Forever Entertainment: Rozważamy różne scenariusze, ale aktualnie wypłata dywidendy jest faworyzowanym przez nas rozwiązaniem

Omawiane walory:
W poniedziałkowym czacie ze Zbigniewem Dębickim, prezesem Forever Entertainment wzięło udział ponad 1.000 inwestorów. Podczas spotkania na gorąco omówiono wyniki za 2020 r., postępy w pracach nad nowymi grami oraz plany na kolejne kwartały.
Forever,Entertaiment,Zbigniew,Dębicki

Zbigniew Dębicki, prezes Forever Entertaiment.

Notowana na NewConnect grupa Forever Entertainment ma za sobą rekordowy rok pod względem wielkości przychodów ze sprzedaży, zysków operacyjnych i zysku netto. Przychody w całym 2020 roku uległy podwojeniu i wyniosły 27,3 mln zł, a przychody ze sprzedaży produktów podskoczyły r/r o 117 proc. do 25,2 mln zł. Pomimo wzrostu nakładów na nowe produkcje oraz wzrostu rozliczeń z dostawcami IP, zysk operacyjny Forever Entertainment podskoczył o 163 proc. r/r do 8,2 mln zł, a zysk EBITDA o 108 proc. r/r do 9,3 mln zł. W całym 2020 r. spółka zarobiła na czysto 14,28 mln zł. Prezes studia komentując wyniki za 2020 r. zwrócił uwagę, że są one wyższe od łącznych rezultatów za poprzednie 3 lata.

– Uważam, że wyniki wypracowane w 2020 roku oraz dynamika ich wzrostu, to duże osiągnięcie FE i niepodważalny dowód, że spółka rozwija się we właściwym kierunku. Największy wpływ na tak znaczący wzrost wyników Forever Entertainment miała przede wszystkim premiera pierwszej gry typu remake, czyli Panzer Dragoon: Remake. Dodatkowo, ogólnoświatowy trend wzrostu sprzedaży gier wywołany przez pandemię w pierwszym półroczu 2020 roku wpłynął na wzrost zainteresowania zakupem także innych gier z naszego portfolio – powiedział w rozmowie na żywo Zbigniew Dębicki, prezes Forever Entertainment.

>> Gaming na Giełdzie VI: seria czatów inwestorskich i konferencja finałowa

Dywidenda jest w grze

Spółka zwiększyła też wartość posiadanych środków pieniężnych o 3,7 mln zł r/r. Na koniec 2020 roku Forever Entertainment miał blisko 4 mln zł gotówki. Podczas spotkania nie zabrakło więc pytań o ewentualną dywidendę lub skup akcji. Tu pojawiła się dość ważna informacja.

– Rozważamy różne scenariusze, ale aktualnie wypłata dywidendy jest faworyzowanym przez nas rozwiązaniem – powiedział prezes Forever Entertainment.

Prezes nie podał, jaka może być przybliżona stawka dywidendy. Dodał jedynie, że jej wysokość spółka poda „w okolicach Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy”.

Kolejne remake’i w drodze

Wizytówką studia są gry tworzone w oparciu o IP kultowych gier, czyli tzw. remake’i. Z tej grupy gier spółka pracuje nad Panzer Dragoon II Zwei: Remake, The House of the Dead: Remake, Magical Drop 6, Shadowgate 2 i grami opartymi o licencję Square Enix.

– Prace nad Hollow 2 idą zgodnie z aktualnym harmonogramem. Zatrudniliśmy około 20 nowych osób w Grupie FE. (…) Planujemy wydać 3-4 remake’i w 2021 roku i przynajmniej dwie produkcje własne. W ciągu bieżącego roku na pewno wydamy Hollow 2, a także premiera Rise Eterna jest nieodległa – powiedział Zbigniew Dębicki.

Prezes studia przypomniał, że w przyszłym tygodniu startuje early access „The Mansion”.

– The Mansion będzie miało swoją premierę 31.03.2021 roku w modelu early access, a ten model rządzi się swoimi prawami. Oczywiście akcja promocyjna rozpocznie się w momencie premiery gry. Udana premiera Panzer Dragoon: Remake na Steam potwierdziła nasze przekonanie co do sposobu promocji gier na tej platformie – powiedział prezes Forever Entertainment.

Spółka zamierza zwiększyć liczbę wydawania większych produkcji do min. 3-4 rocznie, do czego będzie wykorzystywała głównie obecne i nowe studia deweloperskie z grupy Forever Entertainment.

– Aktualnie współpracujemy z około 170-180 osobami, czyli w ciągu roku liczba ta zwiększyła się o około 20-30 osób – powiedział prezes studia.

>> Zapis całego spotkania ze Zbigniewem Dębickim, prezesem zarządu Forever Entertainment znajdziesz tutaj

Forever Entertainment jest notowanym na NewConnect producentem i wydawcą gier komputerowych zarówno w formie elektronicznej poprzez wszystkie popularne platformy gamingowe oraz w formie pudełkowej, tj. zestawów kolekcjonerskich. W poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor spółki płacono 8,66 zł (+1,29 proc.). Kapitalizacja całej grupy wynosi obecnie 235 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o foreveren)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR