X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

DM mBanku zawiesił rekomendację dla GetBack

Opublikowano: 2018-04-16 10:02:11

Omawiane walory:

Według maklerów, sprzeczne informacje płynące ze spółki oraz brak sprawozdania finansowego za rok 2017 uniemożliwiają rzetelną analizę. Biuro zawiesiło swoje zalecenie inwestycyjne do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Fot. GPW

DM mBanku błyskawicznie zareagował na poranne wydarzenia w GetBacku. Biuro w specjalnym raporcie poinformowało o zawieszeniu swojego zalecenia inwestycyjnego do czasu wyjaśnienia sytuacji. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack

– Spółka podała w dniu dzisiejszym, że negocjuje finansowanie w wysokości 250 mln zł z PFR oraz PKO BP, co według agencji Bloomberg zostało zdementowane przez oba ww. podmioty. Dodatkowo fundusz inwestycyjny Quercus podał, że spółka zwróciła się o zmianę terminu wykupu obligacji o wartości nominalnej 10 mln zł, których pierwotny termin zapadalności upływał 13 kwietnia br. na dzień 18 kwietnia br. Jednocześnie Quercus zaznaczył, że wszystkie dotychczasowe zobowiązania wynikające z wyemitowanych obligacji GetBack SA uregulował terminowo. Sprzeczne informacje płynące ze spółki oraz brak sprawozdania finansowego za rok 2017 uniemożliwiają nam obecnie rzetelną analizę spółki. – Michał Konarski, analityk DM mBanku.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

W poniedziałek rano handel akcjami GetBack trwał tylko chwilę, ale kurs zdążył spaść o 17 proc. Obecnie handel znów jest przerwany równoważeniem. Silna wyprzedaż to efekt sprzecznych informacji na temat rozmów z rzekomymi inwestorami. Rano GetBack poinformował o pozytywnym zaangażowaniu w rozmowy Banku PKO BP oraz Polskiego Funduszu Rozwoju w kwestii udzielania ćwierć miliarda złotych finansowania. Oba podmioty szybko odcięły się od tych doniesień i zaprzeczyły, że prowadzą jakiekolwiek rozmowy z zarządem GetBack. PFR złożył też zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego w tej sprawie. Spółka nie wspomniała też słowem o tym, że w piątek nie wykupiła obligacji o wartości nominalnej 10 mln zł od Quercus TFI. >> Czytaj więcej
notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o getback)

 • Tym żyły rynki w 2018 r. Przegląd najważniejszych wydarzeń rynkowych

  Dobiega końca 2018 rok, o którym można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że był nudny. Zaczęliśmy od historycznego rekordu notowań warszawskiej giełdy, ale rok kończymy w świetle afery wokół KNF. Oto najważniejsze wydarzenia rynkowe, które ukształtowały gospodarczy krajobraz w Polsce i na świecie.

 • Jakie szanse na odszkodowanie mają obligatariusze GetBack

  Według obligatariuszy GETBACK, sprawa odpowiedzialności audytora jest przesądzona, bo firma Deloitte nigdy nie ostrzegła ich przed katastrofą. Jednak poszkodowanym wcale nie będzie tak łatwo wywalczyć odszkodowanie. StockWatch.pl sprawdził, jaką odpowiedzialność ponosi audytor za wykonanie badania oraz jak szanse na uzyskanie rekompensaty od Deloitte oceniają przedstawiciele kilku znanych kancelarii prawnych. 

 • Kara od UOKiK to 555 zł mniej dla każdego obligatariusza GetBack

  Kowal zawinił, a Cygana powiesili - znane przysłowie pasuje jak ulał do kary 5 mln zł wymierzonej przez UOKiK. Za nieuczciwe praktyki byłego zarządu zapłacą wierzyciele, którzy już raz stracili na inwestycji w GETBACK. Każdego z nich kara UOKiK może kosztować dodatkowe 555 zł.

 • Idea Bank zawarł ugody z 34 klientami, którzy nabyli obligacje GetBacku

  Idea Bank w ramach procesu polubownego zawarł ugody z 34 klientami, którzy posiadają obligacje GETBACKu, poinformował członek zarządu Idea Banku Tomasz Górski. Bank nie tworzył dodatkowych rezerw na ten cel w III kw.

 • Orlen, CCC i banki ciągną WIG20 w górę, wrócił temat GetBacku

  Duże spółki przełamały swoją słabość i z opóźnieniem reagują na poprawę nastrojów na globalnych rynkach akcji. Dużo mniej entuzjastycznie zachowują się spółki małe i średnie. Na GPW ponownie wróciły tematy "okołoGETBACKowe".Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku