SPÓŁKA: dss

 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu Omawiane walory: , , , , ,

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG Omawiane walory: , , , , , ,

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS Omawiane walory: , , , ,

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku Omawiane walory:

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Ugoda z Chińczykami okazją do odreagowania na kursie akcji DSS Omawiane walory:

  Budowlana spółka jest dziś liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. DSS dogadał się z Covec w kwestii roszeń, wynikających z umów na budowę autostrady A2. W efekcie kurs akcji dostawcy kruszyw zyskuje nawet 35 proc.

 • Na GPW trwa window dressing, w grze Ursus, Rafako i DSS Omawiane walory: , , , ,

  Brak ograniczenia QE3 wywołał szybką i silną reakcję wszystkich rynków finansowych, ale od tamtej pory większość z nich kieruje się do poziomów obserwowanych przed tym wydarzeniem. Warszawska giełda od kilku dni osuwa się w delikatnym trendzie spadkowym. Taki obraz rynku może utrzymać się do końca miesiąca.

 • Giełda po wynikach: Ranking najbardziej zadłużonych spółek Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Zadłużone=zagrożone? Niekoniecznie, ale warto mieć świadomość, że zadłużenie odsetkowe giełdowych firm szybko rośnie. Jego wartość przez rok skoczyła o 42 mld zł. Sprawdziliśmy, którym spółkom dług zaczyna niebezpiecznie ciążyć.

 • DSS wykazał 2,5 mln zł zysku operacyjnego w 2012 roku Omawiane walory:

  Budowlana spółka wykazała ponad 90 mln zł straty netto. Konsternację inwestorów pogłębiły także uwagi audytora. Pocieszeniem jest za to niewielki zysk wykazany na poziomie operacyjnym.

 • DSS idzie do sądu walczyć z Covec i Skarbem Państwa Omawiane walory:

  Budowlana spółka znajdująca się w upadłości układowej chce drogą sądową odzyskać zaległe należności. W tym celu złożyła pozwy przeciwko trzem najważniejszym kontrahentom. Poniedziałkowa informacja pomaga notowaniom DSS utrzymać się nad kreską.

 • Rynek gra pod wyjście DSS z kłopotów bez konieczności emisji Omawiane walory:

  Nawet o 20 proc. drożały w poniedziałek rano akcje Dolnośląskich Surowców Skalnych po tym, jak piątkowe walne anulowało uchwały dotyczące emisji akcji i obniżenia ich wartości nominalnej. Przedstawiciele spółki sugerują, że jej sytuacja zaczyna się poprawiać.

 • Fundamentalna ruina w zaudytowanym raporcie rocznym DSS Omawiane walory:

  Roczne sprawozdanie finansowe budowlanej spółki wykazało, że strata netto idzie nie w dziesiątki, a w setki milionów złotych. Rozdźwięk miedzy raportem za IV kwartał 2011 roku i obecnym okazał się olbrzymi. Mimo to negatywna reakcja rynku była krótka, a kurs ponownie unosi się nad kreską.

 • Rynek koryguje się w oczekiwaniu na impuls, w grze m.in. IDMSA i DSS Omawiane walory: , ,

  Środowa sesja przebiega w Europie pod znakiem przeceny. Zarówno główne europejskie indeksy jak i polski WGI20, dotarły do poziomów istotnych wsparć i mało prawdopodobne, że dzisiaj pokuszą się o ich przełamanie. Potencjał do decydujących ruchów ogranicza oczekiwanie na jutrzejsze decyzje Europejskiego Banku Centralnego oraz dzień wolny w USA.

 • Giełda rozgrzewa się od spekulacyjnego kapitału Omawiane walory: , , , , , , , , , ,

  Kilka udanych sesji na zagranicznych giełdach przyciągnęło na warszawski parkiet rodzimych spekulantów. Na celowniku znalazły się spółki dramatycznie przecenione podczas ostatnich spadków. StockWatch.pl rozejrzał się po gotującym się rynku, szukając przesłanek dla wzrostów trwalszych niż tylko kilka sesji.

 • W Europie symboliczne wzrosty, rynki liczą na interwencję Omawiane walory: , ,

  Na rynkach giełdowych znów zaczyna działać zasada im gorzej tym lepiej. Wczorajsze słabe dane makro nie zaszkodziły giełdom, a inwestorzy liczą na pomoc ze strony banków centralnych. Na wzrost awersji do ryzyka wskazuje jednak umocnienie dolara na rynku walutowym.

 • DSS, PBG i Polimex: przyjaciele z boiska po technicznym nokaucie Omawiane walory: , ,

  Techniczna sałatka na ostro: trzy walory budowlanych spółek, które na przemian nurkują i się wznoszą. Analiza podpowiada, jakie poziomy są kluczowe dla określenia kierunku budowanego aktualnie trendu.

 • DSS z tarczą: zmiana upadłości na układową, zastrzyk gotówki Omawiane walory:

  DSS odzyskała 12 mln zł podatku VAT. Taki zastrzyk środków z pewnością przyda się budowlanej spółce, która ledwo wiąże koniec z końcem. Inwestorzy natychmiast podchwycili wizję wyjścia na prostą, a kurs eksplodował, zaś po sesji pojawił się komunikat o zmianie upadłości na układową.

 • Akcjonariusze mają dość: ruszyły wymiany prezesów w spółkach Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Prezes - to brzmi dumnie. Przynajmniej do niedawna, bo ostatnio wskutek złych wyników oraz trudności finansowych w spółkach giełdowych, niektórzy z top menedżerów samemu bądź z pomocą akcjonariuszy ewakuowali się ze swoich stanowisk. To nie koniec roszad - karuzela kadrowa dopiero się rozkręca. StockWatch.pl sprawdził, gdzie jeszcze można spodziewać się zmiany warty na najwyższych szczeblach.

 • W Europie zielono, Warszawa walczy z technicznym oporem Omawiane walory: , , ,

  Początek tygodnia na rynkach przynosi kontynuację wzrostów w Europie. W najbliższym czasie nastroje będą kształtowane przez odczyty makroekonomiczne oraz decyzje banków centralnych. W poniedziałek publikowane są wartości indeksów wyprzedzających PMI, a w czwartek dowiemy się, czy EBC obniży stopy procentowe.

 • Rynek nie wierzy w ocalenie DSS mimo zdecydowanych działań Omawiane walory:

  Budowlana spółka zwróciła się do sądu o zamianę upadłości likwidacyjnej na układową. W restrukturyzacji DSS mają pomóc nowe twarze, które pojawiły się w zarządzie. Wśród nich znalazł się m.in. wiceszef DM IDMSA.

 • Spadki na DSS po odwieszeniu notowań, powodem zły raport kwartalny Omawiane walory:

  Rynek długo oczekiwał na raport za I kwartał Dolnośląskich Surowców Skalnych. Budowlana spółka zakończyła I kwartał dużym spadkiem przychodów oraz stratą netto. Tąpnęła wartość księgowa, straszy także zadłużenie w wysokości 438 mln zł. Mimo to DSS chce dalej walczyć o zmianę upadłości likwidacyjnej na układową.

 • Prokuratura zajmuje się sprawą niepłacenia przez DSS podwykonawcom Omawiane walory:

  Prokuratura potwierdziła, że rozpoczęła śledztwo w sprawie niewywiązania się przez DSS z umów wobec podwykonawców na autostradzie A2. Spółka odpiera zarzuty i liczy, że uda jej się odzyskać ok. 50 mln zł, które są jej należne jako podwykonawcy Covecu.

 • Syndyk DSS gasi działalność i wypowiada kontrakty drogowe Omawiane walory: ,

  Syndyk DSS wypowiedział kontrakty i wycofuje upadające przedsiębiorstwo z placu budowy autostrady A2. Jest już pewne, że spółka nie wybuduje feralnego odcinka kluczowej polskiej arterii komunikacyjnej. Kroki podejmowane przez syndyka nie pozostają bez echa. Hydrobudowa Polska zapowiedziała, że będzie dochodzić kar za nie wywiązanie się z umów.

 • Ważą się losy DSS, pozostała już tylko modlitwa? Omawiane walory:

  Producent kruszyw w napięciu czeka na decyzję w sprawie odwołania od wniosku o upadłość, a na GPW trwa stan zawieszenia handlu akcjami. W tak trudnym dla DSS momencie, spółka zaprasza na nabożeństwa w intencji przełamania kryzysu i ratowania miejsc pracy.

 • Notowania DSS zawieszone na wniosek KNF Omawiane walory:

  Instytucja odpowiedzialna za nadzór nad rynkiem finansowym zażądała zawieszenia obrotu akcjami Dolnośląskich Surowców Skalnych. Powodem jest naruszenie obowiązku raportowego.

 • Kurs DSS oszalał, wniosek o umorzenie postępowania upadłościowego Omawiane walory:

  W drugiej połowie środowej sesji do gry wrócił DSS, który stał się najgorętszym papierem, zaliczając podwójne widły. Rynek wpadł w euforię na wieść o złożeniu przez syndyka wniosku o umorzenie postępowania upadłościowego, choć nie oznacza to uratowania spółki.

 • Czterech straceńców z szansą na ułaskawienie Omawiane walory: , , ,

  Szafot czy cudowne ocalenie? Oddech na spółkach budowlanych na nowo obudził nadzieję, że znokautowani gladiatorzy po czarnym poniedziałku wyjdą jednak z ringu o własnych siłach. StockWatch.pl sprawdził krótkoterminowe prognozy techniczne dla DSS, Hydrobudowy, Polimeksu i PBG.

 • Kurs DSS kontynuuje odbicie po odwołaniu od feralnego wniosku Omawiane walory:

  Budowlana spółka złożyła zażalenie na decyzję sądu o upadłości likwidacyjnej DSS. Zarząd liczy, że zostanie zamieniona na układową, a werdykt w tej sprawie zapadnie w ciągu miesiąca.

 • Na GPW kontynuacja wzrostów, w górę m.in. Atlantis i DSS Omawiane walory: , ,

  Na środowej sesji trwa kontynuacja odreagowania po poniedziałkowej przecenie. Rynki czekają na wieczorne posiedzenie FED, które może wskazać jakie są szanse na kolejną rundę luzowania ilościowego w USA. W Warszawie mocno rosną m.in.  Atlantis, DSS oraz Budimex.

 • Kurs DSS spadł po uchwaleniu taniej emisji z dużym rozwodnieniem Omawiane walory:

  Akcjonariusze Dolnośląskich Surowców Skalnych na piątkowym walnym uchwalili ratunkową emisję po 1 zł i dokonali zmian we władzach spółki.

 • DSS będzie się odwoływał, kurs spada po uchwaleniu emisji Omawiane walory:

  Zarząd budowlanej spółki nie chce pogodzić się z ogłoszoną przez sąd upadłością likwidacyjną. Szykuje w związku z tym odwołanie, bo jest przekonany o możliwości realizacji scenariusza restrukturyzacyjnego. Pomóc ma w tym uchwalona właśnie nowa emisja akcji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR