Dobre wyniki pretekstem do realizacji zysków na kursie TelForceOne

Omawiane walory:

Na wtorkowej sesji akcje producenta i dystrybutora akcesoriów do urządzeń mobilnych tanieją o blisko 9 proc. Spółka opublikowała wyniki za I półrocze, gdzie pochwaliła się znaczącym wzrostem zysku netto w ujęciu rocznym.

TelForceOne w całym I półroczu wypracował 1,39 mln zł zysku netto wobec 485 tys. zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. Na poziomie operacyjnym widniało 3,3 mln zł zysku (2,12 mln zł w I półroczu 2012 r.). Przychody zwiększyły się w ujęciu r/r o 1/4 z 52,14 mln zł do 65,46 mln zł. Według raportu, wzrost przychodów to efekt wyższej sprzedaży asortymentu akcesoriów GSM oraz urządzeń mobilnych (myPhone, myTab).

Akcje producenta akcesoriów do urządzeń mobilnych 20 września wejdą w skład portfela WIG-Plus. Indeks grupuje spółki, których przeciętna wartość rynkowa z ostatniego kwartału mieści się w przedziale od 5 do 50 mln euro.

– Zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami i oczekiwaniami, grupie kapitałowej TelForceOne udało się ugruntować trend wzrostowy wyników, co więcej – w ujęciu rok do roku – znacznie zwiększyć dynamikę tych wzrostów. Nasze działania znalazły odzwierciedlenie w decyzji Zarządu GPW, o uwzględnieniu od 20 września notowań GK TelForceOne w ramach indeksu WIG-Plus. – mówi Wiesław Żywicki, wiceprezes zarządu spółki.

>> To co najważniejsze na temat kondycji spółki znajdziesz tutaj. >> Zobacz obraz fundamentalny grupy TelForceOne w serwisie StockWatch.pl

Grupa w całym I kwartale wypracowała dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w wysokości 1,86 mln zł oraz 1,51 mln zł ujemnych przepływów pieniężnych z działalności finansowej.

W pierwszym półroczu spółka zależna myPhone kontynuowała współpracę z siecią Biedronka, realizując trzy niezależne promocje na telefony Simple Life i tablety myTab, oraz podpisała z siecią kolejne kontrakty na realizację promocji w ostatnim kwartale 2013 roku.

W całym pierwszym półroczu spółka wprowadziła do sprzedaży ponad 60 tys. sztuk telefonów Simple Life oraz 26 tys. tabletów pod własną marką myTab. Spółka myTab na początku roku otworzyła także dystrybucję czterech modeli telefonów o prostej funkcjonalności w Hiszpanii i Andorze.

Grupa TelForceOne jest obecna na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Aktualnie zajmuje pozycję lidera rynku akcesoriów do urządzeń mobilnych w Polsce i Europie Środkowej. Oprócz telefonów, smartfonów myPhone oraz tabletów myTab, w portfolio posiada również produkty z branży oświetlenia LED oraz alternatywne materiały eksploatacyjne do urządzeń drukujących.

Na wtorkowej sesji akcje TelForceOne tanieją o blisko 8,5 proc., a jeden walor jest wyceniany 3,36 zł. Wcześniej kurs spółki systematycznie piął się w górę. Jeszcze na początku stycznia jeden za walor płacono 1,78 zł. >> Sprawdź też walor od strony technicznej w serwisie ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT tfone, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Jest nowe wezwanie na TelForceOne po 3,10 zł za akcję

  Cena w nowym wezwaniu na akcje producenta i dystrybutora elektroniki użytkowej jest identyczna jak w poprzednim. W dalszym ciągu znacznie odbiega od wartości księgowej, która wynosi około 9,30 zł na akcję.

 • Komentarz giełdowy: Rynek w zawieszeniu

  Na rynkach akcyjnych nie obserwujemy dzisiaj dynamicznych ruchów. Widać bardzo umiarkowany optymizm, który właściwie należałoby nazwać trwaniem w zawieszeniu. Najważniejszy czynnik ryzyka dla rynków akcyjnych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych nadal przed nami, będzie to oczywiście publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

 • Fitch gasi resztki optymizmu na GPW, w grze TelForceOne i InPost

  W środę warszawski parkiet kontynuuje spadki. Stronę podażową wzmocniła agencja ratingowa Fitch, która obniżyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 roku do 3,2 proc. i podniosła szacunki dot. deficytu sektora finansów publicznych do 2,8 proc.

 • Jest wezwanie na TelForceOne z 35-proc. przebitką, ale poniżej WK

  Proponowana cena za akcje producenta i dystrybutora elektroniki użytkowej w pierwszej części wezwania wynosi 3,10 zł, a w drugiej 2,95 zł. Jednak i tak znacznie odbiega od wartości księgowej, która na jedną akcję wynosi 9,40 zł.

 • Komentarz giełdowy: Słabe dane nie zaburzają spokoju na giełdach

  Poniedziałkowa sesja nie przynosi dużych zmian na indeksach giełdowych. Nieco mniejsza zmienność na rynku finansowym jest spowodowana przede wszystkim nieobecnością inwestorów z Wielkiej Brytanii, gdzie obchodzone jest dziś święto. Z okazji dnia pracy, nieobecni dziś byli również inwestorzy z Chin.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR