SPÓŁKA: gant

 • Inwestorzy wstrzymują oddech przed FOMC, w grze Energa i Lotos Omawiane walory: , , , ,

  Obserwowana w ostatnich dniach duża zmienność cen na światowych rynkach finansowych to przejaw nerwowości przed wynikiem środowego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku. Kluczową kwestią jest termin pierwszej po dłuższej przerwie podwyżki stóp procentowych w USA. 

 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu Omawiane walory: , , , , ,

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Euforia na kursie akcji Ganta, Ipopema pomoże w restrukturyzacji Omawiane walory: ,

  Ipopema TFI wyciągnęła pomocną dłoń do giełdowego dewelopera. Fundusz nieodpłatnie przejmie pod zarządzanie Gant FIZ i pomoże w restrukturyzacji. W piątek akcje Ganta rosną w dwucyfrowym tempie. 

 • Rada wierzycieli Ganta ma twardy orzech do zgryzienia Omawiane walory:

  Ostatnie spotkanie największych wierzycieli Ganta z Michałem Kamińskim i Ireneuszem Radaczyńskim nie dało odpowiedzi na pytania o reprezentację spółki oraz charakteru lipcowej umowy z inwestorem. Rada postanowiła dać sobie czas i wyznaczyła kolejny termin posiedzenia na koniec miesiąca.

 • 4 września wierzyciele Ganta rozstrzygną losy umowy z inwestorem Omawiane walory:

  Na kolejne posiedzenie rady zaproszenie ma otrzymać obecny prezes Ganta Marcin Kamiński oraz były wiceprezes Ireneusz Radaczyński. Wierzyciele liczą, że wyjaśnienia obu stron pozwolą ustalić faktyczny charakter umowy z inwestorem gotowym wesprzeć proces restrukturyzacji. Podczas wtorkowego posiedzenia dyskutowano też nad opcją zmiany administratora hipoteki obligacji serii F i zastawu serii AW.

 • Jest kolejny termin posiedzenia rady wierzycieli Gant Development Omawiane walory:

  Główni wierzyciele deweloperskiej grupy pod koniec miesiąca podejmą temat lipcowego porozumienia intencyjnego z inwestorem, który miał wesprzeć spółkę i ewentualny proces restrukturyzacji. Rada będzie głosowała nad uchwałą w sprawie odstąpienia od umów przez syndyka.

 • Gant Development planuje wymianę obligacji na akcje nowej emisji Omawiane walory:

  Obecny prezes deweloperskiej grupy odpowiedział na pytania użytkowników serwisu StockWatch.pl. Marcin Kamiński przedstawił m.in. plany emisji akcji na potrzeby spłaty obligatariuszy oraz odniósł się do sytuacji prawnej mieszkańców budowanych przez Ganta mieszkaniach.

 • Nowe informacje w sprawie znikających milionów Gant Development Omawiane walory: ,

  Redakcja StockWatch.pl dotarła do nowych informacji w sprawie nieprawidłowości w deweloperskiej grupie Gant Development. Ireneusz Radaczyński, przedstawiciel Budopolu uważa, że spółka straciła duże kwoty obejmując obligacje emitowane spółkę-córkę Ganta.

 • Prokuratura bada zniknięcie 772 mln zł z Gant Development Omawiane walory:

  Redakcja StockWatch.pl ustaliła, że syndyk masy upadłościowej Ganta zgłosił nieprawidłowości finansowe na łączną kwotę 772.477.947,84 zł. Prokuratura z uwagi na dobro sprawy odmówiła potwierdzenia naszych ustaleń. Identyczną kwotę w styczniu tego roku podał także Komitet Audytu w Gant SA, który badał sprawę niespłaconych pożyczek udzielonych przez spółkę podmiotom zewnętrznym i osobom prywatnym.

 • Syndyk upadłego Ganta złożył zawiadomienie do prokuratury Omawiane walory:

  W czwartek syndyk upadłego Ganta złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Obecnie nie wiadomo kogo konkretnie dotyczy wniosek. Prokuratura z uwagi na dobro sprawy odmówiła udzielenia szczegółów.

 • Obligatariuszom Ganta pozostaje żmudna walka o pieniądze Omawiane walory:

  Decyzja o umorzeniu postępowania upadłościowego wobec wrocławskiego dewelopera skomplikowała sytuację posiadaczy niespłaconych obligacji. Z pomocą eksperta z zakresu dochodzenia wierzytelności w postępowaniu upadłościowym podpowiadamy, co w tej sytuacji mogą zrobić obligatariusze, jeśli chcą powalczyć o odzyskanie przynajmniej części zainwestowanych środków.

 • Giełda walczy o kontynuację wzrostów, gorąco na JSW, Gancie i Netii Omawiane walory: , , ,

  Odbicia na warszawskiej giełdzie nie zatrzymała nawet przecena na rynkach zagranicznych. Mankamentem jest fakt, że ostrożnym wzrostom towarzyszą niskie obroty. Jeżeli kapitał będzie płynął na rynki wschodzące, możemy być świadkami kontynuacji zwyżki, ale możliwy jest również bezwładny powrót do wsparć.

 • Jest decyzja w sprawie upadłości likwidacyjnej Ganta [AKTUALIZACJA] Omawiane walory:

  Z informacji, do których dotarła redakcja StockWatch.pl wynika, że na poniedziałkowym posiedzeniu sąd we Wrocławiu zmienił tryb upadłości układowej na likwidacyjny i jednocześnie umorzył postępowanie. Oznacza to, że każdy z wierzycieli będzie musiał na własną rękę dochodzić swoich należności.

 • Gant liczy, że umowa z inwestorem uchroni go przed likwidacją Omawiane walory:

  We wrocławskim sądzie ważą się losy deweloperskiej grupy. Kilka godzin wcześniej Gant poinformował, że ma wstępną umowę z inwestorem, który wesprze restrukturyzację grupy, jeśli sąd utrzyma procedurę układową. Po drugiej stronie są wierzyciele, którzy jednogłośnie opowiadają się za likwidacją majątku spółki.

 • Sąd odroczył rozprawę w sprawie zmiany trybu upadłości Ganta Omawiane walory:

  Wtorkowe posiedzenie wrocławskiego sądu zakończyło się bez podjęcia wiążących decyzji. Kolejny termin wyznaczono na początek lipca. Kilka godzin wcześniej rada wierzycieli Ganta opowiedziała się za kontynuowaniem postępowania upadłościowego w trybie likwidacyjnym.

 • Rada wierzycieli Gant Development chce likwidacji majątku spółki Omawiane walory:

  Wtorkowe posiedzenie rady wierzycieli zarekomendowało kontynuowanie postępowania upadłościowego deweloperskiej spółki w trybie likwidacyjnym. O 12:00 rusza kluczowe dla sprawy posiedzenie sądu przy drzwiach zamkniętych.

 • Jest termin pierwszego posiedzenia rady wierzycieli Ganta Omawiane walory:

  W ostatnich dniach deweloper przekazał serię ważnych komunikatów dotyczących roszad na stanowiskach w zarządzie, radzie nadzorczej oraz akcjonariacie spółki. Najświeższą informacją, do której dotarła nasza redakcja jest termin pierwszego zebrania rady wierzycieli.

 • Sąd prowadzący sprawę upadłości Ganta ustanowił radę wierzycieli Omawiane walory:

  W środę sąd prowadzący sprawę upadłego dewelopera ustanowił organ do reprezentowania interesów ogółu wierzycieli. W pięcioosobowym składzie silną pozycję mają posiadacze niewykupionych obligacji z rynku Catalyst.

 • Krajowy kapitał nakręca wzrosty, w grze Bakalland, Groclin i Agroton Omawiane walory: , , , , ,

  Początek tygodnia przynosi kontynuację zwyżki zapoczątkowanej w ubiegły czwartek. Wyniki wyborów na Ukrainie i do europarlamentu okazały się zgodne z oczekiwaniami, a ogólne nastroje na rynkach sprzyjają dalszym wzrostom. W poniedziałek ich wiarygodność będą podważać jednak niskie obroty spowodowane dniem bez sesji w USA i Wielkiej Brytanii.

 • Gant o krok od likwidacji, decyzja sądu może zapaść już w czerwcu Omawiane walory:

  Pod koniec tygodnia inwestorzy wyprzedają akcje upadłego dewelopera, a kurs akcji spada na nowe historyczne minima. Według piątkowego komunikatu, sąd 17 czerwca na posiedzeniu niejawnym poruszy kwestię trybu upadłości. Nadzorca sądowy Ganta w rozmowie z portalem StockWatch.pl przyznał, że w obecnej sytuacji spółka ma nikłe szanse na zawarcie układu.

 • Jeden z głównych wierzycieli Ganta stawia ultimatum i grozi egzekucją Omawiane walory:

  Upadłość wrocławskiego dewelopera może niebawem zmienić kierunek na likwidację. Bank Polskiej Spółdzielczości stanowczo odrzucił dotychczasowe propozycje układowe i zagroził przystąpieniem do egzekucji z posiadanych zabezpieczeń. Gant ma czas na przedstawienie nowych warunków do 15 maja.

 • Giełda skutecznie broni się przed korektą, w grze Ursus, Gant i GTC Omawiane walory: , , ,

  Otwarcie okienka transferowego pomiędzy OFE i ZUS oraz eskalacja konfliktu na Ukrainie przygotowały grunt pod korektę. Również od strony technicznej rynki były gotowe na scenariusz spadkowy. Tymczasem we wtorek warszawska giełda wykazuje się siłą i porusza w trendzie bocznym.

 • Rynek chowa się w cieniu korekty, w grze Orange, Gant i Bytom Omawiane walory: , , ,

  Konferencja po posiedzeniu EBC okazała się impulsem do wzrostów dla europejskich indeksów. Niestety, warszawska giełda nie uczestniczyła w odbiciu, a nawet zanotowała solidną przecenę. Przyczyną słabości naszego rynku i niskich obrotów wydaje się być okienko transferowe pomiędzy OFE i ZUS.

 • Gant ma coraz mniej czasu na przedstawienie propozycji układowych Omawiane walory:

  Najpóźniej za tydzień wrocławski deweloper powinien przedstawić ostateczne propozycje układowe. Wyznaczony przez sąd termin upływa 2 kwietnia. Niedawno zarząd Ganta w liście do akcjonariuszy zapewniał, że prace nad propozycjami są na ukończeniu.

 • Do 13 marca obligatariusze Ganta mogą zgłaszać wierzytelności Omawiane walory:

  W przyszłym tygodniu upływa termin na zgłaszanie wierzytelności w ramach postępowania upadłościowego wrocławskiego dewelopera. Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie zgromadzenie wierzycieli i głosowanie nad propozycjami układowymi Ganta.

 • Sąd ustanowił kuratora dla obligatariuszy Gant Development Omawiane walory:

  StockWatch.pl ustalił, że wrocławski sąd ustanowił kuratora dla reprezentowania praw obligatariuszy w postępowaniu upadłościowym spółki. Posiadacze papierów dłużnych mają czas do 13 marca na zgłaszanie wierzytelności.

 • Obligatariuszu, zadbaj aby prawidłowo zgłosić wierzytelności Ganta Omawiane walory:

  Posiadacze niespłaconych obligacji Gant Development mają czas do 13 marca na zgłoszenie wierzytelności do sądu. Specjalnie dla StockWatch.pl ekspert z zakresu dochodzenia wierzytelności w postępowaniu upadłościowym wyjaśnia, jak krok po kroku przebrnąć przez formalności. 

 • Obligatariusze Ganta mogą już zgłaszać wierzytelności Omawiane walory:

  W Monitorze Sądowym i Gospodarczym pojawiło się ważne ogłoszenie dla wierzycieli upadłej spółki. Od poniedziałku biegnie dwumiesięczny termin na zgłaszanie wierzytelności. 

 • Giełda obiecująco rozpoczyna rok, w grze Kopex, Famur i Gant Omawiane walory: , , , ,

  Czwartkowy wzrost indeksu WIG o 1,13 proc., w czasie wyprzedaży na rynkach zagranicznych, można uznać za niespodziankę. Mankamentem są jedynie obroty, które pozostają na symbolicznym poziomie. Prawdopodobnie dopiero następny tydzień dostarczy wiarygodnych sygnałów, ale sytuacja wygląda obiecująco.

 • Jest decyzja w sprawie upadłości Gant Development Omawiane walory:

  Czwartkowe kilkunastominutowe posiedzenie wrocławskiego sądu rozwiało wątpliwości. Upadłość giełdowego dewelopera będzie przeprowadzona w oparciu o procedurę układową. Kurs akcji Ganta błyskawicznie zareagował wzrostem.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR