GetBack odzyskał 40 mln zł. Pieniądze trafią do wierzycieli spółki

Omawiane walory: ,

Lartiq i GetBack zakopały topór wojenny. Fundusz przekazał wrocławskiej spółce 40 mln zł. Środki pochodzące z tej umowy zostaną wypłacone wierzycielom układowym GetBack po uprawomocnieniu się układu w formie przyspieszenia spłaty rat układowych.

getback,lartiq,porozumienie,akcje

GetBack i Lartiq doszły do porozumienia. Wrocławska spółka odzyskała 40 mln zł.

– W wyniku zawartych porozumień Lartiq przekazał na rzecz grupy kapitałowej emitenta kwotę 40.000.000 zł, gdzie kwota ta może ulec podwyższeniu o maksymalnie 2.000.000 zł po spełnieniu warunków przewidzianych ww. porozumieniami. Wyczerpują one wzajemne roszczenia pomiędzy emitentem a Lartiq z tytułu umowy ramowej – czytamy w komunikacie.

Strony w wyniku wzajemnie poczynionych ustępstw rozwiązały spór związany z zawartą umową świadczenia usług obsługi portfeli inwestycyjnych, na podstawie, której emitent wypłacił na rzecz Lartiq kwotę 49,2 mln zł.

– Ponadto na skutek dojścia do skutku ww. porozumień Lartiq oraz emitent, zrzekły się wzajemnych roszczeń oraz zobowiązały się do podjęcia czynności niezbędnych do skutecznego cofnięcia wszystkich pozwów w postępowaniach sądowych, które strony wytoczyły przeciwko sobie – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

GetBack podał, że na skutek realizacji porozumień odzyskał łącznie 42 proc. wszystkich środków, których odzyskanie z tzw. „Roszczeń” (opisanych w Planie Restrukturyzacyjnym) założono na potrzeby realizacji układu.

– Łącznie z wcześniej zawartymi przez emitenta ugodami, realizacja porozumień, będzie skutkować odzyskaniem łącznie 46 proc. wszystkich środków z roszczeń – czytamy dalej.

Środki pochodzące z umowy ramowej zostaną wypłacone wierzycielom układowym GetBack po uprawomocnieniu się układu w formie przyspieszenia spłaty rat układowych. Wszelkie spory sądowe pomiędzy Lartiq i GetBack zostaną zakończone.

– Lartiq wielokrotnie deklarował, iż kwota zabezpieczona w związku z umową powinna trafić bezpośrednio do osób poszkodowanych. Dlatego też zabezpieczył wskazaną kwotę na specjalnie wydzielonym rachunku bankowym (po odprowadzeniu należnych Skarbowi Państwa podatków z tytułu VAT oraz CIT) – podkreślono w komunikacie.

– Porozumienie zawarte pomiędzy Lartiq i GetBack ma służyć rynkowi kapitałowemu, jest ważnym krokiem wzmacniającym wykonalność układu Getback, a w konsekwencji poprawi sytuację poszkodowanych wierzycieli w tej sprawie – czytamy dalej.

GetBack zamierza przeznaczyć te środki na zaspokojenie wierzytelności układowych, zgodnie z układem zatwierdzonym postanowieniem Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu Wydział VIII Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, pod warunkiem jego uprawomocnienia.

Postanowienie pozostaje nieprawomocne na skutek złożonego przez jednego z wierzycieli zażalenia.

GetBack w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, lartiq, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR