Fed podniósł główną stopę procentową do 1,75-2 proc.

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) postanowił podnieść poziom głównej stopy procentowej do 1,75-2 proc. z 1,5-1,75 proc. Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami rynku.

(Fot. David Siqueira/freeimages.com)

– Biorąc pod uwagę odnotowane i oczekiwane warunki na rynku pracy i poziom inflacji, Komitet postanowił podwyższyć docelowy zakres stopy procentowej dla funduszy federalnych do 1,75-2 proc. – czytamy w komunikacie.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Fed podkreślił, że polityka pieniężna po tej decyzji nadal ma charakter akomodacyjny, wspierając dalszą poprawę na rynku pracy oraz powrót do 2-proc. inflacji.

Fed zapowiedział też, że oceniając termin i wielkość dalszych dostosowań docelowego zakresu stopy procentowej, będzie oceniał postęp – zarówno zrealizowany, jak i oczekiwany – w kierunku maksymalnego zatrudnienia i 2-proc. inflacji.

Komitet powtórzył, że dokonując tej oceny, będzie brał pod uwagę „szeroki zakres informacji, w szczególności dotyczących warunków na rynku pracy, wskaźników presji inflacyjnej i oczekiwań inflacyjnych oraz dane dotyczące wydarzeń o charakterze finansowym i międzynarodowym„.

Fed prognozuje wzrost PKB w USA na 2,7-3 proc. w 2018 r.

Wzrost PKB w USA wyniesie w tym roku 2,7-3 proc. (wobec 2,6-3 proc. oczekiwanych w marcu br.), wynika z centralnej ścieżki projekcji Banku Rezerwy Federalnej (Fed).

Mediana prognoz na 2018 r. wynosi obecnie 2,8 proc. (wobec 2,7 proc. w marcowej projekcji).

W latach 2019-2020 wzrost prognozowany jest na poziomie odpowiednio: 2,2-2,6 proc. i 1,8-2 proc. (wobec odpowiednio: 2,2-2,6 proc. i 1,8-2,1 proc. z projekcji marcowej).

Mediana prognoz na lata 2019-2020 wynosi odpowiednio: 2,4 proc. i 2 proc. (wobec odpowiednio 2,4 proc. i 2 proc. w projekcji z marca).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR