Games Operators: Posiadamy zasoby pozwalające zarówno na rozwój oraz wypłatę dywidendy

Omawiane walory:

W czwartkowym czacie inwestorskim z zarządem Games Operators wzięło udział blisko pół tysiąca inwestorów. Przedstawiciele studia na gorąco omówili bieżące projekty i plany na najbliższą przyszłość.

games,operator,IPO,akcje,gaming

Fot. Games Operators

Games Operators to producent i wydawca gier wideo. Od 2017 r. jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest giełdowy PlayWay. Studio specjalizuje się w tworzeniu produkcji typu menedżer/symulator. Ważną częścią spółki jest studio Jutsu Games, założone przez Bartka Gajewskiego, które odpowiada za gry 911 Operator i 112 Operator oraz Rustler.

112 Operator miał swoją premierę w kwietniu ubiegłego roku i okazał się sporym sukcesem. W ciągu kilku dni od premiery gra zwróciła koszty.

– Jesteśmy zadowoleni z aktualnej sprzedaży 112 Operator. Największych przychodów spodziewamy się z nadejściem przecen oraz dołączenia do sprzedaży DLC. Proszę pamiętać, że 112 Operator było dużo droższą grą, stąd zyski pojawiają się wolniej niż w przypadku 911 Operator – powiedzieli przedstawiciele zarządu Games Operators.

>> Gaming na Giełdzie VI: seria czatów inwestorskich i konferencja finałowa

18 lutego we wczesnym dostępie zadebiutowała gra Rustler, określana także jako średniowieczne GTA. Okres wczesnego dostępu ma potrać ok. 6 miesięcy, a twórcy planują wydanie co najmniej 2 DLC.

– Poprawienie ocen Rustlera z „mixed” na „very positive” uważamy za wielki sukces. Proszę zwrócić uwagę że recent reviews są na poziomie 86 proc. Oznacza to, że jesteśmy dobrze przygotowani do pełnej premiery, która będzie w przeciągu 3-6 miesięcy – powiedzieli przedstawiciele Games Operators.

– Rustler będzie wydany na wszystkie konsole, w tym na Nintendo Switch. Docelowo planowane jest jeszcze wydanie Rustlera na konsole nowej generacji – dodali.

W 2021 r. zaplanowane są także premiery gier: Natural Instincts, Country Balls Heroes i Aquarium Designer. Spółka pracuje także nad takimi tytułami jak Cryospace, Offroad Delivery Simulator oraz Medic, ale te gry są dopiero na etapie budowania wishlisty.

Studio istotnie zwiększyło zasoby związane z kontrolą jakości. Do zespołu dołączyło dwóch dodatkowych producentów opiekujących się poszczególnymi wydawanymi przez dewelopera tytułami.

– Posiadamy 2 wewnętrzne zespoły developerskie, które stoją za stworzeniem 112 Operator i Rustler. Po zakończeniu prac nad 112 Operator i Rustler zespoły będą zaangażowane w kolejne produkcje – powiedzieli przedstawiciele Games Operators.

Zarząd podkreśla, że ambicją spółki jest wydawanie różnorodnych gier i pozbycie się łatki wydawcy menadżerów opartych na mapach.

– W naszej polityce wydawniczej celowo wychodzimy poza tematykę gier opartych na mapach celem zbudowania zdywersyfikowanego portfolio. Wierzymy, że w innych obszarach znajdziemy sukcesy na miarę 911 Operator. W naszej działalności wydawniczej mamy już na koncie istotne sukcesy. Gry takie jak Radio Commander, Transport Inc. czy wspomniany Be – A Walker zwróciły dawno koszty produkcji i generują zyski – powiedzieli przedstawiciele studia.

Jeszcze pod koniec marca studio poinformowało, że chce przeznaczyć na dywidendę 1,82 mln zł z zysku z 2020 r.. Proponowana stawka na akcję to 0,34 zł.

– Posiadamy zasoby pozwalające zarówno na rozwój oraz na wypłatę dywidendy. Nasza polityka dywidendowa (opisana w prospekcie) zakłada wypłacanie do 100 proc. zysków w formie dywidendy, pod warunkiem, że pozostałe środki pozwolą na dokończenie wszystkich produkcji w toku. Na koniec 2020 r. środki pieniężne przekraczały poziom 12 mln zł – argumentował zarząd Games Operators.

>> Zapis całego spotkania z zarządem Games Operators znajdziesz tutaj

Games Operators na GPW zadebiutował w kwietniu 2020 r. Akcje w IPO oferowano po 28,50 zł. Pierwsze sesje po debiucie były bardzo udane. Notowania Games Operators dotarły do poziomu ponad 49 zł. Później przyszedł trend spadkowy, który sprowadził wycenę poniżej ceny z IPO. W czwartek na zamknięciu sesji za jedną akcję spółki płacono 19,80 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o gameops)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR