Gant nie ma 10 mln zł na wykup sierpniowej serii obligacji

Omawiane walory:

Deweloper nie wykupił kolejnej serii obligacji notowanych na rynku Cataslyst. Przeterminowany dług Ganta sięga już prawie 70 mln zł. Inwestorzy indywidualni powoli tracą cierpliwość.

Ciemne chmury gęstnieją nad Gantem. W poniedziałek spółka przekazała do KDPW pismo, w którym oświadczyła, że nie przekaże wymaganej kwoty z tytułu wykupu oraz wypłaty odsetek od obligacji serii AL. Sprawa dotyczy papierów dłużnych notowanych pod symbolem GNT0813 o wartości nominalnej 10 mln zł. Do tego należy doliczyć kupon za ostatni okres odsetkowy ok. 244 tys. zł.>> Zobacz komunikat na stronie KDPW.

– Obligacje serii AL nie są zabezpieczone. Z danych za 1Q’13 wynika, że wartość aktywów netto grupy Gant wynosi ok. 224 mln zł, natomiast ujemny jest kapitał pracujący. Gant jednocześnie informuje, że pierwsze akty notarialne dla inwestycji Odra Tower zostały podpisane. – mówi Kamil Artyszuk, analityk DM Banku BPS.

>> Rentowność poszczególnych papierów dłużnych Gant Development możesz bardzo szybko i łatwo sprawdzić w serwisie. >> Skorzystaj z jedynego w Polsce kalkulatora rentowności netto obligacji notowanych na Catalyst.

Po części inwestorzy spodziewali się takiego finału, ponieważ spółka od maja nie spłaca obligacji. Gant zalega już wykupem papierów o łącznej wartości nominalnej 70 mln zł. Szansą na spłatę przeterminowanego długu jest duża emisja obligacji konsolidacyjnych na kwotę 195 mln zł. Rozmowy w tej sprawie trwają już od kilku miesięcy, a według ostatnich zapowiedzi mają zakończyć się pod koniec września. Kolejna seria papierów dłużnych Ganta notowana na Catalyst zapada 25 października br. Wartość nominalna papierów z serii D oznaczonych symbolem GNT1013 to 25 mln zł. Atmosfera wokół spółki jest bardzo napięta. Na forach internetowych pojawiły się nawet wpisy, że jeden z obligatariuszy zdecydował się wystąpić przeciw spółce z wnioskiem o upadłość.>> Zobacz wątek dedykowany obligacjom spółki w StockWatch.pl.

W ubiegłym tygodniu odbyło się walne Ganta, ale ostatecznie nie uchwalono dużej emisji akcji z PP. Jednocześnie odwołało z rady nadzorczej Adama Michalskiego, a w jego miejsce pojawił się Mariusz Kumorek. Na koniec zarządzono przerwę trwającą do 6 września.

Na wtorkowej sesji akcje Ganta tracą blisko 1 proc., a jeden walor kosztuje 1,34 zł. Od początku roku notowania deweloperskiej spółki spadły o ok. 65 proc. Notowania papierów GNT1013 we wtorek utrzymują się w okolicy kreski, a jedna obligacja jest wyceniana na 79 proc. nominału. >> Techniczną stronę waloru znajdziesz też w ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o gant)

 • Inwestorzy wstrzymują oddech przed FOMC, w grze Energa i Lotos

  Obserwowana w ostatnich dniach duża zmienność cen na światowych rynkach finansowych to przejaw nerwowości przed wynikiem środowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku. Kluczową kwestią jest termin pierwszej po dłuższej przerwie podwyżki stóp procentowych w USA. 

 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Euforia na kursie akcji Ganta, Ipopema pomoże w restrukturyzacji

  Ipopema TFI wyciągnęła pomocną dłoń do giełdowego dewelopera. Fundusz nieodpłatnie przejmie pod zarządzanie GANT FIZ i pomoże w restrukturyzacji. W piątek akcje GANTa rosną w dwucyfrowym tempie. 

 • Rada wierzycieli Ganta ma twardy orzech do zgryzienia

  Ostatnie spotkanie największych wierzycieli GANTa z Michałem Kamińskim i Ireneuszem Radaczyńskim nie dało odpowiedzi na pytania o reprezentację spółki oraz charakteru lipcowej umowy z inwestorem. Rada postanowiła dać sobie czas i wyznaczyła kolejny termin posiedzenia na koniec miesiąca.

 • 4 września wierzyciele Ganta rozstrzygną losy umowy z inwestorem

  Na kolejne posiedzenie rady zaproszenie ma otrzymać obecny prezes GANTa Marcin Kamiński oraz były wiceprezes Ireneusz Radaczyński. Wierzyciele liczą, że wyjaśnienia obu stron pozwolą ustalić faktyczny charakter umowy z inwestorem gotowym wesprzeć proces restrukturyzacji. Podczas wtorkowego posiedzenia dyskutowano też nad opcją zmiany administratora hipoteki obligacji serii F i zastawu serii AW.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR