GPW wprowadziła kontrakty terminowe na akcje Allegro

Omawiane walory:

Od dziś po raz pierwszy w obrocie dostępne będą kontrakty terminowe na akcje spółki Allegro.eu. Wprowadzone zostały 3 serie kontraktów terminowych, wygasające: w grudniu 2020 r., marcu 2021 r. oraz czerwcu 2021 r. Mnożnik będzie wynosił 100.

allegro,IPO,debiuit,gpw

(Fot. GPW)

– GPW gotowa jest do szybkiego wprowadzania nowych kontaktów terminowych na pojedyncze akcje, jak tylko zaobserwujemy duże zainteresowanie inwestorów instrumentem bazowym oraz nawiążemy współpracę z animatorem rynku. Debiut spółki Allegro był historycznie największym debiutem, na akcje spółki zapisało się wielu inwestorów instytucjonalnych i ponad 36 tys. inwestorów indywidualnych. Wielkość spółki, imponujące obroty na pierwszych sesjach, szybka ścieżka wejścia do indeksu WIG20 oraz innych globalnych indeksów – te fakty skłoniły Zarząd GPW do podjęcia decyzji o wprowadzeniu do obrotu kontraktów na Allegro zaledwie tydzień od debiutu giełdowego spółki – powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Allegro zadebiutowało na GPW w 12 października. Akcje w IPO sprzedawano po 43 zł, a obecny kurs jest o ponad 100 proc. wyższy i wynosi 83,40 zł. Allegro z wyceną na poziomie 85,34 mld zł jest zdecydowanie największą (i wskaźnikowo jedną z najdroższych) spółką na GPW. Drugi na liście jest CD Projekt z kapitalizacją 35,76 mld zł. Co ciekawe, Allegro wyprzedza także zagranicznych gigantów obecnych na warszawskim rynku na zasadach dual listingu. Mowa tu o włoskim UniCredit, czeskim CEZ czy niemieckim Talanx AG. Większą kapitalizację ma jedynie hiszpański Banco Santander.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy osiągnęła wartość 28,4 mld zł (7,1 mld USD) w okresie 12 miesięcy zakończonym 30 czerwca 2020 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT allegro, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR