GPW próbuje przerwać czarną passę, w grze mBank, JSW i Getin

Omawiane walory: , , , ,

Akcje mBanku drugi dzień z rzędu idą w górę i są jedną z lokomotyw indeksu WIG20. Hamulcowym pozostaje JSW, którego akcje dziś są najtańsze od sierpnia 2016 r. Na szerokim rynku skalą wzrostów wyróżnia się spółka portfelowa Leszka Czarneckiego.

mBank. CD Projekt, CCC, JSW, Getin Holding, komentarz, akcje, indeksy

Źródło: ATTrader.pl

Po trzech sesjach spadków na giełdzie w Warszawie ponownie się zazieleniło. Poprawa nastrojów na rynkach globalnych, do czego przyczyniła się m.in. nowa fala nadziei związana z uniknięciem dalszej eskalacji wojen handlowych pomiędzy USA a Chinami, a także opublikowane rano nieco lepsze od oczekiwań dane z Niemiec (we wrześniu indeks Ifo wzrósł do 94,6 pkt. z 94,3 pkt. w lipcu, podczas gdy oczekiwano odczytu na poziomie 94,4 pkt.), zwiększyła zainteresowanie akcjami na GPW. Szczególnie, że obserwowane jeszcze wczoraj obawy przed negatywnymi konsekwencjami wyroku TSUE ws. frankowiczów dla polskiego sektora bankowego gdzieś się ulotniły.

W południe indeks WIG20 rósł o 0,46 proc. do 2.157 pkt., WIG o 0,4 proc. do 57.099 pkt., mWIG40 o 0,35 proc. do 3.723 pkt., a sWIG80 o 0,21 proc. do 11.586 pkt. Jest duża szansa na to, że byki dowiozą wzrosty do końca dnia. Szczególnie, że publikowane po południu dane z USA (m.in. indeks zaufania konsumentów, indeks S&P/Case-Shiller) raczej wpiszą się w tę poprawę nastrojów na giełdach.

Wzrosty indeksu WIG20 to w dużej mierze efekt drożejących akcji mBanku i CD Projektu. Te pierwsze drożeją o 5,3 proc. do 354,40 zł, po tym jak wczoraj ich notowania podskoczyły o 3,5 proc. Skok notowań jest pokłosiem rynkowych oczekiwań, że przymierzający się do sprzedaży mBanku niemiecki Commerzbank, będzie sprzedawał akcje powyżej aktualnej giełdowej wyceny. Niezależnie jednak od tego, czy oczekiwania te są uzasadnione, czy też nie, obserwowane dziś wybicie górą kursu z trendu bocznego w umownym przedziale 300-340 zł, otwiera drogę w okolice 380 zł.

Za wzrostem notowań CD Projektu o 1,4 proc. do 246,90 zł, czyli drugiej spółki która w największym stopniu przyczynia się do wzrostu indeksu WIG20, nie stoją już nowe informacje. To po prostu próba powrotu do trendu wzrostowego po trwającej 2 tygodnie realizacji zysków. Układ sił na wykresie dziennym, gdzie w poniedziałek została wykreślona znacznych rozmiarów popytowa świeca, wskazuje na rosnącą przewagę kupujących, co w niedalekiej przyszłości ponownie może wywindować notowania w okolice 260 zł.

Ciekawie prezentuje się również sytuacja na wykresie dziennym CCC. Kurs obuwniczej spółki idzie w górę o 2,3 proc. do 126 zł, korygując ostatnie spadki i wykonując zwrot z okolic dołka z ostatnich dni sierpnia. To może zaowocować wzrostami w kolejnych dniach.

W indeksie WIG20 niezmiennie fatalnie prezentuje się JSW. Dziś akcje węglowej spółki spadają o 1,6 proc. do 23,70 zł, pogłębiając ponad 3-letnie dołki. Od początku roku zostały one przecenione już o ponad 62,5 proc. i jedynie mocne ich wyprzedanie daje obecnie nadzieję na zatrzymanie spadków.

Na szerokim rynku pozytywnie wyróżnia się Getin Holding. Po trzech godzinach handlu jego akcje drożeją o 8,5 proc. do 1,53 zł, atakując już dziś poziom 1,636 zł. Impulsem do zakupów stały się opublikowane wczoraj po sesji wyniki finansowe. W II kwartale br. Getin Holding wypracował 36,2 mln zł zysku netto wobec 184 mln zł straty rok wcześniej. Wynik odsetkowy wzrósł do 251,8 mln zł z 230,1 mln zł, a wynik z tytułu prowizji ukształtował się na poziomie 58,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 163,3 mln zł straty.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, CDPROJEKT, getin, jsw, mBank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prokuratura chce aresztowania Leszka Czarneckiego w związku z aferą GetBack

  RMF FM informuje o przełomie w śledztwie ws. afery GetBack. Według ustaleń, w sądzie jest już wniosek o areszt dla Leszka Czarneckiego, właściciela banków, które oferowały na szeroką skalę feralne obligacje. Notowania GETINu, GETIN Noble Banku i Idea Banku zareagowały gwałtownym spadkiem.

 • Fed popsuł nastroje na rynkach, w centrum uwagi JSW i KGHM Sygnały z amerykańskiego banku centralnego stały się pretekstem do realizacji zysków. W czwartek fala spadków przetacza się przez wszystkie europejskie giełdy. Czerwono jest też na GPW, gdzie wyjątkowo słabo radzi sobie KGHM.
 • Giełdy wpatrzone w Fed. PGE spada po wynikach, a Lotos najtańszy od 2017 r.

  Dzisiejsza sesja przywołuje na myśl wakacje. Indeksy na GPW, podobnie jak w całej Europie, pozostają na poziomach z wczoraj. Jest to jednak przysłowiowa cisza przed burzą. Rynki czekają na wieczorne wyniki posiedzenia Fed, co jutro powinno zaowocować większą aktywnością.

 • CD Projekt hamuje WIG20, w grze Mabion i Biomed-Lublin Warszawski parkiet jest dziś jednym z najsłabszych w Europie. Co ciekawe, tym razem spora w tym wina CD Projektu, którego akcje są najtańsze od miesiąca. Jednak największe emocje budzą dziś wahania na kursach akcji spółek covidowych.
 • Wielki przegląd spółek gamingowych [ANALIZA TECHNICZNA]

  Dzieje się na akcjach giełdowych producentów gier wideo. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku przygotował przegląd 11 najciekawszych pod kątem technicznym spółek z branży i nakreślił scenariusze bazowe na najbliższe tygodnie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR