Eurocash rekomenduje wypłatę 0,48 zł dywidendy na akcję z zysku za 2020 r.

Omawiane walory:

Zarząd Eurocash zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie wypłatę dywidendy z zysku za 2020 r. w wysokości 0,48 zł na akcję. Walne zgromadzenie zajmie się tą propozycją 27 kwietnia br.

Eurocash,dywidenda,2021,

(Fot. Eurocash)

– Zarząd Eurocash […] postanowił przedstawić zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu spółki zwołanemu na dzień 27 kwietnia 2021 roku (ZWZ) propozycję, aby zysk netto za rok 2020 w kwocie 128 935 033 zł podzielić w ten sposób, że:

(1) osoby będące akcjonariuszami spółki w dniu 16 czerwca 2021 roku otrzymają dywidendę w wysokości 0,48 zł na jedną akcję spółki; dywidenda będzie płatna do dnia 7 lipca 2021 roku; oraz

(2) pozostała część zysku za rok 2020 przelana zostanie na kapitał zapasowy – czytamy w komunikacie.

Eurocash odnotował 61,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 69,86 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 128,94 mln zł wobec 174,61 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Oferuje także wsparcie marketingowe dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o eurocash)

 • Eurocash miał 61,8 mln zł zysku netto w 2020 r. Frisco.pl zwiększyło sprzedaż o ok. 60 proc.

  Przychody grupy EUROCASH w 2020 r. przekroczyły 25,4 mld zł i były o 2,2 proc. wyższe niż rok wcześniej. Grupa zanotowała wzrost sprzedaży we wszystkich segmentach działalności. Skonsolidowana EBITDA (tj. zysk operacyjny powiększony o amortyzację) w ubiegłym roku sięgnęła 804 mln zł, co oznacza wzrost o 1,2 proc. w porównaniu z 2019 r. Grupa szacuje, że poniesione koszty związane z epidemią COVID-19 (po uwzględnieniu dofinansowania w ramach tzw. tarcz antykryzysowych) obciążyły wynik w 2020 r. kwotą około 15 mln zł.

 • 26 spółek, które w lutym warto mieć na oku

  BM mBanku w comiesięcznym raporcie podtrzymało scenariusz kontynuacji trendu wzrostowego na rynku akcji i wskazało 26 spółek z GPW, które w najbliższych tygodniach mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • UOKiK wszczął postępowania wyjaśniające wobec Kaufland Polska, Eurocash i Intermarche

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania wyjaśniające wobec kolejnych sieci handlowych - Kaufland Polska Markety, EUROCASH i SCA PR Polska (Intermarche), podejrzewanych o nieuczciwe stosowanie wstecznych rabatów.

 • Nowe rekomendacje dla Dino Polska i Eurocashu

  Dariusz Dadej, analityk Noble Securities, w raportach z 2 grudnia zaktualizował rekomendacje i ceny docelowe dwóch spółek z branży handlowej.

 • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR