Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: txm

 • 11 lipca 2019

  Sąd umorzył postępowanie upadłościowe TXM

  Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy umorzył postępowanie upadłościowe właściciela sieci sklepów Textilmarket.

 • wczoraj

  Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe TXM

  Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe TXM. Tym samym spółka może zintensyfikować proces restrukturyzacji, który ma pozwolić na usprawnienie funkcjonowania sieci oraz zapewnić odbudowę jej rentowności w przyszłości.

 • 12 maja 2019

  7 znanych spółek, które w maju zaliczyły spektakularne tąpnięcia

  Za nami wyjątkowo burzliwa majówka na warszawskiej giełdzie. Notowania niektórych spółek ciągu jednej sesji spadały o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent.

 • 29 kwietnia 2019

  TXM złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

  Zarząd TXM tłumaczy, że złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z przyczyn formalnych i zapewnia, że jeszcze w maju przedstawi wierzycielom ostateczny plan restrukturyzacji.

 • 04 kwietnia 2019

  TXM zanotował w 2018 r. 46,53 mln zł straty Spółka wnioskuje o rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego

  Właściciel sieci odzieżowych sklepów dyskontowych złożył wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w formie przyspieszonego postępowania układowego. Według wstępnych wyników spółka zanotowała w 2018 r. 46,53 mln zł skonsolidowanej straty netto przy 353,5 mln zł przychodów.

 • 04 lutego 2019

  Redan rozważa sprzedaż TXM

  Redan rozpoczął przegląd opcji strategicznych. Spółka rozważa m.in. sprzedaż całości lub części segmentu dyskontowego skupionego w TXM, którego rynkowa wartość wyceniana jest na niecałe 8 mln zł.

 • 21 grudnia 2018

  Roszady w indeksach GPW. Getin Noble Bank i Open Finance na liście alertów

  Giełda po sesji 28 grudnia 2018 r. z list uczestników poszczególnych indeksów wykreśli akcje sześciu spółek. Z kolei od stycznia na czarną listę GPW trafią dwie kolejne spółki z grupy Leszka Czarneckiego.

 • 29 listopada 2018

  TXM zamknie w przyszłym roku 20 nierentownych sklepów

  Zgodnie z nową strategią dotyczącą TXM, część nierentownych sklepów zostanie zamknięta, a zarząd będzie poszukiwał dalszych oszczędności także w logistyce i centrali, wynika ze słów p.o. prezesa Bogusza Kruszyńskiego.

 • 14 sierpnia 2018

  TXM pozyska z emisji akcji i obligacji 32 mln zł

  TXM sfinalizował dokapitalizowanie spółki poprzez emisję akcji i obligacji o łącznej wartości 31,9 mln zł. Jednak nie wszystkim inwestorom podoba się sposób zwiększenia siły głosu głównego akcjonariusza. We wtorek akcje TXM tracą prawie 10 proc.

 • 10 lipca 2018

  TXM wyemituje akcje i obligacje zamienne na akcje

  Akcjonariusze TXM zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii G w subskrypcji prywatnej i emisji obligacji serii A zamiennych na akcje na okaziciela serii H. Cena emisyjna nowych akcji, jak i konwersji obligacji wyniesie 2 zł za akcję.

 • 06 lipca 2018

  Na GPW brakuje odważnych do kupna akcji, w grze Polenergia i CD Projekt

  Inwestorzy nie palą się do kupowania akcji przed weekendem. Wielu z nich obawia się, że przyszły tydzień na giełdach będzie stał pod znakiem zaostrzającej się wojny handlowej na lini USA-Chiny. W efekcie piątkowa sesja na europejskich giełdach upływa pod znakiem typowo wakacyjnego handlu. 

 • 14 czerwca 2018

  Główni akcjonariusze TXM wezmą udział w emisji akcji

  Redan oraz 21 Concordia - dwaj najwięksi akcjonariusze TXM - zadeklarowały udział w emisji akcji spółki, która ma być przeprowadzona celem przyspieszenia realizacji planu naprawczego. Redan deklaruje objęcie akcji o wartości 5-7 mln zł przy założeniu objęcia przez Concordia 21 akcji o wartości co najmniej 20 mln zł.

 • 06 marca 2018

  Umiarkowane wzrosty na GPW. Zielono na Kruku, GetBacku i Polenergii

  Poziom 2.300 pkt. zatrzymał spadki na WIG20, a wzrosty na światowych giełdach zapewniły odbicie. Nie można jednak zapominać, że perspektywy dla giełdy wciąż pozostają niekorzystne, a zejście w okolice 2.215 pkt. pozostaje scenariuszem bazowym.

 • 22 lutego 2018

  Spółki handlowe szybko dostosują się do zakazu handlu w niedzielę

  Zakaz handlu w niedzielę w krótkim terminie uszczupli wyniki spółek notowanych na GPW. Jednak zdaniem analityków DM mBanku, sytuacja szybko wróci do normy. W kolejnych miesiącach biuro spodziewa się znaczącej poprawy wyników w LPP, Vistuli i Bytomiu.

 • 15 listopada 2017

  Dzień przed publikacją wyników kwartalnych z TXM odchodzi wiceprezes

  Krzysztof Tomczyk zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu TXM, poinformowała spółka. Powodem rezygnacji są względy osobiste. Jego obowiązki przejęli pozostali członkowie obecnie funkcjonującego zarządu.

 • 13 listopada 2017

  Prognozy wyników kwartalnych dla 6 znanych spółek z branży modowej

  W tym tygodniu inwestorów czeka wynikowy pokaz mody. Sprawdziliśmy, co prognozują rynkowi eksperci dla sześciu znanych spółek handlujących odzieżą i obuwiem.

 • 11 września 2017

  Faworyci DM mBanku na wrzesień

  Biuro w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż.

 • 23 sierpnia 2017

  15 ciekawych raportów, które jeszcze w sierpniu trafią na rynek

  Jeszcze w tym miesiącu spółki z GPW opublikują blisko 180 sprawozdań finansowych za II kwartał i całe I półrocze. StockWatch.pl przygotował rozkład jazdy na najbliższy tydzień i sprawdził, na które publikacje warto mieć oko.

 • 12 czerwca 2017

  Propozycje inwestycyjne na czerwiec wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w czerwcowym raporcie wyróżnili aż 27 spółek. Na liście dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, deweloperskiego, budowlanego oraz handlowego.

 • 15 marca 2017

  DM mBank: Kupuj akcje TXM i Orange Polska, akumuluj Alior Bank

  Biuro spodziewa się wysokich, dwucyfrowych stóp zwrotu na akcjach ubiegłorocznego debiutanta oraz telekomu. Z kolei wycena Alior Banku po marcowych wzrostach wyprzedziła prognozę maklerów. 

 • 09 grudnia 2016

  Raport IPO: Analiza oferty publicznej akcji TXM

  Do 12 grudnia inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje właściciela drugiej w Polsce sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najistotniejszych informacji na temat oferty akcji TXM.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku