GetBack miał ponad 1 mld zł straty netto w 2018 r.

Omawiane walory:

GetBack odnotował 1 022,84 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 1 927,9 mln zł straty rok wcześniej.

getback, wyniki, akcje,

GetBack miał ponad 1 mld zł straty netto w 2018 r.

– Rok 2018 był niewątpliwie najtrudniejszym okresem w historii grupy kapitałowej GetBack. Nieodpowiedzialne decyzje zarządu, który kierował grupą do kwietnia 2018 roku doprowadziły GetBack do utraty płynności i gigantycznej straty finansowej. Grupa stanęła na krawędzi bankructwa, której towarzyszyła utrata wiarygodności, co dodatkowo znacząco utrudniło prowadzenie skutecznej działalności windykacyjnej. W tej sytuacji istniały w zasadzie dwa scenariusze działania: upadłość lub ryzykowna próba przeprowadzenie złożonego postępowania restrukturyzacyjnego. Misję doprowadzenia do skutku scenariusza ratowania GetBack powierzono nowemu zarządowi. Nowy zarząd niezwłocznie podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego umożliwiającego wypracowanie możliwie najkorzystniejszych propozycji układowych dla wierzycieli – napisała p.o. prezesa Magdalena Nawłoka, w liście załączonym do raportu.

Strata operacyjna wyniosła 566,47 mln zł wobec 1.746,92 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły -95,4 mln zł w 2018 r. wobec -872,25 mln zł rok wcześniej.

– W najbliższej przyszłości zarząd będzie prowadzić działania mające na celu dalszą stabilizację sytuacji finansowej polegającej w głównej mierze na zapewnieniu realizacji Układu. Najważniejszym obecnie wyzwaniem stojącym przed grupą kapitałową jest kontynuacja procesu odbudowy operacji windykacyjnych, tak, aby umożliwić wygenerowanie odzysków niezbędnych do sfinansowania spłaty pozostałych rat układowych. Zarząd skupiać się będzie także na konsekwentym poprawieniu efektywności kosztowej i operacyjnej w zakresie kluczowych obszarów działalności grupy w oparciu o przedstawione strategie tj. Nowa Strategia Biznesowa oraz Nowa Strategia Finansowa […] Fundamentem powyższych strategii będzie budowa silnej pozycji Getback jako outsourcera windykacyjnego. Taka strategia wynika z jednej strony z ograniczeń dotyczących możliwości rozwoju działalności operacyjnej poprzez bezpośrednie inwestycje w portfele wierzytelności, z drugiej strony jednak silny i doświadczony zespół daje podstawy do zbudowania organizacji o wysokich kompetencjach i konkurencyjności usług świadczonych przez GetBack – napisała także prezes.

GetBack w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getback)

 • BFG: Przejęcie Idea Banku nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń od GetBacku

  Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku i jego przejęcie przez Bank Pekao to najbezpieczniejsze rozwiązanie z punktu widzenia deponentów Idea Banku i stabilności sektora finansowego w Polsce. Proces ten nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń przez klientów, którzy nabyli obligacje GETBACK za pośrednictwem Idea Banku - roszczenia te nie zostały przeniesione do Banku Pekao.

 • GetBack wypłaca obligatariuszom pierwsze raty układowe Symboliczny moment dla poszkodowanych obligatariuszy. Pod koniec grudnia wrocławska spółka windykacyjna ruszyła z wypłatą pierwszych dwóch rat gotówkowych dla posiadaczy feralnych obligacji.
 • Jest pierwszy akt oskarżenia w sprawie afery GetBack

  Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała dziś do sądu pierwszy akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GETBACK. Wśród oskarżonych są prezesi GETBACKu, Idea Banku oraz Leszek Cz.

 • UOKiK wydał 3 decyzje dot. Getin Noble Bank, nałożył m.in. ponad 7 mln zł kary

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje wobec Getin Noble Banku. Dotyczą one uznania klauzul modyfikacyjnych za niedozwolone postanowienia umowne, jednostronnej zmiany umów o kredyt hipoteczny oraz wprowadzania w błąd podczas oferowania obligacji GETBACK, podał UOKiK. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył na GNB karę finansową wysokości ponad 7 mln zł. Nakazał także, aby bank wypłacił rekompensatę osobom, które nabyły obligacje GETBACK za jego pośrednictwem.

 • RMF FM: Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Czarneckiego.

  Według informacji RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie zajęła znaczny majątek Leszka Czarneckiego w związku z śledztwem dot. afery GETBACK. W czwartek akcje spółek kontrolowanych przez milionera tracą na wartości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR