StockWatch.pl

Dywidenda na akcję Neuki będzie o ponad 15 proc. wyższa r/r

Omawiane walory:

Dywidenda na akcję spółki Neuca będzie o ponad 15 proc. wyższa niż w 2018 roku, poinformował prezes Piotr Sucharski.

– Dzięki rosnącym zyskom regularnie zapewniamy wzrost dywidendy na akcje. Jesteśmy jedną z nielicznych spółek na warszawskiej GPW, które od 13 lat regularnie wypłacają dywidendę. Tylko w ciągu ostatnich sześciu lat Grupa Neuca przeznaczyła na ten cel ponad 140 mln zł. Również teraz, zgodnie z naszą polityką dywidendową, na podział zysków między akcjonariuszy przekaże więcej środków, niż poprzednio. Dywidenda na akcję będzie o ponad 15 proc. wyższa niż w 2018 roku – napisał Sucharski w liście do akcjonariuszy.

Neuca wypłaciła dywidendę z zysku za 2017 rok w wysokości 6,4 zł na akcję.

Neuca odnotowała 24,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2018 r. wobec 30,6 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 32,1 mln zł wobec 38,63 mln zł zysku rok wcześniej. Natomiast EBITDA wyniosła 41,24 mln zł wobec 47,04 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1.950,4 mln zł w IV kw. 2018 r. wobec 1.897,7 mln zł rok wcześniej.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2018 r. wyniósł 28,5 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT NEUCA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 6 znanych spółek, które zbierają laury za tegoroczne wyniki

  Koniunktura w pierwszym kwartale tego roku nie rozpieszczała, a mimo to kilku spółkom udało się z impetem pokonać rynkowe konsensusy. StockWatch.pl znalazł 6 spółek, które w tym tygodniu popisały się skokową poprawą wyników i zasłużyły na wzrosty kursów akcji.

 • 8 ekspresowych dywidend do zgarnięcia w maju

  W maju jest szansa nie tylko na szybkie, ale też pokaźne dywidendy. StockWatch.pl znalazł 8 spółek, które w przyszłym miesiącu podzielą i błyskawicznie wypłacą akcjonariuszom ubiegłoroczne zyski.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • Neuca ogłosiła ofertę zakupu do 127,5 tys. akcji po 275 zł sztuka

  NEUCA ogłosiła ofertę zakupu nie więcej niż 127.534 akcji, stanowiących na dzień ogłoszenia oferty łącznie nie więcej niż 2,81 proc. kapitału zakładowego. Oferowana cena zakupu akcji wynosi 275 zł za jedną akcję.

 • Neuca chce wypłacić 7,40 zł dywidendy na akcję, planuje jej dalszy wzrost w 2019 r.

  NEUCA planuje przeznaczyć na dywidendę z zysku za 2018 rok kwotę 33,5 mln zł, co oznacza 7,40 zł na akcję. NEUCA podtrzymuje politykę dywidendy, która zakłada jej wzrost o 10-15 proc. co roku, poinformował wiceprezes ds. finansowych Grzegorz Dzik.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR