Duża emisja Pagedu, przybędzie prawie drugie tyle akcji

Omawiane walory:

Emisja na potrzeby przejęcia spółki windykacyjnej ma być przeprowadzona bez prawa poboru i po cenie niższej od rynkowej. Akcjonariuszom nie przypadł do gustu ten pomysł.

Paged chce wyemitować 7 mln nowych akcji. Planowana emisja wyłącza prawa poboru dla dotychczasowych posiadaczy papierów. W komunikacie czytamy, że pozbawienie akcjonariuszy PP leży w interesie spółki, jednak nie ma uzasadnienia tego interesu. Decyzja o podniesieniu kapitału ma zapaść 20 marca na walnym zgromadzeniu. Jeśli emisja zostanie zaakceptowana, to liczba akcji wzrośnie do 15,1 mln.

Producent mebli i sklejki potrzebuje środków na zakup notowanej na NewConnect firmy windykacyjnej DTP. Jak tłumaczy prezes Pagedu cytowany w Parkiecie, sfinansowanie zakupu tej spółki możliwe jest długiem lub właśnie emisją 7 mln akcji. Cena emisyjna akcji ma wynieść między 9 a 11 zł.

Inwestycja w windykacyjną spółkę ma być kolejnym projektem dla przekształcającej się w fundusz grupy Paged. Po trzech kwartałach 2011 roku skonsolidowane przychdy spółki wyniosły 402,6 mln zł, zysk operacyjny 34,6 mln zł, a wynik netto 20,2 mln zł. Rok wcześniej było to odpowiednio 257,3 mln zł, 13,6 mln zł oraz 10,5 mln zł.

Na czwartkowej sesji akcje Pagedu zachowują się słabo. Pod koniec sesji tracą prawie 5 procent i tym samym kontynuują przecenę ze środy przy znacznych obrotach. Kurs znajduje się niewiele powyżej przedziału cenowego planowanego dla nowej emisji.

>> Emisja rozwadnia wartość wewnętrzną, gdyż miałaby być przeprowadzona po cenie znacznie niższej od wartości księgowej na akcję, co nie tworzy wartości dla akcjonariuszy. >>Aktualna sytuacja fundamentalna oraz wskaźniki na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PAGED, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR