Gowin: Będziemy zdolni do ‚bardzo szerokiego luzowania’ restrykcji od maja

Akcja szczepień wkrótce powinna tak przyspieszyć, że można liczyć na to, iż od maja będziemy zdolni do "bardzo szerokiego luzowania" restrykcji sanitarnych, uważa wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Fot. twitter/MNiSW

– Moje ministerstwo podejmuje szereg działań, żeby przygotować polską gospodarkę do jak najszybszego restartu w momencie szybko się zbliżającym – czyli ustąpienia pandemii, choć nie mówię, że zaniku. Ale akcja szczepień, z którą wiążę ogromne nadzieje, wkrótce powinna tak przyspieszyć, że sądzę, że już od maja będziemy zdolni do bardzo szerokiego luzowania restrykcji sanitarnych – powiedział Gowin podczas 10. edycji konferencji LSE Polish Economic Forum organizowanej przez polskich studentów London School of Economics and Political Science. Agencja ISBnews jest patronem medialnym wydarzenia.

Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że rząd będzie rozważał luzowanie obostrzeń, gdy średnia dzienna liczba zakażeń z ostatnich siedmiu dni w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców spadnie poniżej 30. Dzień wcześniej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz informował, że obecnie kształtuje się na poziomie 53.

Wcześniej w kwietniu prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys szacował, że jeżeli obostrzenia nałożone w związku z III falą pandemii koronawirusa zostałyby poluzowane w maju-czerwcu, to wówczas już II kw. przyniesie silne odbicie gospodarcze.

Do 25 kwietnia przedłużono obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, muzeów, a także zamkniętych obiektów sportowych. Obostrzenia dot. hoteli i miejsc noclegowych mają obowiązywać do 3 maja. Nauka dla wszystkich roczników odbywa się w trybie zdalnym. Dodatkowo ograniczona została liczba osób w placówkach handlowych i pocztowych do 1 os. na 20 m2, zamknięte zostały co do zasady żłobki i przedszkola, zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne, a także obiekty sportowe z wyjątkiem sportu zawodowego.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR