X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Główni akcjonariusze TXM wezmą udział w emisji akcji

Opublikowano: 2018-06-14 11:21:40

Omawiane walory: ,

Redan oraz 21 Concordia - dwaj najwięksi akcjonariusze TXM - zadeklarowały udział w emisji akcji spółki, która ma być przeprowadzona celem przyspieszenia realizacji planu naprawczego. Redan deklaruje objęcie akcji o wartości 5-7 mln zł przy założeniu objęcia przez Concordia 21 akcji o wartości co najmniej 20 mln zł.

– Zarząd TXM ma nasze pełne wsparcie – znamy założenia planu na odbudowanie rentowności i wierzymy, że zostanie on zrealizowany w 100 proc. By przyspieszyć ten proces, zadeklarowaliśmy chęć wsparcia finansowego spółki – powiedział prezes Redany Bogusz Kruszyński, cytowany w komunikacie.

W osobnym komunikacie Redan zadeklarował, że jego zamiarem jest objęcie akcji nowej emisji TXM o wartości od 5 do 7 mln zł. Spółka prowadzi też działania mające na celu pozyskanie finansowania dla objęcia akcji nowej emisji TXM w postaci emisji obligacji Redanu.

Redan prowadzi także rozmowy z 21 Concordia w sprawie zawarcia umowy pomiędzy akcjonariuszami TXM.

– Redan obejmie nowe akcje TXM po spełnieniu się następujących warunków biznesowych:
1) całość pozyskanych środków zostanie przez TXM SA przeznaczonych na majątek obrotowy, co oznacza, iż banki finansujące TXM SA zapewnią możliwość korzystania przez grupę kapitałową TXM z wszystkich produktów, w ramach pełnych limitów wynikających z zawartych obecnie umów kredytowych;
2) 21 Concordia 1 s.a.r.l. (drugi największy po Redan akcjonariusz TXM SA), lub podmioty wskazane przez ten fundusz, obejmą akcje nowej emisji TXM SA lub obligacje zamienne na akcje TXM SA o wartości nominalnej nie mniejszej niż 20 mln zł
3) zostanie skutecznie przeprowadzona emisja obligacji Redan, o której mowa powyżej. – czytamy dalej.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

TXM planuje wyemitować maksymalnie 4.287.999 nowych akcji serii G, a także uchwalić kapitał warunkowy w postaci emisji obligacji zamiennych serii A, który będzie mógł być wykorzystany do konwersji obligacji na maksymalnie 10.500.000 akcji serii H. Cena emisyjna nowych akcji, jak i konwersji obligacji ma wynieść 2 zł za akcję. Zgodnie z projektami uchwał na NWZA, pomimo wyłączenia prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy zarówno akcje, jak i obligacje zamienne zostaną w pierwszej kolejności skierowane do aktywnych akcjonariuszy, którzy będą obecni na walnym.

TXM deklaruje, że planowana emisja w całości wzmocni kapitał obrotowy spółki, co pozytywnie wpłynie m.in. na współpracę z partnerami handlowymi i moce zakupowe, a przez to bezpośrednio przyczyni się do osiągania lepszych wyników w kolejnych miesiącach.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket – drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz – od 2011 r. – Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o redan, txm)

 • TXM pozyska z emisji akcji i obligacji 32 mln zł

  TXM sfinalizował dokapitalizowanie spółki poprzez emisję akcji i obligacji o łącznej wartości 31,9 mln zł. Jednak nie wszystkim inwestorom podoba się sposób zwiększenia siły głosu głównego akcjonariusza. We wtorek akcje TXM tracą prawie 10 proc.

 • TXM wyemituje akcje i obligacje zamienne na akcje

  Akcjonariusze TXM zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii G w subskrypcji prywatnej i emisji obligacji serii A zamiennych na akcje na okaziciela serii H. Cena emisyjna nowych akcji, jak i konwersji obligacji wyniesie 2 zł za akcję.

 • Na GPW brakuje odważnych do kupna akcji, w grze Polenergia i CD Projekt

  Inwestorzy nie palą się do kupowania akcji przed weekendem. Wielu z nich obawia się, że przyszły tydzień na giełdach będzie stał pod znakiem zaostrzającej się wojny handlowej na lini USA-Chiny. W efekcie piątkowa sesja na europejskich giełdach upływa pod znakiem typowo wakacyjnego handlu. 

 • Umiarkowane wzrosty na GPW. Zielono na Kruku, GetBacku i Polenergii

  Poziom 2.300 pkt. zatrzymał spadki na WIG20, a wzrosty na światowych giełdach zapewniły odbicie. Nie można jednak zapominać, że perspektywy dla giełdy wciąż pozostają niekorzystne, a zejście w okolice 2.215 pkt. pozostaje scenariuszem bazowym.

 • Spółki handlowe szybko dostosują się do zakazu handlu w niedzielę

  Zakaz handlu w niedzielę w krótkim terminie uszczupli wyniki spółek notowanych na GPW. Jednak zdaniem analityków DM mBanku, sytuacja szybko wróci do normy. W kolejnych miesiącach biuro spodziewa się znaczącej poprawy wyników w LPP, Vistuli i Bytomiu.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku