StockWatch.pl

GPW popełniła gafę przy rewizji portfela indeksu mWIG40

Omawiane walory: ,

Radość akcjonariuszy Ten Square Games z awansu ich spółki do mWIG40 trwała bardzo krótko. Zarząd GPW przyznał, że popełnił błąd przy sporządzaniu listy uczestników indeksu. Ostatecznie zamiast producenta gier w skład mWIG40 wejdzie spółka z grupy Leszka Czarneckiego.  

Pod koniec ubiegłego tygodnia Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła nowy skład głównych indeksów. Jedną z awansujących spółek był Ten Square Games, który miał przejść z sWIG80 i sWIG80TR do mWIG40 oraz mWIG40TR. Dzień później GPW wycofała się z tej decyzji i ogłosiła, że zamiast producenta gier w skład indeksu wejdzie Getin Holding.

– Publikacja niewłaściwych informacji w komunikacie z dn. 28 lutego 2019 roku jest przedmiotem wewnętrznej analizy. Informacje zawarte w tym komunikacie miały charakter zapowiedzi zmian w składzie portfeli indeksów giełdowych, które zostaną przeprowadzone po sesji giełdowej w dniu 15 marca 2019 roku i nie miały wpływu na bieżącą kalkulację indeksów. 1 marca 2019 roku, po zidentyfikowaniu nieprawidłowości, GPW niezwłocznie opublikowała zaktualizowany komunikat dotyczący rocznej rewizji portfeli indeksów – poinformowała giełda.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Pozostałe zapowiedziane roszady pozostają bez zmian i wejdą w życie po sesji 15 marca. W portfelach indeksów WIG20 oraz WIG20TR pojawią się Dino Polska i Play, zaś opuszczą je Energa i Eurocash.

Z indeksami mWIG40 oraz mWIG40TR – oprócz awansującego Dino i Play – żegnają się Pfleiderer Group i Sanok. Obie spółki zasilą szeregi maluchów. Skład indeksu średników zasilą Energa, Eurocash, Getin oraz Vistula.

Z kolei z indeksami sWIG80 oraz sWIG80TR żegnają się Ailleron, Arctic Paper, Mirbud, OncoArendi Therapeutics, Serinus, BSC Drukarnia Opakowań, Vistula, X-Trade Brokers. Ich miejsce w szeregach maluchów zajmą: Cognor, Capital Park, Instal Kraków, Zakłady Mięsne Henryk Kania, Pfleiderer Group, R22, Sanok Rubber Company i Work Service.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getin, TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR