DSS, PBG i Polimex: przyjaciele z boiska po technicznym nokaucie

Omawiane walory: , ,

Techniczna sałatka na ostro: trzy walory budowlanych spółek, które na przemian nurkują i się wznoszą. Analiza podpowiada, jakie poziomy są kluczowe dla określenia kierunku budowanego aktualnie trendu.

W tym tygodniu znany analityk Paweł Szczepanik szuka szans i zagrożeń w rozchybotanych kursach akcji spółek budowlanych. Dwie z omawianych trzech dostały już czerwoną kartkę i znajdują się w upadłości układowej, ale wszystkie łączą podobne problemy i dotkliwa przecena akcji z ostatnich miesięcy.

DSS

Po ataku w górę, w kierunku średniej 45-sesyjnej, kurs odpadł od poziomu 2,08 zł. W chwili obecnej wsparcie to 1,40 zł i jeśli notowania DSS chcą zdobywać coraz wyższe wartości, poziom ten nie może zostać sforsowany. Minimum na 1,53 zł pokrywa się z linią szyi odwróconej głowy i ramion.

Na wykresie tygodniowym DSS widać ogromne obroty w okolicach historycznego minimum. Jeżeli świadczą one o akumulacji, to po dobrych wiadomościach kurs już nie powinien już spadać.

 

PBG

Spółka podobnie jak DSS pokonała swoja średnią z 15 sesji. Wycena na poziomie 6 zł stanowi nieprzekraczalne wsparcie, ale na dobrą sprawę już 6,50 zł powinno być bronione, jeśli liczymy na grę pod pozytywny scenariusz. O zasięgach minimalnych trudno w tym wypadku mówić, ponieważ w tego rodzaju spółkach bezapelacyjnie dominuje waga informacji z danej chwili oraz emocje. Walory dedykowane tylko dla odważnych, którzy potrafią wytrzymać presję gry pod prądu trendu.

W sytuacji kontrakcji ruch powinien potrwać do poziomu 10 zł, gdzie zlokalizowany jest dość poważny opór. Dopiero po zachowaniu kursu w okolicach wspomnianej bariery ocenimy, czy to tylko korekta, czy właśnie rozpoczyna się trwalszy impuls w górę. Dotychczasowa przecena akcji PBG jest ogromna, dlatego chociażby z tego powodu warto spojrzeć na ten wykres. Sama analiza techniczna to nie wszystko – warto również dokładnie poznać fundamenty spółki, które w bardzo prosty sposób możemy sprawdzić w serwisie. Jeżeli pokryją się z technicznym scenariuszem, to mamy szansę na otworzenie pozycji we właściwym momencie. >> Znajdziesz je tutaj.

 

POLIMEX-MOSTOSTAL

Na wykresie budowlanej spółki widać ogromne obroty w okolicach historycznych minimów. Wcześniej analogiczna sytuacja miała miejsce na walorach DSS. Jeżeli liczymy na realizację pozytywnego scenariusza, poziom 0,74 zł nie powinien się pojawiać w cenach na zamknięciu dnia.

 

>> Jeżeli odpowiada Ci ten sposób podejścia do analizy papierów wartościowych, sprawdź ofertę szkoleń prowadzonych przez Pawła Szczepanika w całej Polsce. >> Użytkownicy StockWatch.pl mają gwarantowane zniżki.

Firma SIG (Szkolenia z Inwestycji Giełdowych) integruje teoretyczny i praktyczny aspekt inwestowania na giełdzie. Postawiła na edukowanie Inwestorów o zróżnicowanym poziomie wiedzy, otwarta zarówno na tych doświadczonych, jak i tych stawiających pierwsze kroki na giełdzie. Łączy osiągnięcia współczesnych finansów z nowatorskimi modelami praktyki inwestowania w akcje, kontakty oraz waluty.

(c) Szkolenia z Inwestycji Giełdowych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powyższe opracowanie nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor oraz portal StockWatch.pl nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie powyższych treści.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dss, PBG, Polimexms, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR