GOG.com rośnie na jeden z głównych kanałów sprzedaży Cyberpunka

Omawiane walory:

CD Projekt RED w mediach społecznościowych ogłosił, że co trzeci egzemplarz cyfrowej wersji Cyberpunka na PC został do tej pory zamówiony poprzez należącą do niego platformę GOG.com.

(Fot. CD Projekt RED/twitter)


Strategia sygnalizowania, że zamówienie preorderu Cyberpunka poprzez GOG wspiera grupę, przynosi wymierne efekty. Studio pochwaliło się, że 1/3 zamówień została złożona właśnie przez tę platformę.

– Dziękujemy za wasze wsparcie – zapiera dech – napisała spółka na Twitterze.

Dla spółki i jej akcjonariuszy to bardzo dobra informacja, ponieważ zamówienie poprzez GOG zostawia 100 proc. kwoty w CD Projekcie. Przy sprzedaży tej samej gry za pośrednictwem innych platform studio musi dzielić się zyskiem. Dla porównania, platformy pokroju Steam pobierają nawet 30 proc., co jeszcze niedawno było standardem w branży. Po ubiegłorocznej zmianie największy cyfrowy sklep dla gier, które przyniosą od 10 do 50 mln USD oferuje 25-proc. prowizję. To oznacza, że pozostałe 75 proc. przychodu trafia do wydawcy. Jeszcze więcej zatrzymają twórcy gry, z której przychód przekroczy poziom 50 mln dolarów. Wówczas prowizja sklepu wyniesie już „tylko” 20 proc., co wciąż jest istotną częścią zarobku.

Ile więcej CD Projekt zarobi na Cyberpunku sprzedając go przez GOG, tego oczywiście nie wiadomo. Studio nie ujawniło liczby sprzedanych egzemplarzy. Z relacji prezesa Adama Kicińskiego wiemy jedynie, że preordery „bardzo dobrze wyglądają”.

– Jesteśmy dużo bardziej zadowoleni niż W3, ale trzeba być ostrożnym, bo Wiedźmin 3 nie był tak hypowany i okres zbierania preorderów jest jeszcze bardzo krótki – zaznaczył prezes.

Dodał, że preordery płyną z całego świata oraz że na tym tle mocno wypadają Chiny.

GOG.com póki co nie należy do największych sklepów cyfrowych na świecie, dlatego wynik na poziomie 1/3 sprzedaży najmocniej wyczekiwanej gry w branży może robić wrażenie. Jeśli trend się utrzyma, GOG.com nie tylko wyrośnie na jeden z głównych kanałów sprzedaży Cyberpunka (i przy oczywiście zwiększy wpływy z gry), ale zyska też olbrzymią rzeszę nowych klientów dla studia.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. We wtorek kurs akcji studia spada o 1,1 proc. do 214,50 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Spółki biją na alarm. Lotos i Orlen bohaterami sesji

  Europejskie giełdy uginają się pod ciężarem negatywnych informacji ze spółek. Coraz więcej z nich mówi wprost "idzie potężny kryzys". GPW na powierzchni utrzymują drożejące koncerny paliwowe, wespół z CD Projektem i Budimeksem.

 • Gamingowy kwiecień w StockWatch.pl. Zapraszamy na czaty inwestorskie

  Zostań w domu i weź udział czatach inwestorskich. W kwietniu StockWatch.pl zorganizuje kilkanaście spotkań online z przedstawicielami spółek gamingowych, startupami i nie tylko. Już teraz zapraszamy na czaty z takimi spółkami jak CD Projekt, PlayWay, BoomBit czy Starward Industries. Kolejne terminy i spółki już wkrótce!

 • CD Projekt największą spółką na warszawskiej giełdzie

  Koronabessa przyniosła historyczne przetasowania wśród największych spółek na GPW. Tym razem zmiana nastąpiła w fotelu lidera. Po wielu miesiącach absolutnej dominacji, PKO BP spadł na drugie miejsce. Palmę pierwszeństwa po największym polskim banku przejął producent gier wideo.

 • CD Projekt przekazał 4 mln zł na walkę z koronawirusem

  Producent gier o przygodach Wiedźmina dołączył do grona firm wspierających walkę z koronawirusem. CD Projekt, akcjonariusze i zarząd za pośrednictwem WOŚP sfinansują zakup sprzętu medycznego za 4 mln zł.

 • W czasach zarazy cash is king. Oto spółki, które mają grube portfele i są gotowe na kryzys

  Stara prawda mówi, że spółki upadają niekoniecznie przez brak zysków, tylko z powodu utraty płynności. Obecna sytuacja związana z pandemią, istotne ograniczenie działalności gospodarczej i przerwanie łańcuchów dostaw może wpędzić wiele firm w spiralę zadłużenia, a nawet doprowadzić do bankructwa. Dziś sprawdzamy, jakie giełdowe spółki mają wystarczająco dużą poduszkę finansową i mają szansę przejść suchą stopą przez największą od lat gospodarczą zawieruchę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR