Getin Noble Bank oczekuje zatwierdzenia planu naprawy pod koniec br. lub na początku 2020 r.

Omawiane walory:

Getin Noble Bank oczekuje, że Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdzi plan naprawy, złożony przez bank w październiku, jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego, poinformował prezes Artur Klimczak.

Getin,Noble,Bank, plan naprawy

Getin Noble Bank oczekuje, że Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdzi plan naprawy jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.

– Bardzo byśmy chcieli, żeby to się udało zamknąć w tym roku, albo na początku przyszłego roku. Realnie oceniamy, że jak nie będzie do połowy grudnia, to już pewnie nie będzie w tym roku – powiedział Klimczak podczas konferencji prasowej, zapytany, kiedy bank spodziewa się zatwierdzenia planu naprawczego przez KNF.

– Jak będziemy mieli zatwierdzony plan, to będziemy mogli o nim rozmawiać – powiedział Klimczak, zapytany o szczegóły planu.

Bank podał dziś w raporcie kwartalnym, że w październiku br. złożył do KNF plan naprawy Grupy Getin Noble Banku, w którym przedstawiony został zestaw działań, które zapewnić mają osiągnięcie poziomu współczynników kapitałowych spełniających wymóg połączonego bufora oraz umożliwią powrót do trwałej rentowności banku.

– Mając na uwadze istotnie negatywny wpływ kryzysu płynności z czwartego kwartału ub.r. na sytuację finansową banku i możliwość generowania dodatnich wyników finansowych, czas niezbędny na zrealizowanie oczekiwanych celów kapitałowych może ulec wydłużeniu w porównaniu do terminów przyjętych w aktualnie obowiązującym APPN oraz POK. Na datę zatwierdzenia niniejszego śródrocznego skróconego skonsolidowanego sprawozdania finansowego toczy się postępowanie administracyjne w przedmiocie zatwierdzenia ww. planu naprawy przez KNF – czytamy w raporcie.

Na koniec września br. skonsolidowany współczynnik CAR wynosił 10,4 proc., a CET1 8,5 proc.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Getinoble, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR