GetBack miał ponad 1 mld zł straty netto w 2018 r.

Omawiane walory:

GetBack odnotował 1 022,84 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 1 927,9 mln zł straty rok wcześniej.

getback, wyniki, akcje,

GetBack miał ponad 1 mld zł straty netto w 2018 r.

– Rok 2018 był niewątpliwie najtrudniejszym okresem w historii grupy kapitałowej GetBack. Nieodpowiedzialne decyzje zarządu, który kierował grupą do kwietnia 2018 roku doprowadziły GetBack do utraty płynności i gigantycznej straty finansowej. Grupa stanęła na krawędzi bankructwa, której towarzyszyła utrata wiarygodności, co dodatkowo znacząco utrudniło prowadzenie skutecznej działalności windykacyjnej. W tej sytuacji istniały w zasadzie dwa scenariusze działania: upadłość lub ryzykowna próba przeprowadzenie złożonego postępowania restrukturyzacyjnego. Misję doprowadzenia do skutku scenariusza ratowania GetBack powierzono nowemu zarządowi. Nowy zarząd niezwłocznie podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego umożliwiającego wypracowanie możliwie najkorzystniejszych propozycji układowych dla wierzycieli – napisała p.o. prezesa Magdalena Nawłoka, w liście załączonym do raportu.

Strata operacyjna wyniosła 566,47 mln zł wobec 1.746,92 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły -95,4 mln zł w 2018 r. wobec -872,25 mln zł rok wcześniej.

– W najbliższej przyszłości zarząd będzie prowadzić działania mające na celu dalszą stabilizację sytuacji finansowej polegającej w głównej mierze na zapewnieniu realizacji Układu. Najważniejszym obecnie wyzwaniem stojącym przed grupą kapitałową jest kontynuacja procesu odbudowy operacji windykacyjnych, tak, aby umożliwić wygenerowanie odzysków niezbędnych do sfinansowania spłaty pozostałych rat układowych. Zarząd skupiać się będzie także na konsekwentym poprawieniu efektywności kosztowej i operacyjnej w zakresie kluczowych obszarów działalności grupy w oparciu o przedstawione strategie tj. Nowa Strategia Biznesowa oraz Nowa Strategia Finansowa […] Fundamentem powyższych strategii będzie budowa silnej pozycji Getback jako outsourcera windykacyjnego. Taka strategia wynika z jednej strony z ograniczeń dotyczących możliwości rozwoju działalności operacyjnej poprzez bezpośrednie inwestycje w portfele wierzytelności, z drugiej strony jednak silny i doświadczony zespół daje podstawy do zbudowania organizacji o wysokich kompetencjach i konkurencyjności usług świadczonych przez GetBack – napisała także prezes.

GetBack w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prokuratura szykuje list gończy za właścicielem Idea Banku

  Śledztwo dotyczące afery GETBACK i sprzedaży feralnych obligacji nabrało w ostatnim czasie nowego rozmachu. W ubiegłym tygodniu śledczy złożyli w sądzie wniosek o tymczasowe aresztowanie Leszka Cz., a teraz zapowiadają wystawienie za nim listu gończego.

 • Prokuratura chce aresztowania Leszka Czarneckiego w związku z aferą GetBack

  RMF FM informuje o przełomie w śledztwie ws. afery GETBACK. Według ustaleń, w sądzie jest już wniosek o areszt dla Leszka Czarneckiego, właściciela banków, które oferowały na szeroką skalę feralne obligacje. Notowania Getinu, Getin Noble Banku i Idea Banku zareagowały gwałtownym spadkiem.

 • GetBack wniósł pozew przeciwko Altus TFI, spółka kwestionuje roszczenia

  GETBACK wniósł do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Altus Towarzystwu Funduszy Inwestycyjnych oraz dwunastu funduszom w przeszłości przez nie zarządzanym, o zapłatę solidarnie kwoty 134,64 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi tytułem odszkodowania w związku z rzekomym zawyżeniem wartości akcji EGB Investments. Altus TFI kwestionuje wszelkie roszczenia wskazane w pozwie.

 • Komornik zajął prawie 135 mln zł z kont Altus TFI na poczet zabezpieczenia roszczeń GetBacku

  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa zajął gotówkę w kwocie 135,72 mln zł i przekazał ją na rachunek depozytowy Ministra Finansów na poczet zabezpieczenia roszczeń GETBACK wobec Altus TFI oraz 12 funduszy inwestycyjnych.

 • Sąd na wniosek GetBack zajął majątek Altusa

  Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych otrzymało zawiadomienie o zajęciach praw majątkowych z wniosku GETBACK, dokonanych na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie XXVI Wydział Gospodarczy z 10 marca 2020 roku. Kurs akcji Altus TFI spada w środę rano o ponad 27 proc., a za jedną akcje płacono 0,90 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR