GetBack otrzymał pozew od Trigon TFI zw. z umową ramową z 2017 r.

Omawiane walory:

GetBack otrzymał od Trigon TFI pozew o ustalenie tego, że do rozwiązania umowy ramowej zawartej pomiędzy spółkami 9 sierpnia 2017 r. doszło z przyczyn leżących wyłącznie po stronie GetBack.

– Powód wnosi w szczególności o ustalenie tego, że umowa ramowa o świadczenie usług obsługi portfeli inwestycyjnych z dnia 9 sierpnia między powodem a emitentem została wyraźnie zawarta, obowiązywała w okresie od dnia 9 sierpnia 2017 r. do dnia 19 lipca 2018 r., powód należycie wykonał zobowiązania wynikające z tej umowy, a do skutecznego rozwiązania umowy przez powoda doszło z przyczyn leżących wyłącznie po stronie emitenta – czytamy w komunikacie GetBacku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Powód wnosi także o ustalenie tego, że wzajemne świadczenia powoda i emitenta, zostały określone w umowie ramowej na świadczenie usług obsługi portfeli inwestycyjnych z dnia 9 sierpnia 2017 r., zgodnie z zasadą ekwiwalentności świadczeń, a wartość świadczenia emitenta na rzecz powoda na podstawie umowy odpowiadała wartości świadczenia powoda na rzecz emitenta. Powód wnosi równocześnie o dopuszczenie i przeprowadzenie licznych dowodów.

Wartość przedmiotu sporu nie została określona.

GetBack podał, że podjął kroki prawne „nakierowane na ochronę sfery praw i interesów emitenta w ramach postępowania cywilnego zainicjowanego wyżej powołanym powództwem”.

GetBack w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR