.

– Od strony marketingowej pierwsze półrocze spędziliśmy na intensywnych przygotowaniach do kampanii promocyjnej, a w szczególności do czerwcowych targów E3. Dzień przed targami zaprezentowaliśmy składy pudełek z grą, ogłosiliśmy datę premiery oraz udział Keanu Reevesa. W tym samym momencie uruchomiliśmy preordery. Na samych targach pokazywaliśmy fragment Cyberpunka, który cieszył się ogromnym powodzeniem i przywiózł z tegorocznego E3 85 nagród i wyróżnień – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

W marcu zapowiedziany został GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana w wersji na smartfony. Jeszcze tej jesieni gra będzie dostępna na iPhone’ach, a w dalszej kolejności wydana zostanie wersja na smartfony z systemem operacyjnym Android. W sierpniu ogłoszona została także data premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch. Tytuł w wersji na tę konsolę ukaże się już 15 października tego roku.

Pierwsza połowa roku była również bardzo intensywna dla GOG-a. Zaprezentowana została aplikacja GOG GALAXY 2.0, która ma umożliwić graczom połączenie w jedną bibliotekę wszystkich posiadanych gier, osiągnięć oraz komunikację ze znajomymi, niezależnie od platform na których grają. Obecnie prowadzone są zamknięte beta testy aplikacji.

Więcej informacji na temat minionego kwartału i planów będzie można uzyskać już jutro. W piątek o 10:00 rozpocznie się konferencja wynikowa CD Projektu, o 14:00 ruszy czat inwestorski w StockWatch.pl, a na godzinę 20:00 zaplanowano transmisję gameplaya Cyberpunka 2077 i wywiad z deweloperami.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Spekulanci wzięli na cel spółki Czarneckiego, w grze także Lotos i 11 bit studios Inwestorzy zignorowali wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce, za to bardzo mocno przyglądają się sytuacji na Wall Street. I to właśnie piątkowa wyprzedaż w USA lekko ciągnie w dół GPW.
 • Gra o dowiezienie świetnych wyników, gorąco na CD Projekcie i LPP Początek piątkowej sesji upływa pod znakiem przeciągania liny na głównych indeksach. Jest jednak spora szansa, że nastroje w drugiej części dnia się poprawią, a warszawskie indeksy wyjdą na plus. Przed nami ostatnie dni udanego kwartału, co oznacza, że zarządzający funduszami będą robić wszystko, by dowieźć wyniki do końca miesiąca.
 • CD Projekt pokazał nowy zwiastun Cyberpunka i zapowiedział serial na Netfliksie

  Zgodnie z zapowiedziami giełdowy gigant opublikował nowy trailer z gry. Niespodzianką jest informacja o serialu Cyberpunk: Edgerunners, który ma powstać we współpracy z japońskim studiem Trigger i platformą Netflix.

 • WIG20 próbuje odrabiać straty, w grze Biomed-Lublin i Harper Hygienics

  Od spadków wszystkich indeksów rozpoczęła się czwartkowa sesja na giełdzie w Warszawie. Pretekstem sprzedaży akcji jest powrót obaw przed drugą falą zachorowań na COVID-19, co wczoraj sprowokowało mocną wyprzedaż na Wall Street. Ten sam temat winduje natomiast akcje spółek Harper Hygienics i Biomed Lublin.

 • Przed kursem akcji CD Projektu ważny moment

  To będzie gorąca końcówka tygodnia dla akcjonariuszy CD Projektu. Już w czwartek wieczorem odbędzie się Night City Wire, czyli specjalne wydarzenie poświęcone grze Cyberpunk 2077. Mniej więcej w tym samym czasie w sieci pojawią się też pierwsze recenzje dziennikarzy, którzy mieli okazję osobiście przetestować wersję demonstracyjną gry.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR