StockWatch.pl

Elektrobudowa przymierza się do emisji nowych akcji

Omawiane walory:

Zarząd Elektrobudowy chce zwołać walne zgromadzenie spółki w celu podjęcia uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji nieprzekraczającej 20 proc. udziału w obecnym kapitale zakładowym.

Fot. spółka

– Podwyższenie kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji jest jednym z oczekiwań instytucji finansowych w związku z prowadzonymi rozmowami dotyczącymi zawarcia umowy w sprawie finansowania działalności spółki, o czym emitent informował w raporcie bieżącym z dnia 23 kwietnia 2019 r. – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Szczegółowe warunki podwyższenia kapitału zakładowego zostaną ustalone przez zarząd w najbliższych dniach, po zakończeniu analiz, w drodze podjęcia odrębnej uchwały, a następnie przedstawione do zaopiniowania radzie nadzorczej.

– Po uzyskaniu opinii rady nadzorczej, zarząd spółki podejmie decyzję o zwołaniu walnego zgromadzenia spółki – podano także.

Obecnie na kapitał zakładowy składa się 4.747.608 akcji. Rynkowa wycena grupy budowlanej to nieco ponad 60 mln zł. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Elektrobudowy

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT elbudowa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com