Główni akcjonariusze The Farm 51 sprzedali akcje za 3,8 mln zł. Deklarują wsparcie dla spółki

Omawiane walory:

W minionym tygodniu prezes i dwóch wiceprezesów gliwickiego studia sprzedali blisko 200 tys. akcji wartych łącznie 3,8 mln zł. Każdy z nich deklaruje wsparcie studia w razie potrzeby kwotą do miliona złotych.

farm51,sprzedaż,akcji,siejka, pazdur,bilczyński

(Fot. The Farm 51/fb)

Prezes Robert Siejka 2 i 3 kwietnia sprzedał nieco ponad 65 tys. akcji wartych łącznie 1,24 mln zł. Wiceprezes Wojciech Pazdur między 31 marca a 3 kwietnia zbył 66 tys. za 1,26 mln zł. Natomiast Kamil Bilczyński 31 marca upłynnił 65,5 tys. akcji wartych 1,29 mln zł. Wszyscy trzej zmniejszyli zaangażowanie i zeszli poniżej 5 proc. głosów na WZ. Tym samym w akcjonariacie The Farm 51 nie ma ani jednego podmiotu, który przekraczałby próg 5 proc.

Jako powód sprzedaży spółka wskazuje dynamiczne zawirowania i niepewność wywołaną przez pandemię koronawirusa. Jak podkreślono, na obecnym etapie studio „nie jest w stanie precyzyjnie oszacować wpływu pandemii Covid-19 na sytuację finansową”.

– Zarząd spółki nie może wykluczyć pojawienia się negatywnych skutków i ich wpływu na sytuację finansową spółki. Dlatego też członkowie zarządu w osobie: Roberta Siejki, Wojciecha Pazdura oraz Kamila Bilczyńskiego podjęli decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych na działalność spółki poprzez sprzedaż przez każdego z nich części posiadanych akcji – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wszyscy trzej członkowie zarządu zadeklarowali, że w razie potrzeby wesprą studio środkami pozyskanymi ze sprzedażny akcji – każdy do kwoty 1 mln zł w ramach wystawianych weksli na rzecz spółki.

Obecnie jedna akcja The Farm 51 kosztuje 19,38 zł. To ponad dwa razy więcej niż jeszcze w połowie marca, gdy przez rynek przetoczyła się potężna fala wyprzedaży. Notowania gliwickiego studia podbiła m.in. informacja o rozpoczęciu negocjacji „z dużym globalnym podmiotem specjalizującym się w segmencie gier online-multiplayer”. Celem ma być rozwój marki World War 3 w kontekście premiery finalnej wersji gry oraz jej serwisu po premierze. Według zapowiedzi, wartość umowy może opiewać na kilkadziesiąt milionów złotych. Sama gra radzi sobie kiepsko, przynajmniej jeśli chodzi o frekwencję graczy. Średnia z ostatniego miesiąca to zaledwie 50 graczy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT farm51, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • The Farm 51 rozpoczyna współpracę z My.com ws. rozwoju marki World War 3

  The Farm 51 Group nawiązał współpracę z globalnym partnerem My.Games, której formalnym przedstawicielem jest spółka My.com B.V. w zakresie wsparcia rozwoju marki World War 3. My.com B.V. to spółka zależna od Mail.ru Group z siedzibą w Moskwie.

 • Mocne wzrosty na GPW, w grze CD Projekt, Farm 51 i Lubawa

  Mniejsza dynamika zgonów we Francji i Włoszech tchnęła w giełdy nową nadzieję. Indeks WIG20 testuje najwyższe poziomy od 11 marca. Dalej gorąco jest na spółkach gamingowych i tych, które mogą zyskać na epidemii koronawirusa.

 • Giełdowy rollercoaster, banki pociągnęły w dół WIG20

  Giełdowy rollercoaster czy upadek z wysokiego konia? Takie pytanie mogą zadawać sobie inwestorzy obserwując środową sesję na europejskich parkietach. Niezależnie od tego jaka jest odpowiedź, dziś nastroje już na tyle się popsuły, że sesję należy uznać za straconą.

 • The Farm 51 negocjuje dalszy rozwój World War 3. Kurs akcji wystrzelił

  Gliwickie studio rozpoczęło negocjacje z dużym globalnym podmiotem specjalizującym się w segmencie gier online-multiplayer. Celem ma być rozwój marki World War 3 w kontekście premiery finalnych wersji gry oraz ich serwisu po premierze. Kurs akcji spółki wystrzelił o 26 proc.

 • Giełdy łapią oddech, w grze LPP i spółki gamingowe

  Zazieleniło się we wtorek na warszawskiej giełdzie. Pomagają mocne wzrosty na europejskich parkietach i nadzieje na silne korekcyjne odbicie na Wall Street, ale też informacje ze spółek. Wszystko wskazuje na to, że wtorkowa sesja zakończy się mocnymi wzrostami na GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR