GetBack przedstawił alternatywną propozycję układową

Omawiane walory:

GetBack złożył w sądzie nową wersję propozycji układowych, która zakłada sprzedaż aktywów wybranemu inwestorowi. Zgodnie z dokumentem, spółka oferuje spłatę należności głównej jedynie w 23 proc. w ratach do 2024 r. 

Fot. GPW

GetBack zgodnie z wolą sędziego-komisarza złożył dodatkowy wariant propozycji układowych, zakładający rozważaną przez spółkę sprzedaż aktywów. Przygotowana przez GetBack alternatywna propozycja układowa zakłada podział wierzycieli na sześć grup. W pierwszej mieliby znaleźć się obligatariusze. Spółka proponuje im spłatę w gotówce tylko 23,1 proc. należności głównej, w ratach do 2024 r.

Harmonogram spłat

I rata – 30 czerwca 2019 – 53,6 proc.
II rata – 30 czerwca 2020 – 28 proc.
III rata 30 czerwca 2023 – 9,2 proc.
IV rata 30 czerwca 2024 – 9,2 proc.
V rata – 30 czerwca 2025 – 0 proc.

Dalej spółka proponuje redukcję 51,9 proc. oraz umorzenie wszelkich odsetek. Pozostałe 25 proc. należności głównej ma być objęta konwersją (zamianą) na akcje po cenie 5 groszy/sztuka. Nowych papierów serii F ma być ponad 11,81 mld. W wyniku konwersji kapitał zakładowy ma zostać podniesiony o kwotę nie niższą niż 557 mln zł. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym obligacjom GetBack

– Emitent jednocześnie zastrzega to, że alternatywne propozycje układowe nie były uzgadniane z wierzycielami zabezpieczonymi ani z Radą Wierzycieli – podano także.

Warto zaznaczyć, że na chwilę obecną to tylko propozycja. Ostateczny kształt układu może być zupełnie inny. Decyzję w tej kwestii podejmie kolejne zgromadzenie wierzycieli.

Tak zwana „opcja inwestorska” jest dużo skromniejsza od poprzedniej, ale za to nieco szybsza. Jeszcze w październiku GetBack mówił o spłacie obligatariuszy niezabezpieczonych w 38 proc. w 16 ratach, rozłożonych na osiem lat. Kolejne 25 proc. kapitału miało zostać skonwertowane na akcje nowej emisji, a pozostałe 37 proc. wierzytelności obligatariuszy niezabezpieczonych zostałoby umorzone.

GetBack negocjuje sprzedaż aktywów

W oddzielnym komunikacie spółka dodała, że wybrała jednego z trzech inwestorów, z którym chce dalej prowadzić negocjacje na zasadzie wyłączności. W zamian inwestor dokonał wpłaty depozytu w wysokości 30 mln zł tytułem zabezpieczenia prawidłowego przebiegu negocjacji i wykonania zaciągniętych zobowiązań.

– Emitent przedstawił do inwestora, który złożył tę ofertę propozycję odnośnie do dokonania rozliczenia samej transakcji nabycia aktywów GetBack. Emitent dodatkowo wskaże to, że powołany wyżej inwestor dokonał wpłaty depozytu w wysokości 30 mln zł tytułem zabezpieczenia prawidłowego przebiegu negocjacji i wykonania zaciągniętych przez inwestora zobowiązań – czytamy w komunikacie.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Przypomnijmy, że podczas październikowego Zgromadzenia Wierzycieli głosowanie propozycji układowej zostało odroczone. Dokonano jedynie aktualizacji spisu wierzycieli i wierzytelności GetBack. Spółka poprosiła o przesunięcie terminu głosowania układu argumentując, że ma trzech inwestorów zainteresowanych aktywami. Sędzia-komisarz przychylił się do wniosku, ale jednocześnie zobowiązał spółkę do złożenia dodatkowych wariantowych propozycji układowych (zakładających rozważaną przez emitenta sprzedaż aktywów emitenta inwestorowi) oraz wpłaty na rachunek depozytowy sądu kwoty 30 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR