Getin Noble Bank oczekuje zatwierdzenia planu naprawy pod koniec br. lub na początku 2020 r.

Omawiane walory:

Getin Noble Bank oczekuje, że Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdzi plan naprawy, złożony przez bank w październiku, jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego, poinformował prezes Artur Klimczak.

Getin,Noble,Bank, plan naprawy

Getin Noble Bank oczekuje, że Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdzi plan naprawy jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.

– Bardzo byśmy chcieli, żeby to się udało zamknąć w tym roku, albo na początku przyszłego roku. Realnie oceniamy, że jak nie będzie do połowy grudnia, to już pewnie nie będzie w tym roku – powiedział Klimczak podczas konferencji prasowej, zapytany, kiedy bank spodziewa się zatwierdzenia planu naprawczego przez KNF.

– Jak będziemy mieli zatwierdzony plan, to będziemy mogli o nim rozmawiać – powiedział Klimczak, zapytany o szczegóły planu.

Bank podał dziś w raporcie kwartalnym, że w październiku br. złożył do KNF plan naprawy Grupy Getin Noble Banku, w którym przedstawiony został zestaw działań, które zapewnić mają osiągnięcie poziomu współczynników kapitałowych spełniających wymóg połączonego bufora oraz umożliwią powrót do trwałej rentowności banku.

– Mając na uwadze istotnie negatywny wpływ kryzysu płynności z czwartego kwartału ub.r. na sytuację finansową banku i możliwość generowania dodatnich wyników finansowych, czas niezbędny na zrealizowanie oczekiwanych celów kapitałowych może ulec wydłużeniu w porównaniu do terminów przyjętych w aktualnie obowiązującym APPN oraz POK. Na datę zatwierdzenia niniejszego śródrocznego skróconego skonsolidowanego sprawozdania finansowego toczy się postępowanie administracyjne w przedmiocie zatwierdzenia ww. planu naprawy przez KNF – czytamy w raporcie.

Na koniec września br. skonsolidowany współczynnik CAR wynosił 10,4 proc., a CET1 8,5 proc.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Getinoble, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Getin Noble Bank miał blisko 600 mln zł straty netto w 2019 r.

  Getin Noble Bank odnotował 591,55 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I- IV kw. 2019 r. wobec 460,21 mln zł straty rok wcześniej.

 • Getin Noble Bank wprowadza pakiet ułatwień dla kredytobiorców

  W związku z panującą obecnie sytuacją epidemiczną Getin Noble Bank wprowadził dla swoich klientów pakiet rozwiązań umożliwiających trzymiesięczne ułatwienia w regulowaniu zobowiązań kredytowych. Propozycja skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak firm i dotyczy kredytów hipotecznych, samochodowych i gotówkowych.

 • Co banki proponują kredytobiorcom w okresie pandemii koronawirusa [LISTA]

  Zdecydowana większość dużych banków komercyjnych już przedstawiła "pakiety antykryzysowe". W praktyce sprowadzają się one do płatnej prolongaty kredytu, z tą różnicą, że mają być one przyznawane łatwiej, a za samo rozpatrzenie wniosku nie będzie pobierana opłata, jak to miało miejsce dotychczas. Każdy pakiet jest inny i nie zawsze się opłaca, dlatego przed decyzją o udaniu się na ewentualne wakacje kredytowe warto uważnie wczytać się warunki.

 • Kolejna fala zwolnień w Getin Noble Banku

  Bank z grupy Leszka Czarneckiego sygnalizuje kolejną redukcję kadr. W tym półroczu zwolnienia mają objąć blisko 6 proc. wszystkich zatrudnionych w Getin Noble Banku.

 • KNF uchyliła zakaz wykonywania przez Getin Noble Bank prawa głosu z części akcji Idea Banku

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie uchyliła zakaz wykonywania przez Getin Noble Bank prawa głosu z akcji Idea Banku, stanowiących 3,74 proc. kapitału zakładowego Idea Banku, nabytych z naruszeniem przepisu art. 25 ust. 1 ustawy Prawo bankowe. Tym samym Komisja przychyliła się do wniosku Getin Noble Banku złożonego w związku z przekroczeniem przez spółkę progu 10 proc. bezpośredniego udziału w kapitale zakładowym Idea Banku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR