Getin Noble Bank wprowadza pakiet ułatwień dla kredytobiorców

Omawiane walory:

W związku z panującą obecnie sytuacją epidemiczną Getin Noble Bank wprowadził dla swoich klientów pakiet rozwiązań umożliwiających trzymiesięczne ułatwienia w regulowaniu zobowiązań kredytowych. Propozycja skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak firm i dotyczy kredytów hipotecznych, samochodowych i gotówkowych.

Getin,Noble,Bank,ulatwienia,kredyty

Getin Noble Bank wprowadza pakiet ułatwień dla kredytobiorców

Od osób, które zgłosiły się do banku po 13 marca br. bank nie będzie pobierał opłat za aneks oraz za sporządzenie nowego harmonogramu spłat związanego z prolongatą lub karencją udzielonymi w ramach pakietu ułatwień. Cały wniosek będzie można zrealizować bez konieczności wizyty w oddziale.

– Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji części naszych Klientów i dlatego zaproponowaliśmy kompleksowy pakiet, który daje możliwość skorzystania z trzymiesięcznej prolongaty lub karencji kredytowej. Co istotne, dzięki maksymalnemu uproszczeniu wszystkich formalności złożenie wniosku oraz jego dalsza obsługa będzie możliwa w sposób zdalny, bez konieczności wizyty w oddziale. Dodatkowo, złożenie wniosku przez osoby fizyczne nie będzie łączyło się z koniecznością składania dodatkowych dokumentów i zaświadczeń o aktualnej sytuacji finansowej – powiedział Tomasz Misiak, członek zarządu Getin Noble Banku.

– Bardzo nam zależy, aby klienci składający wniosek w pełni zrozumieli warunki proponowanego rozwiązania, zapoznali się ze wszystkimi informacjami związanymi ze zmianą terminarza spłaty kredytu, a następnie świadomie je zaakceptowali. Należy również pamiętać, że odroczenie płatności nie oznacza jej anulowania – dodaje.

Osoby posiadające w Getin Noble Banku kredyt hipoteczny będą mogły wnioskować o prolongatę (zawieszenie spłaty rat kapitałowych i odsetkowych) lub karencję (zawieszenie spłat rat kapitałowych) na okres 3 miesięcy. Skorzystanie z prolongaty lub karencji będzie wiązało się z automatycznym przedłużeniem terminu spłaty kredytu o ten sam okres. Dla kredytów „Rodzina na swoim” z czynnymi dopłatami BGK można będzie wnioskować jedynie o karencję. Na koniec okresu prolongaty Bank może na wniosek klienta dokonać kapitalizacji naliczonych w tym czasie odsetek. Powiększą one kapitał pozostały do spłaty, a ich płatność zostanie rozłożona na kolejne raty.

Co banki proponują kredytobiorcom w okresie pandemii koronawirusa [LISTA]

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Dla posiadaczy konsumpcyjnych kredytów gotówkowych tj. kredytów konsolidacyjnych, ratalnych oraz pożyczek gotówkowych bank wprowadził możliwość prolongaty (zawieszenie spłaty rat kapitałowo – odsetkowych) na okres 3 miesięcy z automatycznym wydłużeniem o ten sam okres terminu spłaty kredytu. Na koniec okresu prolongaty Bank może na wniosek klienta dokonać kapitalizacji naliczonych w tym czasie odsetek. Powiększą one kapitał pozostały do spłaty, a ich
płatność zostanie rozłożona na kolejne raty.

Dla klientów detalicznych oraz przedsiębiorców posiadających kredyt samochodowy Getin Noble Bank przygotował możliwość karencji (zawieszenia spłaty rat kapitałowych) na okres do 3 miesięcy z automatycznym wydłużeniem o ten sam okres terminu spłaty kredytu.

Formalne wnioski o skorzystanie z pakietu można składać od 25 marca 2020 roku. Dodatkowo w ciągu najbliższych dni bank skontaktuje się z klientami, którzy wcześniej wyrazili chęć skorzystania z tej propozycji. Szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie https://www.getinbank.pl/kontakt/prolongata-w-splacie

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Getinoble, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Getin Noble Bank miał blisko 600 mln zł straty netto w 2019 r.

  Getin Noble Bank odnotował 591,55 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I- IV kw. 2019 r. wobec 460,21 mln zł straty rok wcześniej.

 • Co banki proponują kredytobiorcom w okresie pandemii koronawirusa [LISTA]

  Zdecydowana większość dużych banków komercyjnych już przedstawiła "pakiety antykryzysowe". W praktyce sprowadzają się one do płatnej prolongaty kredytu, z tą różnicą, że mają być one przyznawane łatwiej, a za samo rozpatrzenie wniosku nie będzie pobierana opłata, jak to miało miejsce dotychczas. Każdy pakiet jest inny i nie zawsze się opłaca, dlatego przed decyzją o udaniu się na ewentualne wakacje kredytowe warto uważnie wczytać się warunki.

 • Kolejna fala zwolnień w Getin Noble Banku

  Bank z grupy Leszka Czarneckiego sygnalizuje kolejną redukcję kadr. W tym półroczu zwolnienia mają objąć blisko 6 proc. wszystkich zatrudnionych w Getin Noble Banku.

 • KNF uchyliła zakaz wykonywania przez Getin Noble Bank prawa głosu z części akcji Idea Banku

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie uchyliła zakaz wykonywania przez Getin Noble Bank prawa głosu z akcji Idea Banku, stanowiących 3,74 proc. kapitału zakładowego Idea Banku, nabytych z naruszeniem przepisu art. 25 ust. 1 ustawy Prawo bankowe. Tym samym Komisja przychyliła się do wniosku Getin Noble Banku złożonego w związku z przekroczeniem przez spółkę progu 10 proc. bezpośredniego udziału w kapitale zakładowym Idea Banku.

 • Getin Noble Bank ukarany za używanie niedozwolonych klauzul

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Getin Noble Bank karę 13,5 mln zł za stosowanie niedozwolonych klauzul we wzorcach aneksów do umów kredytów hipotecznych indeksowanych do euro i franka szwajcarskiego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR